-
Көпмүшені көбейткішке жіктеу
Мектеп: Е.Жайсаңбаев атындағы орта мктеп
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:Тұрдыбек Айгүл
Сынып:7
Қатысқан оқушы саны:
Қатыспаған оқушы саны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
7.2.1.12 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктей алады;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар: Қысқаша көбейту формуласын біледі.
Оқушының басым бөлігі:Қысқаша көбейту формуласын А және В деңгейіндегі көпмүшені көбейткішке жіктеуде қолдана алады.
Кейбір оқушылар: Тақырып аясында берілген күрделі есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикадатолық қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Тілдік мақсат
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді (көпмүшелер, бірмүшелер,ортақ көбейткіш, көбейткішк жіктеу) математикалық сауатты тілде айта алады және жаза алады сонымен қатар қысқаша көбейту формуласының ережесін дұрыс айтады
Құндылықтарды дамыту
Болашаққа бағдар: Рухани жаңғырудың 6 негізгі бағыты - бәсекеге қабілеттілік, прагматизм, білімнің салтанат құруы, сананың ашықтығы, Туған жер
бағдарламасы, латын әліпбиіне көшу, «100 жаңа оқулық» аясында патриоттыққа тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс
Геометрия. экономикада
АКТ қолдану дағдылары
Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа
материалдар, көрнекі құралдар, фигуралар
Бастапқы білім
+
Сабақ барысы
Басы
7 минут
Негізгі бөлім
Жеке жұмыс
3 минут
Ұйымдастыру сәті Психологиялық ахуал
(Бүгінгі сабақта сен көршіңе қандай тілек тілейсің?)
Өткен тақырыпты қайталау

Үй жұмысын интерактивты тақтадан жауаппен тексеру

Сынып оқушыларын осы тақырыптағы термин сөздер арқылы 3 топқа бөлу

Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»


Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5-7

-
Топпен жұмыс
10минут
деңгейлік тапсырмалар
Жеке жұмыс
8 минут
(жұптық жұмыс)
9 минут
Соңы
3минут
Астана , 97 метр, 20 жыл деген сөздер шығады. үлестірме
Оқушы осы сөздерді толық білуі үшін үш топ
сағат тілімен парақтарын алмасады

Қалыптыстырушы
бағалау тапсырма
1-тапсырма
Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеңіз:
А) 121х2 – 81
В) х6 – 27
Дескриптор Білім алушы
− қай формуланы қолдану керектігін анықтайды;
− қысқаша көбейту формулаларын қолданады;
− өрнектерді көбейткіштерге жіктейді.
2-тапсырма
Тепе-теңдікті дәлелдеңіз
С) (х −1)(х +1)(х2 +1)(х4 +1) = х8 −1
Дескриптор Білім алушы
− қысқаша көбейту формулаларын қолданады;
− түрлендірулер орындайды;
− тепе-теңдікті дәлелдейдідәптер ,Слайд 9
тақырыпты бекіту
5.150 есеп , 5.149 есеп
Өрнектің ең кіші ортақ еселігін анықтап, көбейткішке жіктеңдер Оқулық
Кері байланыс
Табыс баспалдағы
Үй тапсырмасы: 5.148 есеп
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары. |
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Нұсқаулықпен жүргізіледі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпмүшені көбейткішке жіктеу
Көпмүшені көбейткішке жіктеу
-
Көпмүшені көбейткішке жіктеу
Мектеп: Е.Жайсаңбаев атындағы орта мктеп
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:Тұрдыбек Айгүл
Сынып:7
Қатысқан оқушы саны:
Қатыспаған оқушы саны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
7.2.1.12 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктей алады;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар: Қысқаша көбейту формуласын біледі.
Оқушының басым бөлігі:Қысқаша көбейту формуласын А және В деңгейіндегі көпмүшені көбейткішке жіктеуде қолдана алады.
Кейбір оқушылар: Тақырып аясында берілген күрделі есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикадатолық қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Тілдік мақсат
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді (көпмүшелер, бірмүшелер,ортақ көбейткіш, көбейткішк жіктеу) математикалық сауатты тілде айта алады және жаза алады сонымен қатар қысқаша көбейту формуласының ережесін дұрыс айтады
Құндылықтарды дамыту
Болашаққа бағдар: Рухани жаңғырудың 6 негізгі бағыты - бәсекеге қабілеттілік, прагматизм, білімнің салтанат құруы, сананың ашықтығы, Туған жер
бағдарламасы, латын әліпбиіне көшу, «100 жаңа оқулық» аясында патриоттыққа тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс
Геометрия. экономикада
АКТ қолдану дағдылары
Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа
материалдар, көрнекі құралдар, фигуралар
Бастапқы білім
+
Сабақ барысы
Басы
7 минут
Негізгі бөлім
Жеке жұмыс
3 минут
Ұйымдастыру сәті Психологиялық ахуал
(Бүгінгі сабақта сен көршіңе қандай тілек тілейсің?)
Өткен тақырыпты қайталау

Үй жұмысын интерактивты тақтадан жауаппен тексеру

Сынып оқушыларын осы тақырыптағы термин сөздер арқылы 3 топқа бөлу

Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»


Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5-7

-
Топпен жұмыс
10минут
деңгейлік тапсырмалар
Жеке жұмыс
8 минут
(жұптық жұмыс)
9 минут
Соңы
3минут
Астана , 97 метр, 20 жыл деген сөздер шығады. үлестірме
Оқушы осы сөздерді толық білуі үшін үш топ
сағат тілімен парақтарын алмасады

Қалыптыстырушы
бағалау тапсырма
1-тапсырма
Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеңіз:
А) 121х2 – 81
В) х6 – 27
Дескриптор Білім алушы
− қай формуланы қолдану керектігін анықтайды;
− қысқаша көбейту формулаларын қолданады;
− өрнектерді көбейткіштерге жіктейді.
2-тапсырма
Тепе-теңдікті дәлелдеңіз
С) (х −1)(х +1)(х2 +1)(х4 +1) = х8 −1
Дескриптор Білім алушы
− қысқаша көбейту формулаларын қолданады;
− түрлендірулер орындайды;
− тепе-теңдікті дәлелдейдідәптер ,Слайд 9
тақырыпты бекіту
5.150 есеп , 5.149 есеп
Өрнектің ең кіші ортақ еселігін анықтап, көбейткішке жіктеңдер Оқулық
Кері байланыс
Табыс баспалдағы
Үй тапсырмасы: 5.148 есеп
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары. |
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Нұсқаулықпен жүргізіледі. |
шағым қалдыра аласыз













