|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар (7сағ) |
Мектеп: Ғ.Айдаров атындағы жалпы орта білім беретін № 1 мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.04.20 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абызова Раушан Серікқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «в» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
5.3.1.7 көпбұрыш ұғымын меңгеру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар көпбұрыш анықтамасын түсіндіре алады; Берілген көпбұрыштарды төбелері арқылы оқи алады; Көпбұрыштың периметрін табу ережесін айта алады. Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
«Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана» құндылығы бойынша оқушыларды ойын еркін жеткізуге, ынтымақтастыққа, ашықтыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, сызу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бұрыш ұғымын біледі, бұрыштың градустық өлшемдерін және түрлерін біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасы: Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық.
Фигуралар арқылы топқа бөлу (4 топқа) Сандықшаға үшбұрыш, төрбұрыш, бесбұрыш, алтыбұрыш фигуралары салынады. Оқушылар фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын тексеру «Қол соғу» әдісі Оқушыларға есептің жауабының үш нұсқасын айтамын, дұрыс нұсқасына оқушылар қол шапалақтайды. 1230 есеп
48+30х=108 30х=60 х=2
18b-126x=90 720-126x=90 -126x=90-720 -126x=-630 x=5
3x+58=70 3x=70-58 3x=12 x=4 Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»
Бір сыныпта оқитын үш ,баланың жастарының қосындысы 29-ға тең. 5 жылдан кейін олардың жастарын бірге алғанда қаншада болады?
|
Математика 5 сынып ІІ бөлім Т.А.Алдамұратов, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов (151 бет)
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Тақырыпты ашу
|
Кез-келген көпбұрыштың неше төбесі болса, сонша қабырғасы бар. Көршілес екі төбесі арқылы өтетін әрбір түзудің бір жағында орналасқан көпбұрыш дөңес көпбұрыш деп аталады.
Дөңес көпбұрыш Дөңес емес көпбұрыш Егер бір көпбұрышты екінші көпбұрышқа дәл беттесетіндей етіп салу мүмкін болса, онда бұл көпбұрыштар тең болады. Көпбұрыштың барлық қабырғалары ұзындықтарының қосындысы оның периметрі деп аталады.
|
Интербелсенді тақта
Математика 5 сынып ІІ бөлім Т.А.Алдамұратов, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Топтық жұмыс. «Джигсо» әдісі
(Берілген фигуралардың төбелерін табу, қабырғаларын көрсету және де оның периметрін табуды тапсырамын.Әр топ өздерін қорғап шығуы керек) 1. Үшбұрыш. 2. Төртбұрыш 3. Бесбұрыш 4. Алтыбұрыш
Фигуралар арқылы оқушыларды бағалаймын.
Жұптық жұмыс
Фигуралар арқылы оқушыларды бағалаймын. Сергіту сәті: «Қыдырып қайтайық» Саралау тапсырмасы Жеке жұмыс (оқулықпен жұмыс) № 1234. Есеп Дәптерге периметрі 16 см АВСД квадратын салыңдар. 1)АС диагоналын жүргізіңіз; 2)Кальканы пайдаланып, АВС үшбұрышы мен АСД үшбұрышын салыстырыңдар; 3)АВС үшбұрышының ауданын табыңдар.
В С 2) АВС=АСД тең үшбұрыш
А Д 3) S (ABCD) = 16 cm2 4) S (ABC) = 8 cm2
Фигуралар арқылы оқушыларды бағалаймын.
«Ашық журнал» әдісі арқылы оқушылар алған ұпайларын жазады. Кері байланыс Оқушылардың оқу мақсатына жеткендігіне көз жеткізу үшін тақтада көрсетілген фигураларды ажыратуды сұраймын
Үйге тапсырма Көпбұрыш. Оқулықтағы №1236 есепті шығару
|
Флипчарт, маркер, стикерлер.
Математика 5 сынып ІІ бөлім Т.А.Алдамұратов, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов (152-153 бет)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Абызова Раушан Серікқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Көпбұрыш. Көпбұрыш ұғымын меңгеруМатериал туралы қысқаша түсінік
материал мұғалімдерге керек болады деген ойдамын
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||












