Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп:_____________________________________ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Көпмүшелерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ типі |
Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.8 көпмүшені бірмүшеге көбейтуді орындау; 7.2.1.9 көпмүшені көпмүшеге көбейтуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға көпм.шені бірмүшеге және көпмүшеге көбейту ережелерін меңгерту, және қолдануға дағдыландыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - көпмүшені бірмүше мен көпмүшеге көбейтуді түсіндіре алады; Пәнге тән лексика мен терминология
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін ... . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық, Ашықтық, Құрмет- құндылықтарын оқушыларға дарыту жолдары: Жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Бұл тақырып алгебралық өрнектерге тепе-тең түрлендіру жасай білуді қалыптастыру үшін негізгі роль атқарады. Көпмүшелерді оқу алгебра есептерін шешу үшін қажет. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылар BilimLandсайты арқылы өз беттерімен көпмүшеге амалдар қолдану тақырыбын қарау арқылы АКТ қолдану дағдыларын дамытады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Көпмүшелерді қосу және азайту.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
4минут |
Бірмүше дегеніміз не? «Бірмүше» және «көпмүше» ұғымдарының арасында қандай байланыс бар? Бірмүшені дәрежеге шығару қалай орындалады? Екі бірмүшені көбейту қалай орындалады? Ұқсас мүшелер дегеніміз не?
|
Слайд №1-4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
6 минут
3 минут
2 минут
6 минут
3 минут
7 минут
2 минут
6 минут
2 минут
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру М 1.Мұғалім таныстырылым көмегімен оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіреді. Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында интернет желісі арқылы Bilim Land сайтын пайдаланып видеоматериал көрсетеді немесе сол сайттан көшірілген дайын видеоны гиперссылка арқылы көрсетеді. Оқушыларға анықтаманы дәптерлеріне жазғызады.
2. Оқушылармен бірге мысал-есеп №1 талдайды.
3. Оқушылардың өз беттерімен мысал есеп №2 орындауын сұрайды.
Бағалау Оқушылардан мысал-есеп №2 орындап болғаннан кейін жауаптарын қасындағы көршілерімен тексеруді сұрайды. Жауаптары бірдей ме?, әлде өзгешелік бар ма? Өзгешелік болса, неге? Қате кімнен кетті?-деген сұрақтар қою арқылы оқушылардың есепті талдауын сұрау, содан кейін барып таныстырылымнан дұрыс жауапты көрсетеді.
4. Мұғалім оқушыларға №3 есепті ұсынады:
3. Мұғалім көпмүшені көпмүшеге көбейтуді тітөртбұрыштың ауданы арқылы түсіндіреді.
4. Көпмүшені көпмүшеге көбейтуді түсіндіру барысында интернет желісі арқылы Bilim Тvig сайтын пайдаланып видеоматериал көрсетеді немесе сол сайттан көшірілген дайын видеоны гиперссылка арқылы көрсетеді. Оқушыларға анықтаманы дәптерлеріне жазғызады.
5. Мұғалім оқушылармен №4 мысал-есепті талдайды.
6. №5 мысал-есепті өз беттерімен орындауға береді.
Ж 7. Мұғалім оқушыларға сәйкестендіру тестін жұппен орындауға тапсырма береді.
Бағалау 8. Оқушылар өздерінің жұмысын тақтада мұғалімнің берген дұрыс жауабымен тексереді. Ө 9. Мұғалім оқушыларға өзіндік жазбаша жұмыс береді. Жұмыста бағалау критерийлері мен дескрипторлар көрсетілген. Ж Бағалау 10. Оқушылар дайын мұғалімнің берген жауаптарымен өзін бағалайды. Тапсырманы ерте орындаған оқушыларға дифференциацияланып берілетін тапсырма
7 7
2x 2x 4
|
Слайд №5-8
http://bilimland.kz/kk/content/structure/851-math#lesson=11175
Слайд №9-10
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Утемисов Сактаган ТалгатовичШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Көпмүшелерге амалдар қолдану
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Көпмүшелерге амалдар қолдануМатериал туралы қысқаша түсінік
Көпмүшелерге амалдар қолдану. Көпмүшелер 7 сынып. амалдар қолдану.көпмүшені бірмүшеге көбейтуді орындау;
7.2.1.9
көпмүшені көпмүшеге көбейтуді орындау;
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

































