Сыныбы: 7 алгебра
Мерзімі:
Тақырыбы: Көпмүшеге амалдар қолдану.
Мақсаты: Көпмүшеге амалдар қолданып есептер шығару
Күтілетін нәтиже: Көпмүшеге амалдар қолданып есептер шығара алады.
|
Сабақтың бөлімі |
Әдіс -тәсілдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Топқа бөлу Карточкалар бойынша |
Амандасу. Түгендеу. Карточкалардағы мүшелер саны бойынша бойынша топтасады. |
Амандасады. Карточкалардағы мүшелер саны бойынша бойынша топтасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (2 мин) |
|
Үйге берілген тапсырманы тексеру. №112
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу және түсіну
(10 мин) |
Домино
|
108 өрнекті ықшамдаңдар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану (5 мин) |
Семантикалық карта |
Семантикалық карта таратылады.
|
Есептерді шығарып, дұрыс жауабын белгілейді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (10 мин) |
Деңгейлік тапсырма
|
1 топ: Бірмүшелер № 106. Көпмүшелердің қосындысын және айырымын табыңдар:
№ 116. Көпмүшелердің алгебралық қосындысын табыңдар: № 121. Өрнектерді ықшамдаңдар: 2 топ: Көпмүшелер № 106. Көпмүшелердің қосындысын және айырымын табыңдар:
№ 116 Көпмүшелердің алгебралық қосындысын табыңдар: № 121. Өрнектерді ықшамдаңдар:
Дарынды оқушыларға арналған қосымша тапсырма: Екі таңбалы санның ондығы бірлігінен үш есе артық. Егер осы санға сол цифрлар арқылы кері ретпен жазылған санды қосса, онда 88 шығады. Берілген санды табыңдар. |
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау (5 мин) |
Тест |
1 топ :
А.
2) Kөпмүенің дәрежесін
анықтаңдар: А. 10В. 12 С. 4 3) Дәрежесі 5-ке тең көпмүшені көрсетіңдер.
А.
4) Ең үлкен дірежелі көпмүшені анықтаңдар:
А.
5) Бөлуді
орындаңдар: А. 5x В. -5xС.9x
2 топ :
1) Көпмүшені стандарт түрге
келтіріңдер:
А.
2) Kөпмүенің дәрежесін
анықтаңдар: А. 11В. 7 С. 12 3) Дәрежесі 7-ге тең көпмүшені көрсетіңдер.
А. 4) Ең үлкен дірежелі көпмүшені анықтаңдар:
А.
5) Бөлуді
орындаңдар:
А.
|
Тапсырманы орындау барысында білімін жинақтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау (3 мин) |
БҮҮ кестесі |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (1 мин) |
|
|
Екі өрнекті теңестіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Баға қою (1 мин) |
|
Бағалау критерийі бойынша бағалау. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпмүшеге амалдар қолдану
Көпмүшеге амалдар қолдану
Сыныбы: 7 алгебра
Мерзімі:
Тақырыбы: Көпмүшеге амалдар қолдану.
Мақсаты: Көпмүшеге амалдар қолданып есептер шығару
Күтілетін нәтиже: Көпмүшеге амалдар қолданып есептер шығара алады.
|
Сабақтың бөлімі |
Әдіс -тәсілдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Топқа бөлу Карточкалар бойынша |
Амандасу. Түгендеу. Карточкалардағы мүшелер саны бойынша бойынша топтасады. |
Амандасады. Карточкалардағы мүшелер саны бойынша бойынша топтасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (2 мин) |
|
Үйге берілген тапсырманы тексеру. №112
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу және түсіну
(10 мин) |
Домино
|
108 өрнекті ықшамдаңдар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану (5 мин) |
Семантикалық карта |
Семантикалық карта таратылады.
|
Есептерді шығарып, дұрыс жауабын белгілейді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (10 мин) |
Деңгейлік тапсырма
|
1 топ: Бірмүшелер № 106. Көпмүшелердің қосындысын және айырымын табыңдар:
№ 116. Көпмүшелердің алгебралық қосындысын табыңдар: № 121. Өрнектерді ықшамдаңдар: 2 топ: Көпмүшелер № 106. Көпмүшелердің қосындысын және айырымын табыңдар:
№ 116 Көпмүшелердің алгебралық қосындысын табыңдар: № 121. Өрнектерді ықшамдаңдар:
Дарынды оқушыларға арналған қосымша тапсырма: Екі таңбалы санның ондығы бірлігінен үш есе артық. Егер осы санға сол цифрлар арқылы кері ретпен жазылған санды қосса, онда 88 шығады. Берілген санды табыңдар. |
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау (5 мин) |
Тест |
1 топ :
А.
2) Kөпмүенің дәрежесін
анықтаңдар: А. 10В. 12 С. 4 3) Дәрежесі 5-ке тең көпмүшені көрсетіңдер.
А.
4) Ең үлкен дірежелі көпмүшені анықтаңдар:
А.
5) Бөлуді
орындаңдар: А. 5x В. -5xС.9x
2 топ :
1) Көпмүшені стандарт түрге
келтіріңдер:
А.
2) Kөпмүенің дәрежесін
анықтаңдар: А. 11В. 7 С. 12 3) Дәрежесі 7-ге тең көпмүшені көрсетіңдер.
А. 4) Ең үлкен дірежелі көпмүшені анықтаңдар:
А.
5) Бөлуді
орындаңдар:
А.
|
Тапсырманы орындау барысында білімін жинақтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау (3 мин) |
БҮҮ кестесі |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (1 мин) |
|
|
Екі өрнекті теңестіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Баға қою (1 мин) |
|
Бағалау критерийі бойынша бағалау. |
|
шағым қалдыра аласыз

































































