Материалдар / Координаталық жазықтық.координата бойынша нүктелерді салу.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Координаталық жазықтық.координата бойынша нүктелерді салу.

Материал туралы қысқаша түсінік
«Координаталық жазықтықта нүктенің орнын табу » тақырыбындағы 6 сыныптағы сабағымның мақсаты, тақырыпты меңгерте отырып, оқушыларды өмірмен байланыстырып, қоршаған ортадағы заттардың орнын анықтауды үйретеді. Олардың шығармашылығын дамытуға, ойларын шыңдауда сабақта қолданған әдіс – тәсілдерім тиімді болады деп айта аламын. Қазіргі заман талабына сай үйрете жүріп, үйрену оқушының математикалық білімдерін жетілдіруге бағыттайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2020
566
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрлігі

Атырау облысы

Қызылқоға ауданы

Сағыз орта мектебі












Бағыты: Қолданбалы математика және информатика


Секциясы: Математика


Тақырыбы: Координаталық жазықтық.координата бойынша нүктелерді салу.


Мұғалім : математика пәні мұғалімі Багила Некесова Исламовна


Сыныбы: 6 сынып





























АННОТАЦИЯ

«Координаталық жазықтықта нүктенің орнын табу » тақырыбындағы 6 сыныптағы сабағымның мақсаты, тақырыпты меңгерте отырып, оқушыларды өмірмен байланыстырып, қоршаған ортадағы заттардың орнын анықтауды үйретеді. Олардың шығармашылығын дамытуға, ойларын шыңдауда сабақта қолданған әдіс – тәсілдерім тиімді болады деп айта аламын. Қазіргі заман талабына сай үйрете жүріп, үйрену оқушының математикалық білімдерін жетілдіруге бағыттайды.

АННОТАЦИЯ

Цель урока «Найти точки в координатной плоскости » в 6 классе усвоив тему6 учит учащихся связывать их с жизнью и пределять место предметов в окружающей среде. Я могу сказать, что методы, которые яиспльзую на уроках будут эффективными для развития их творчества, осмысления идей.В соответсвии с современными требованиями обучения, обучение ориентируеметсяна совершенственвованиематематических знанийучащихся.





























Сабақ:

Мектеп: № 9 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Б. Некесова

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Координаталық жазықтық.

Координаталары бойынша нүктелерді салу.

Оқу мақсаты

6.3.1.1 Координаталық жазықтық ұғымын енгізу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

  • Координаталық жазықтық анықтамасын бере алады.

  • Координаталық нүктелердің абциссасы мен ординатасын ажырата алады.

  • Тікбұрышты координаталар жүйесі туралы мағлұмат алу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • Координаталық жазықтықта нүктелердің орнын реттелген сандар екенін түсінеді.

  • Координаталық жазықтық берілген нүктелердің орнын таба алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • Берілген нүктелерді координаталық жазықтық салып, олардан фигура құрастыра біледі.

  • Координаталық жазықтықтықтағы фигуралардың координаталарын анықтайды.

Бағалау критерийлері

  • Тікбұрышты координаталар жүйесі және координаталық жазықтық туралы түсінікті біледі.

- Тікбұрышты координаталық нүктелердің абциссасы мен ординатасын ажыратады.

  • Алған білімін сабақ барысында пайдалануды, есеп шығаруды белгілі тәртіппен орындауды игереді.

  • - Тапсырманың толық мазмұнын толық түсініп, оны орындауда өз пікірін айтады, ұқыптылыққа, өз жұмысына дұрыс баға беруге үйренеді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • Тікбұрышты координаталар жүйесі нүктелердің орнын (абциссасы, ординатасы бойынша ) айта алады.

  • Пәнге қатысты лексикология:

  • Координата ,абцисса,ордината нүктелердің геометриялық орны;

  • Диалогқа қатысты тіркестер;

  • Координаталық жазықтық дегеніміз ...

  • Абцисса осі дегеніміз ...

  • Ордината осі дегеніміз ....

Құндылықтарға

баулу

Сабақта математикалық терминдерді дұрыс қолдану арқылы математикалық сауаттылықтарын дамыту;

Оқушылардың өзіндік жетілуіне, алдына мақсат қою және оларды жүзеге асыру дағдыларын жетілдіру;

Тапсырмаларды орындау арқылы ұқыптылыққа, еңбексүйгіштікке, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Информатика , тарих,геометрия

Алдыңғы білім

Перпендикуляр түзулер, кесінді, жазықтық, координаталық жазықтық

Жоспар

Жоспар-ланатын уақыт

Уақыты

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


1 мин




2 мин









3 мин






І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасып,түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

ІІ. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Гүл сыйлау».Оқушылар бір біріне гүл сыйлау арқылы тілек айта отырып, гүлдің түрлеріне қарай үш топқа бөлінеді.

Мақсаты: Тыңдау дағдыларын дамыту, жағымды ахуал орнату.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді.

. ІІІ. «Cерпілген сауал» әдісі бойынша өткен тақырыптар бойынша қайталау, еске түсіру.Әр сұраққа жауап берген оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағалап отыру

Оқушыларға келесідей сұрақ қойылады:

Перпендикуляр түзулер дегеніміз ...;

Жазықтық дегеніміз ...;

Координаталық түзулер дегеніміз ...;





Гүлдер



Доп

Сабақтың ортасы





3 мин











4 мин






















10 мин














4 мин

Бейнеролик арқылы жаңа сабақты меңгерту.



Жадыны дамытуға жаттығулар




І топ № 1

ІІ топ № 4 ІІІ топ № 5

Дескриптор

  • Оқушы нүктелердің координатасын табады;

  • Әр ширекте орналасқан нүктелердің таңбасын ажырата біледі;

  • Фигураларды құрастыра біледі;

Қалыптастырушы бағалау

Қол шапалақтау

«Кластер» әдісі орындату Топтық жұмыс

І топ ІІ топ ІІІ топ

1163 1165 1167

1173 № 1169 № 1174

1175 (2) №1175 (1) № 1176 (1)

Координаталары бойынша үшбұрыш, төртбұрыш. салу және фигураның белгісіз нүктесін табу;

Дескриптор:

  • Координаталық жазықтықты сала біледі;

  • Нүктелердің орнын таба біледі;

  • Геометриялық фигураларды құрастыра біледі;

Бағалау. «Түйінді сәттер» әдісі арқылы топтағы жұмыстың сәтті, ұнаған тұстарын айта отырып, бағалау.

Сергіту сәті «Адасқан әріптер»

Берілген координаталарға сәйкес нүктелерді орнына қойғанда, координаталық жазықтық енгізген ғалым есімін оқиды.











DrawObject1





















DrawObject3 DrawObject2

А





















Д
































DrawObject4

Т


































DrawObject5






DrawObject6

В


DrawObject7

О
























770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!