«Көңілді ноталар»
(ортаңғы топқа арналған музыкалық сабақ)
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық
картасы
Музыка жетекшісі:
Абдильманова Дина Сәлімқызы
Білім беру саласы:
Шығармашылық.
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Көңілді ноталар»
Мақсаты: Музыкалық ойындар арқылы балалардың денсаулығын,
шығармашылығын нығайту. Музыканы мұқият тыңдай отырып ести білуге,
ырғақтарды айыра білуге үйрету. Музыкаға әсерлену, дыбыс
жоғарылығын ажырату қабілетін дамыту. Музыкалық ойындар арқылы
музыкаға қызығушылықтарын арттыру. Әуенді ноталарды түстеріне
байланысты ажырата білуге үйрету.
Музыкалық репертуар:
В.Тюльканов — «Марш»
«Сәлемдесу жаттығуы” Г.Абдарахманова, Н.Шахина. "Қандай
ырғақ"
|
Іс - әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық -қозғаушылық |
Балалар музыка залына марш екпінімен кіреді. Амандасу. Шеңберде марш екпінмен қимылды қозғалыс жасату. Сәлеметсіздер ме балалар? Балалар, біздер музыкалық оқу іс-әрекетімізді бастамас бұрын музыканы тыңдау үшін құлағымызға жаттығу жасаймыз. Мұрынмен дем алып, сол демді үнемді түрде қолымыздағы гүлді үрлеу арқылы сыртқа шығара отырып үрлейміз. Енді балалар дауыс жаттығуларын жасаймыз. Ля Ля ЛЯ ЛЯ Ля Ля ля Ля Ля ЛЯ ЛЯ Ля Ля ля Ми МИ ми ми ми ми ми Ми МИ ми ми ми ми ми
Ән шырқайық бәріміз. Естіген жұрт таң қалсын, Әдемі ән шырқалсын. |
Балалар музыка залына марш екпінімен музыканы тыңдай отыра кіреді. Музыка әуені арқылы жетекшімен қонақтармен амандасты Сәлеметсізбе апай! Тыныс алу жаттығуларын жасау. |
|
Ұйымдастыру шылық-ізденістік |
1-нота қызыл түс 2-нота қызғылт сары түс 3-нота сары түс 4-нота жасыл түс 5-көгілдір түс 6- көк түс 7- күлгін түс
Осы ноталар өздеріне сәйкес дыбысталады. Ойын: «Ноталар үйіне конаққа барамыз» саусақ қимылдары арқылы ноталар үйіне моншақты орналастыру.
Ойын : “Қандай ырғақ” Мен сөзін айтамын, ал сендер аспаппен ойнайсындар.
Жарайсындар! Рахмет!
Әр нота түстермен белгіленген
Әр балаға жеті нота салынған каптамалар беріледі, жетекші айтуымен орналастырады. Сонғы нота қойылған соң орындарынан тұрады.
|
Кемпірқосақтың жеті түсі бар
Ноталар атын атау
Балалар ноталарды түстерімен орналастырады Ойын шарты бойынша түсініп ойнайды. Балалар шеңберде отырады. Музыкалық ырғақтарды аспаптардың көмегімен ойнап көрсетеді.
Гүлдің,кемпірқосақтың, Күннің. Балалар жеті нотаны түстеріне қарай орналастырады. |
|
Рефлексиялық - Түзетушілік |
Марш екпінмен залдан шығып кету. |
Балалар өз ойларын еркін жеткізу. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Нота туралы мағлұматтар беру.
Игереді: Әр түрлі ойындар арқылы ноталар дыбысын, түстерін нота сызықтарына орналастыруға үйрену.
Меңгереді: Нота туралы түсініктерді ұғына отырып, ойнау дағдылары қалыптасады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Көңілді ноталар» (ортаңғы топқа арналған музыкалық сабақ)
«Көңілді ноталар» (ортаңғы топқа арналған музыкалық сабақ)
«Көңілді ноталар»
(ортаңғы топқа арналған музыкалық сабақ)
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық
картасы
Музыка жетекшісі:
Абдильманова Дина Сәлімқызы
Білім беру саласы:
Шығармашылық.
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Көңілді ноталар»
Мақсаты: Музыкалық ойындар арқылы балалардың денсаулығын,
шығармашылығын нығайту. Музыканы мұқият тыңдай отырып ести білуге,
ырғақтарды айыра білуге үйрету. Музыкаға әсерлену, дыбыс
жоғарылығын ажырату қабілетін дамыту. Музыкалық ойындар арқылы
музыкаға қызығушылықтарын арттыру. Әуенді ноталарды түстеріне
байланысты ажырата білуге үйрету.
Музыкалық репертуар:
В.Тюльканов — «Марш»
«Сәлемдесу жаттығуы” Г.Абдарахманова, Н.Шахина. "Қандай
ырғақ"
|
Іс - әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық -қозғаушылық |
Балалар музыка залына марш екпінімен кіреді. Амандасу. Шеңберде марш екпінмен қимылды қозғалыс жасату. Сәлеметсіздер ме балалар? Балалар, біздер музыкалық оқу іс-әрекетімізді бастамас бұрын музыканы тыңдау үшін құлағымызға жаттығу жасаймыз. Мұрынмен дем алып, сол демді үнемді түрде қолымыздағы гүлді үрлеу арқылы сыртқа шығара отырып үрлейміз. Енді балалар дауыс жаттығуларын жасаймыз. Ля Ля ЛЯ ЛЯ Ля Ля ля Ля Ля ЛЯ ЛЯ Ля Ля ля Ми МИ ми ми ми ми ми Ми МИ ми ми ми ми ми
Ән шырқайық бәріміз. Естіген жұрт таң қалсын, Әдемі ән шырқалсын. |
Балалар музыка залына марш екпінімен музыканы тыңдай отыра кіреді. Музыка әуені арқылы жетекшімен қонақтармен амандасты Сәлеметсізбе апай! Тыныс алу жаттығуларын жасау. |
|
Ұйымдастыру шылық-ізденістік |
1-нота қызыл түс 2-нота қызғылт сары түс 3-нота сары түс 4-нота жасыл түс 5-көгілдір түс 6- көк түс 7- күлгін түс
Осы ноталар өздеріне сәйкес дыбысталады. Ойын: «Ноталар үйіне конаққа барамыз» саусақ қимылдары арқылы ноталар үйіне моншақты орналастыру.
Ойын : “Қандай ырғақ” Мен сөзін айтамын, ал сендер аспаппен ойнайсындар.
Жарайсындар! Рахмет!
Әр нота түстермен белгіленген
Әр балаға жеті нота салынған каптамалар беріледі, жетекші айтуымен орналастырады. Сонғы нота қойылған соң орындарынан тұрады.
|
Кемпірқосақтың жеті түсі бар
Ноталар атын атау
Балалар ноталарды түстерімен орналастырады Ойын шарты бойынша түсініп ойнайды. Балалар шеңберде отырады. Музыкалық ырғақтарды аспаптардың көмегімен ойнап көрсетеді.
Гүлдің,кемпірқосақтың, Күннің. Балалар жеті нотаны түстеріне қарай орналастырады. |
|
Рефлексиялық - Түзетушілік |
Марш екпінмен залдан шығып кету. |
Балалар өз ойларын еркін жеткізу. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Нота туралы мағлұматтар беру.
Игереді: Әр түрлі ойындар арқылы ноталар дыбысын, түстерін нота сызықтарына орналастыруға үйрену.
Меңгереді: Нота туралы түсініктерді ұғына отырып, ойнау дағдылары қалыптасады.
шағым қалдыра аласыз













