Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 7.1С бөлім: Көпмүшелер |
Мектеп: Сарышаған кентіндегі ЖББОМ (мектеп жанындағы интернатымен) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.10.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: Г.С.Ешмагамбетова |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Көпмүшелерді қосу және аазайту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ типі |
Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.7көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға көпмүшені қосуды және азайтуды үйрету, есептер шығарып амалдарды орындауға дағдыландыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - көпмүшелерді қосу мен азайтудың жолын түсіндіре алады; Пәнге тән лексика мен терминология -көпмүше, көпмүшенің стандарт түрі; -екімүше, үшмүше; -көпмүшенің дәрежесі; -көпмүшенің бас мүшесі; -бас коэффициент; -көпмүшенің бос мүшесі; -көпмүшелерді қосу және азайту; -ұқсас бірмүшелер; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -бірмүшені (көпмүшені) стандарт түрге келтіру үшін ... ; -бірмүшелердің алгебралық қосындысы ...; -... дәрежелі көпмүше; -берілген көпмүшенің бас мүшесі ... болып табылады; -берілген көпмүшенің бос мүшесі ... болып табылады; -көпмүшенің ұқсас мүшелерін біріктіру үшін ... ; -... жақшаларды ашып, ұқсас мүшелерді біріктіру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық, Ашықтық, Құрмет- құндылықтарын оқушыларға дарыту жолдары: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
биология, орыс тілі, ағылшын тілі, қоғамдық жерде |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Көпмүшелер. Көпмүшенің дәрежесі және стандарт түрі; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут 3 минут 3 минут
3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Кез келген үш оқушыдан өзінің есімінің бірінші әріпінен басталатын тілек айту II.Үй тапсырмасын тексеру №11.1 № 11.4 IІІ. Өткенді қайталау. Допты лақтыра отыра, сұрақтар қою. IV.Оқушыларды топқа бөлу: Пазл құрастыру арқылы топқа бөлу
Т ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау үшін құрастырылған пазлдың артындағы есепке мән беру. Бұдан кейін оқушылар ұқсас мүшелерді кейбіреуі біріктіруге болатындығын айтып, жауапты бірден беруі мүмкін, ал кейбіреуі бере де алмауы мүмкін, осы кезде оқушылар өздерінің білімдерінің әлі жеткіліксіз екендігін түсінеді. Осыдан кейін барып жаңа тақырыпты ашуға болады. Ө 1)Оқушыларға жаңа тақырыпты айтқаннан кейін олардың бүгінгі сабақта өздерінің алдына қандай мақсат қойғысы келетіндіктерін ББҮ кестесіне жазуды ұсыну. (ББҮ-кестесі Білемін, Білгім келеді, Үрендім бөліктерінен тұрады, сабақтың бастапқы бөлігінде оқушылардың өздеріне мақсат қойғызып сабақтың соңында мақсатына жеттіме, егер жетпесе оған не себеп болды деп оқуышынң өзіне ойлануға мүмкіндік береді, өзінің оқуына жауапты болуға ынталандыратын Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясының бір түрі) Кейбір оқушылардан қандай мақсат қойғандықтарын сұрау. Мысалы,
|
Қосымша №1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 3 минут 5 минут
3 минут
|
Ө Жаңа тақырыпты игеру үшін оқушыларалгебра оқулығының 86 бетінен көпмүшелерді қосу (азайту) амалдарын орындау туралы мысал-есептерді өз бетімен қарайды. Және әр топтан шығып жаңа сабақты түсіндіреді. М
Т Тақырыпты бекіту үшін «шифрлеу» тапсырмасын беру; Бұл тапсырманы орындау барысында топтағы өз біліміне сенімді оқушы екінші оқушыны үйретеді. Мысал ретінде бір, екі оқушы тақтаға бірінші тапсырмаларды көрсетеді
Бірінші топ алғашқы төрт тапсырманы, екінші топ кейінгі бес тапсырманы. Үшінші топ алғашқы бес тапсырманы, төртінші топ кейінгі бес тапсырманы Бағалау: Оқушылар өздерінің орындаған жұмыстарының нәтижесін дұрыс немесе дұрыс еместігін нәтижесінде шифрлеудің нәтижесінде «көпмүше» сөзінің орысша және ағылшынша аударамасын алғаннан кейін түсінеді. М Оқушылардың орындаған жұмыстарына кері байланысын беру;
Ө Оқушыларға өз бетімен орындауға бір бөлімнен тұратын жазбаша жұмыс беру.
Ө
Бағалау: Оқушылар мұғалімнің берген жауаптары арқылы өздерін тексеріп, критерийлер бойынша +/- таңбаларын қойып, оқу мақсатына жеткен жетпегендерін анықтайды. |
Қосымша №2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Өздерінің мақсаттарына жеткен, жетпегендерін ББҮ кестесін толтыру арқылы бағалап, мұғалімді өздерінің білімдері бойынша рефлексиясымен таныстырады. Мұғалім ең соңында оқушыларда ненің сәтті шыққандығы және де әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс береді. Оқушыларға үй тапсырмасын береді: №12.1, №12,2 |
Слайд№16 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды топтық жұмыс кезінде бір –біріне ресурс ретінде пайдалану;
|
Класпен фронтальды жұмыс кезінде оқушылардың дұрыс түсініп не қате түсініп отырғанын тапсрыма бергеннен кейін жазған жауаптарын парақтарын көтеру арқылы тексеріп, кері байланысты мұғалім әр тапсырма соңында беріп отырады. Топтық жұмыстың жауабын тақтада көрсету арқылы оқушылар өздерін бағалайды. Өз бетімен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар өздерін дескрипторлар арқылы бағалап, өздерінің нені игеріп, неден қиналатындықтарын анықтайды. |
Қауіпсіздік техникасы сақталған кабинетте оқушыларға сабақ жүргізіледі. Оқушылар қауіпсіздік техника ережелерімен таныстырылған.
Сабақ уақытында қарастырылатын әр түрлі жұмыс түрлері оқушылардың қимыл қозғалыс жасауына мүмкіндік береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Шартты белгілеулер:
Ұ = ұжымдық жұмыс;
Т = топтық жұмыс;
Ө = өздік жұмыс;
Ж = жұптық жұмыс;
М = мұғалімнің көрсетуімен.
Қосымша №1: ББҮ кестесі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Үйрендім |
|
|
|
|
Қосымша №1: ББҮ кестесі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Үйрендім |
|
|
|
|
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 29) А+В 12) А-В 48) А+В 3) А-В 49) А+В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 29) А+В
11) А+В 19) А-В 40) А+В 34) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 11) А-В 17) А+В 9) А+В 35) А+В 41) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 11) А-В
26) А+В 26) А-В 17) А-В 1) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
көпмүшелерге амалдар қолдану
көпмүшелерге амалдар қолдану
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 7.1С бөлім: Көпмүшелер |
Мектеп: Сарышаған кентіндегі ЖББОМ (мектеп жанындағы интернатымен) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.10.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: Г.С.Ешмагамбетова |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Көпмүшелерді қосу және аазайту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ типі |
Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.7көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға көпмүшені қосуды және азайтуды үйрету, есептер шығарып амалдарды орындауға дағдыландыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - көпмүшелерді қосу мен азайтудың жолын түсіндіре алады; Пәнге тән лексика мен терминология -көпмүше, көпмүшенің стандарт түрі; -екімүше, үшмүше; -көпмүшенің дәрежесі; -көпмүшенің бас мүшесі; -бас коэффициент; -көпмүшенің бос мүшесі; -көпмүшелерді қосу және азайту; -ұқсас бірмүшелер; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -бірмүшені (көпмүшені) стандарт түрге келтіру үшін ... ; -бірмүшелердің алгебралық қосындысы ...; -... дәрежелі көпмүше; -берілген көпмүшенің бас мүшесі ... болып табылады; -берілген көпмүшенің бос мүшесі ... болып табылады; -көпмүшенің ұқсас мүшелерін біріктіру үшін ... ; -... жақшаларды ашып, ұқсас мүшелерді біріктіру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық, Ашықтық, Құрмет- құндылықтарын оқушыларға дарыту жолдары: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
биология, орыс тілі, ағылшын тілі, қоғамдық жерде |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Көпмүшелер. Көпмүшенің дәрежесі және стандарт түрі; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут 3 минут 3 минут
3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Кез келген үш оқушыдан өзінің есімінің бірінші әріпінен басталатын тілек айту II.Үй тапсырмасын тексеру №11.1 № 11.4 IІІ. Өткенді қайталау. Допты лақтыра отыра, сұрақтар қою. IV.Оқушыларды топқа бөлу: Пазл құрастыру арқылы топқа бөлу
Т ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау үшін құрастырылған пазлдың артындағы есепке мән беру. Бұдан кейін оқушылар ұқсас мүшелерді кейбіреуі біріктіруге болатындығын айтып, жауапты бірден беруі мүмкін, ал кейбіреуі бере де алмауы мүмкін, осы кезде оқушылар өздерінің білімдерінің әлі жеткіліксіз екендігін түсінеді. Осыдан кейін барып жаңа тақырыпты ашуға болады. Ө 1)Оқушыларға жаңа тақырыпты айтқаннан кейін олардың бүгінгі сабақта өздерінің алдына қандай мақсат қойғысы келетіндіктерін ББҮ кестесіне жазуды ұсыну. (ББҮ-кестесі Білемін, Білгім келеді, Үрендім бөліктерінен тұрады, сабақтың бастапқы бөлігінде оқушылардың өздеріне мақсат қойғызып сабақтың соңында мақсатына жеттіме, егер жетпесе оған не себеп болды деп оқуышынң өзіне ойлануға мүмкіндік береді, өзінің оқуына жауапты болуға ынталандыратын Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясының бір түрі) Кейбір оқушылардан қандай мақсат қойғандықтарын сұрау. Мысалы,
|
Қосымша №1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 3 минут 5 минут
3 минут
|
Ө Жаңа тақырыпты игеру үшін оқушыларалгебра оқулығының 86 бетінен көпмүшелерді қосу (азайту) амалдарын орындау туралы мысал-есептерді өз бетімен қарайды. Және әр топтан шығып жаңа сабақты түсіндіреді. М
Т Тақырыпты бекіту үшін «шифрлеу» тапсырмасын беру; Бұл тапсырманы орындау барысында топтағы өз біліміне сенімді оқушы екінші оқушыны үйретеді. Мысал ретінде бір, екі оқушы тақтаға бірінші тапсырмаларды көрсетеді
Бірінші топ алғашқы төрт тапсырманы, екінші топ кейінгі бес тапсырманы. Үшінші топ алғашқы бес тапсырманы, төртінші топ кейінгі бес тапсырманы Бағалау: Оқушылар өздерінің орындаған жұмыстарының нәтижесін дұрыс немесе дұрыс еместігін нәтижесінде шифрлеудің нәтижесінде «көпмүше» сөзінің орысша және ағылшынша аударамасын алғаннан кейін түсінеді. М Оқушылардың орындаған жұмыстарына кері байланысын беру;
Ө Оқушыларға өз бетімен орындауға бір бөлімнен тұратын жазбаша жұмыс беру.
Ө
Бағалау: Оқушылар мұғалімнің берген жауаптары арқылы өздерін тексеріп, критерийлер бойынша +/- таңбаларын қойып, оқу мақсатына жеткен жетпегендерін анықтайды. |
Қосымша №2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Өздерінің мақсаттарына жеткен, жетпегендерін ББҮ кестесін толтыру арқылы бағалап, мұғалімді өздерінің білімдері бойынша рефлексиясымен таныстырады. Мұғалім ең соңында оқушыларда ненің сәтті шыққандығы және де әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс береді. Оқушыларға үй тапсырмасын береді: №12.1, №12,2 |
Слайд№16 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды топтық жұмыс кезінде бір –біріне ресурс ретінде пайдалану;
|
Класпен фронтальды жұмыс кезінде оқушылардың дұрыс түсініп не қате түсініп отырғанын тапсрыма бергеннен кейін жазған жауаптарын парақтарын көтеру арқылы тексеріп, кері байланысты мұғалім әр тапсырма соңында беріп отырады. Топтық жұмыстың жауабын тақтада көрсету арқылы оқушылар өздерін бағалайды. Өз бетімен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар өздерін дескрипторлар арқылы бағалап, өздерінің нені игеріп, неден қиналатындықтарын анықтайды. |
Қауіпсіздік техникасы сақталған кабинетте оқушыларға сабақ жүргізіледі. Оқушылар қауіпсіздік техника ережелерімен таныстырылған.
Сабақ уақытында қарастырылатын әр түрлі жұмыс түрлері оқушылардың қимыл қозғалыс жасауына мүмкіндік береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Шартты белгілеулер:
Ұ = ұжымдық жұмыс;
Т = топтық жұмыс;
Ө = өздік жұмыс;
Ж = жұптық жұмыс;
М = мұғалімнің көрсетуімен.
Қосымша №1: ББҮ кестесі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Үйрендім |
|
|
|
|
Қосымша №1: ББҮ кестесі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Үйрендім |
|
|
|
|
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 29) А+В 12) А-В 48) А+В 3) А-В 49) А+В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 29) А+В
11) А+В 19) А-В 40) А+В 34) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 11) А-В 17) А+В 9) А+В 35) А+В 41) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
Қосымша №2: Бекітуге арналған «Шифрлеу» тапсырмасы:
|
1) А және В көпмүшелерінің қосындысын немесе айырымын нөмірленген клеткалар (торкөздер) үшін орындаңыз 11) А-В
26) А+В 26) А-В 17) А-В 1) А-В |
|
Жауаптары:
|
5а-5х-3 |
Н |
|
0 |
Ч |
|
2а² |
О |
|
2 |
Г |
|
а²-ах+х+4 |
М |
|
а²-х²-ах-х |
Н |
|
2х²+а²+а |
О |
|
-8х+3а-2 |
Л |
|
х²+5х+а |
Е |
|
7а-7 |
T’S |
|
9х |
K |
|
-х-3 |
O |
|
4а-6 |
L |
|
х - 3 |
D |
|
2а²-ах-х² |
О |
|
3а |
F |
|
-х + 6а |
I |
|
-5х-1 |
N |
шағым қалдыра аласыз



























