Сабақтың тақырыбы:
Музыкадағы :Қазақ халқының тұрмыс – салт
әндері.
25.11.2020 Ардабекова Назгүл 48-топ
|
СЫНЫП: 5«Ә »
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын
және
музыканың сипатын анықтау;
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай
алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс
жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай
алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды
орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,
көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
|
Музыкалық сәлемдесу.
(Оқушыларға видео жіберіледі, сол арқылы
мұғалімдермен сәлемдеседі.)
Танысу.«Менің есімімнің тарихы»
Мысалы: Менің есімім Назгүл. Есімімді атам
еркелеп, гүлдей құлпырып жүрсін деп қойған.
(Әр
оқушы өз есімінің тарихын айтып, кім және қалай қойғанын
айтады).
Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру,
жағымды эмоция туғызу.
|
|
Жаңа білім
10
минут
Видео көрсету
Әдіс - тәсілдер
|
Білу және түсіну.
Оқушыларға үш түрлі, дөңгелек,үшбұрыш, төртбұрыш
фигуралары таратылып беріледі. Сол арқылы 3 топқа
бөлінеді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
Оқушыларға видео көрсету.
(Қазақ халқының тұрмыс – салт әндері туралы
видео)
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
: «Қазақ халқының тұрмыс - салт
әндері»
Балалар, сендер қандай тұрмыс – салт әндерін
білесіңдер?
(оқушылар жауаптарын айтады)
1 – кезең: «Ашық микрафон»
әдісі.
(Оқушылар бір – біріне сұрақ қойып, соған аудио
түрінде жауап береді)
2 - кезең: "Түймедақ"
әдісі.
(Оқушылар алдарындағы ақ параққа түймедақтың
суретін салып, сабақ тақырыбы бойынша түсіндірме
жасайды.)
|
https://youtu.be/HnsCotXLEPM
|
|
|
|
Сергіту сәті
3
минут
Дауыс жаттықтыру
1минут
Ән үйрету 7минут
|
Сергіту сәті. «Көңілді күн»
.
(Оқушыларға видео көрсету арқылы көңіл күйлерін
көтертіп, сергітіп алу)
Видеоролик көрсету арқылы дауыс жаттығуын
жасау.
«Тұсаукесер жыры»
(Қазақтың халық әні)
(Оқушыларға караоке түрінде видео
жіберу)
|
https://youtu.be/xyS4WWbtttM
https://youtu.be/gYnroMhII1k
|
Аяқталуы
Сабақты бекіту
10
минут
Кері байланыс 3минут
|
Ой
қорыту
«Фишбоун» әдісі.
(Оқушылар әдіс арқылы сабақтан не түсінгенін,
нені түсінбегенін, ұсыныстарын айтады
Рефлексия:
«Бағдаршам әдісі»
(Оқушылар әдіс арқылы , сабақты
бағалайды)
Үйге тапсырма: оқу,
жаттау.
|
|