|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2 Мектеп:№164 жалпы орта мектеп Күні: Мұғалімнің аты –жөні:Дулатова Орынкүл Сынып:7 Қатысқандар: 21 Қатыспағандар: Пәні: алгебра |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпмүшелерді көбейту |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.8. Көпмүшені бірмүшеге көбейтуді орындау 7.2.1.9. Көпмүшені көпмүшеге көбейтуді орындау. |
|
Сабақтың мақсаты |
1.Б.о. Бірмүшені көпмүшеге көбейте алады, әртүрлі таңбаларды көбейту ережесін біледі. 2.Б.к. Көпмүшені көпмүшеге көбейте алады, ұқсас қосылғыштарды біріктіреді. 3.К.о. Дәлелдеу есептерін шығарады. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану. Талдау |
|
Бағалау критерийі |
1.Бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтеді, көбейтінділерді қосады 2.Көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін бірінші көпмүшенің әрбір мүшесін екінші көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтеді, шыққан көбейтіндіні қосады |
|
Тілдік мақсаттар |
Бірмүше, көпмүше,көпмүшенің дәрежесі ,бірмүшенің стандарт түрінің анықтамасын,таңбалар ережесін, теңсіздік ,теңдеу анықтамасын айтады |
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы (еңбек өнімділігін арттыру) |
|
Пәнаралық байланыс, пәнішілік байланыс |
Физика,7-сынып Санның стандарт түрі Математика, 4-сынып Математика, 6-сынып |
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшелерді қосу және азайту |
|
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері 2мин |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері 1.Ұйымдастыру кезеңі Сыныпқа жағымды ахуал туғызу 2.топқа бөлу (3 топқа теңдеу,теңсіздік,өрнек жазылған стикерлер арқылы ) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин 5мин |
Ой қозғау (қара,жап,айт) әдісі (2х+у, 5а, 3х2-2, 7, 4в, 40, с, с2-5а, 9) 1-топ Көпмүшелердің саны канша? 2-топ Неше бірмүше бар? 3-топ Киелі сандарды ата? Үй тапсырмасын тексеру:№185.22,18.23. «Иа, жоқ»әдісі арқылы тексеремін(екі жауаптың орнына алты жауап қоямын, дұрыс жауабын табады) ҚБ- өзін-өзі бағалау |
АКТ(тапсырма слайды) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин 15мин |
1.Топтық жұмыс «Оқы, талда, бөліс» Ереже:1.Көпмүшені бірмүшеге көбейту үшін көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп, шыққан көбейтінділерді қосу керек 2.Көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін бір көпмүшенің әрбір мүшесін екінші көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп,шыққан көбейтінділерді қосу керек. І-топ 1)бірмүшені көпмүшеге көбейтеді 5а(х+у2-5) ІІ-топ 2)көпмүшені бірмүшеге көбейтеді (7-m+8n2) ІІІ-топ 3)көпмүшені көпмүшеге көбейтеді (х-а)(х+у) (топтан екі оқушы шығады, біреуі тақтаға жазады, біреуі түсіндіреді) ҚБ- бармақ арқылы бағалау «Сергіту сәті» «Сиқырлы шаршы»
Бұл әріптерді оңнан солға, солдан оңға, төменнен жоғары, жоғарыдан ,төменге қарай қоссақ математикалық мағынасы бар сөздер табылады. 2.Жеке жұмыс (Шолиер табақшалары) І-топ 1.№19.1(1;3)
2.№19.11(1) 3.№19.15(1)
ІІ-топ 1.№19.1(2;4)
2.№19.11(2)
3.№19.15(2)
ІІІ-топ 1.№19.1(5;7)
2.№19.11(3)
3.№ 19.15(3)
Дескриптор
|
Оқулық, 7-сынып Математика №19.1(2)
№19.1(6)
№19.2(1)
Оқулық, 7-сынып, Математика, авторы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бағалау критерийі
10мин
|
1.Кері байланыс «Мен үшін бүгін сабақта» 2.Үйге тапсырма: №19.13
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Топтау барысында сабақтың мақсатына сай геометриялық фигураларды ұсыну; 2.Өткен сабақты қорытындылау мақсатында «иа,жоқ» әдісін қолдану; 3.Бүкіл топ орындайтын тапсырмалар оқулық бойынша сараланды;
|
1.Үй тапсырмасы өзін-өзі бағалау арқылы бағаланды; 2.топтық жұмыс смайлик арқылы бағаланды; 3.Бүкіл топ орындайтын тапсырмалар дескриптор арқылы бағаланды. 4.Кері байланыс (ауызша)
|
Сабақта АКТ мүмкіндігін пайдалануда қауіпсіздік техникасын, ережесін сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпмүшелерді көбейту
Көпмүшелерді көбейту
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2 Мектеп:№164 жалпы орта мектеп Күні: Мұғалімнің аты –жөні:Дулатова Орынкүл Сынып:7 Қатысқандар: 21 Қатыспағандар: Пәні: алгебра |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпмүшелерді көбейту |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.8. Көпмүшені бірмүшеге көбейтуді орындау 7.2.1.9. Көпмүшені көпмүшеге көбейтуді орындау. |
|
Сабақтың мақсаты |
1.Б.о. Бірмүшені көпмүшеге көбейте алады, әртүрлі таңбаларды көбейту ережесін біледі. 2.Б.к. Көпмүшені көпмүшеге көбейте алады, ұқсас қосылғыштарды біріктіреді. 3.К.о. Дәлелдеу есептерін шығарады. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану. Талдау |
|
Бағалау критерийі |
1.Бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтеді, көбейтінділерді қосады 2.Көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін бірінші көпмүшенің әрбір мүшесін екінші көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтеді, шыққан көбейтіндіні қосады |
|
Тілдік мақсаттар |
Бірмүше, көпмүше,көпмүшенің дәрежесі ,бірмүшенің стандарт түрінің анықтамасын,таңбалар ережесін, теңсіздік ,теңдеу анықтамасын айтады |
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы (еңбек өнімділігін арттыру) |
|
Пәнаралық байланыс, пәнішілік байланыс |
Физика,7-сынып Санның стандарт түрі Математика, 4-сынып Математика, 6-сынып |
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшелерді қосу және азайту |
|
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері 2мин |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері 1.Ұйымдастыру кезеңі Сыныпқа жағымды ахуал туғызу 2.топқа бөлу (3 топқа теңдеу,теңсіздік,өрнек жазылған стикерлер арқылы ) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин 5мин |
Ой қозғау (қара,жап,айт) әдісі (2х+у, 5а, 3х2-2, 7, 4в, 40, с, с2-5а, 9) 1-топ Көпмүшелердің саны канша? 2-топ Неше бірмүше бар? 3-топ Киелі сандарды ата? Үй тапсырмасын тексеру:№185.22,18.23. «Иа, жоқ»әдісі арқылы тексеремін(екі жауаптың орнына алты жауап қоямын, дұрыс жауабын табады) ҚБ- өзін-өзі бағалау |
АКТ(тапсырма слайды) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин 15мин |
1.Топтық жұмыс «Оқы, талда, бөліс» Ереже:1.Көпмүшені бірмүшеге көбейту үшін көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп, шыққан көбейтінділерді қосу керек 2.Көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін бір көпмүшенің әрбір мүшесін екінші көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп,шыққан көбейтінділерді қосу керек. І-топ 1)бірмүшені көпмүшеге көбейтеді 5а(х+у2-5) ІІ-топ 2)көпмүшені бірмүшеге көбейтеді (7-m+8n2) ІІІ-топ 3)көпмүшені көпмүшеге көбейтеді (х-а)(х+у) (топтан екі оқушы шығады, біреуі тақтаға жазады, біреуі түсіндіреді) ҚБ- бармақ арқылы бағалау «Сергіту сәті» «Сиқырлы шаршы»
Бұл әріптерді оңнан солға, солдан оңға, төменнен жоғары, жоғарыдан ,төменге қарай қоссақ математикалық мағынасы бар сөздер табылады. 2.Жеке жұмыс (Шолиер табақшалары) І-топ 1.№19.1(1;3)
2.№19.11(1) 3.№19.15(1)
ІІ-топ 1.№19.1(2;4)
2.№19.11(2)
3.№19.15(2)
ІІІ-топ 1.№19.1(5;7)
2.№19.11(3)
3.№ 19.15(3)
Дескриптор
|
Оқулық, 7-сынып Математика №19.1(2)
№19.1(6)
№19.2(1)
Оқулық, 7-сынып, Математика, авторы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бағалау критерийі
10мин
|
1.Кері байланыс «Мен үшін бүгін сабақта» 2.Үйге тапсырма: №19.13
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Топтау барысында сабақтың мақсатына сай геометриялық фигураларды ұсыну; 2.Өткен сабақты қорытындылау мақсатында «иа,жоқ» әдісін қолдану; 3.Бүкіл топ орындайтын тапсырмалар оқулық бойынша сараланды;
|
1.Үй тапсырмасы өзін-өзі бағалау арқылы бағаланды; 2.топтық жұмыс смайлик арқылы бағаланды; 3.Бүкіл топ орындайтын тапсырмалар дескриптор арқылы бағаланды. 4.Кері байланыс (ауызша)
|
Сабақта АКТ мүмкіндігін пайдалануда қауіпсіздік техникасын, ережесін сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















