|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2 Көпмүшелер |
Мектеп:№17 орта мектеп |
|||
|
Күні: Мұғалім: Ахметбаева М.Ж. |
||||
|
Сынып: 7А Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу (2 сағат ) 1-ші сабақ |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.12 Алгебралық өрнектерді ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару және топтау тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушы орындайды: Ортақ көбейткішті анықтайды Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады Оқушылардың басым бөлігі: Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді көбейткіштерге жіктейді Кейбір оқушылар орындайды: Көбейткішке жіктеу арқылы теңдеулерді шешеді |
|||
|
Бағалау критерийі |
Ойлау дағдыларыың деңгейі |
Қолдану |
||
|
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер ...
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсат - көпмүшені көбейткішке жіктеу ұғымын ауызша және жазбаша түсіндіреді; - көпмүшенің ортақ көбейткішінің қандай болатынын түсінеді; - пәндік лексиканы, терминологияны, символиканы сауатты қолданады. Пәнге тән лексика мен терминология: -таңба; - жақша; - ЕҮОБ; - көбейтудің үлестірімділік қасиеті; -бірмүше; - көпмүше; - көпмүшенің ортақ көбейткіші ; - көпмүшенің дәрежесі; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - көпмүшенің ортақ көбейткіші ... ,себебі берілген көпмүшенің барлық мүшелеріне ортақ ... көбейткіші бар; - берілген көпмүшенің коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бөлгішін алынады; - негіздері бірдей дәрежелердің арасынан көрсеткіші ең кішісі алынады; -көпмүшенің ортақ көбейткші бірмүше ғана емес, кейде көпмүше түрінде де болады; -Берілген көпмүшенің ішінен ... (мысалы а-в ) өрнегін ... (мысалы -(в-а) ) өрнегімен алмастырсақ , онда әрбір көбейткіште ... (мысалы в-а) ортақ көбейткіші болатын күөпмүше аламыз. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта және жұпта ашықтық, өз бетімен үйрену, есептер шығару арқылы «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығын қалыптастыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақ барысындағы мәліметтер мен есептер оқушыларға алгебра, химия, физика, биология ,геометрия,, экономика саласы, ғылым саласында қолданылады. |
|||
|
Алдыңғы білім |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Жақшаларды ашу. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Көпмүшелер. Көпмүшенің дәрежесі және стандарт түрі . Көпмүшелерге амалдар қолдану. |
|||
|
САБАҚ БАРЫСЫ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-11 мин
Ұйымдастыру кезеңі (3-минут)
(3-минут) Жұптық жұмыс |
«Бағалау парағы ұсынылады»
Нәрселерді санағанда , керек ол бізге ауадай айтыңдаршы бұл қандай сан, жан-жағыңа қарамай жауабы: Натурал сандар Ондай болса балалар қағаз қиындыларында берілген алгебралық қосындыны есептеуде пайда болған коэффициенттің қандай натурал сан екенін анықтап топқа бөлініңіздер.
Оқушыларды берлген тартпа қағаздардағы ұқсас мүшелердің бойынша топқа бөлу;(мысалы сыныпта 20 оқушы бар, 4 топқа бөлу үшін 4 партаға А4 форматтаға қағазға оқушыларға берілген тапсырманың жауаптары жазылады. Сол бойынша оқушылар топқа бөлінеді.)
Бұл топқа бөлудегі мақсат: Оқушылардың алдыңғы оқу бойынша алгебралық қосындының ұқсас мүшелерін біріктіру тақырыбын еске түсіру және коэффициентін анықтау.
Дескриптор: -Ұқсас мүшелерді біріктіреді; -берілген бірмүшенің коэффициентін анықтйды. - өз тобын дұрыс анықтайды - 1 ұпай Қалыптастырушы бағалау: Бағалау парақшасына ұпайын қояды. Ауызша кері байланыс беру.
Үй тапсырмасын тексеру. «Жұбыңды тексер» әдісі арқылы жұппен Интербелсенді тақтада көрсетілген дайын жауаптар бойынша үй жұмысын тексереді және бір-бірінің бағалау парақшасына ұпай санын қояды.
№20.5.
өрнектiң мәнін
табыңдар
Қалыптастырушы бағалау: Берілген дескриптор бойынша ұпай санын есептеп жазады
Қажет болғанда мұғалім ауызша кері байланыс беріп отырады
|
Бағалау парақшасы әр оқушыға таратылады
таратпа қағаздар
Жоба оқулығы Әбілқасымова 1-слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатын анықтау 5-минут
|
«Кіріспе сұрақтары» әдісі / аналогиялық сұрақтар/ арқылы бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін алдыңғы сабақтардағы көпмүшені бірмүшеге және көпмүшені көпмүшеге көбейтуге байланысты тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма. Көбейтуді орындаңдар? Оқушылар ауызша есептеп жауабын айтады және оқушылардын көпмүшені бірмүшеге көбейту ережесі сұралады. Тақтада дайын жауабы шығады. а)
ә)
2. 1-тапсырмаға кері есеп шығарайық. 2-тапсырма бойынша есепке сұрақ қойыңдар? Екі тапсырманың бір-бірімен байланысы бар ма?
Оқушылардың жауаптары тыңдалады?
Дескриптор: Бірмүшені көпмүшеге көбейтеді; Көпмүшені бірмүшеге көбейту ережесін айтады;
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады деп ойлайсыздар? (Оқушылар өз ойларын айтады).
Қалыптастырушы бағалау : Жауап берген оқушыларды бас бармақ әдісімен бағалау Сабақтың мақсаты: Көпмүшенің ортақ көбейткішін анықтау, көпмүшені көбейткіштерге жіктеу. Интербелседі тақтада бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты жазылады. |
2-слайд
3-слайд
4-слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы-30 мин
Топтық жұмыс
Топта талқылау 5 мин
Басқа топқа түсіндіру 3мин
Түсінгендерін тексеру 3 мин
Жеке жұмыс «Баспалдақ әдісі» 17 минут
1 минут |
1.Олай болса бүгінгі сабақтың мақсатына жету үшін нені білуіміз керек?-деген сұрақ қойылады. (оқушылар өз ойларын айтады) 2. «Джигсо» әдісі бойынша 4 топқа оқулықтағы мысалдар беріледі. Бұл әдісті қолданудағы мақсатым оқушылар бүгінгі сабақты өздері оқып, түсінеді, бір-біріне түсіндіреді. уақыт жағынан барлық мысал есептер қарастырылады. Оқушыларың айтылым, тыңдалым дағдыларын қалыптастады. Нәтижесінде а) топта оқушылар есептің шығарылу жолын анықтайды; ә) топта талқылайды б) Топтан бір өкіл шығып басқа топтарға түсіндіреді; в) Әр топ сағат тілінің бағытымен екінші топтың түсіндіргенін айтады.
1-топ. 1-2
мысал
2-топ. 3 мысал
3-топ. 4 мысал
4-топ.
5 мысал
(қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға бағыт береді) Шығарылу жолы интербелсенді тақтада көрсетіледі. Дескриптор: Дұрыс емес тұжырым берген жағдайда кай топ түсіндірді, сол топқа -0,5 ұпай. Жартылай түсінгені үшін түсіндірген топқа -1 ұпай. Жақсы түсінгені үшін түсіндірген топқа – 2 ұпай. Қалыптастырушы бағалау: Топтың жинаған ұпайының арифметикалық ортасын топтағы әр оқушы бағалау парақшасына жазады Ауызша кері байланыс беріп отыру.
Жеке жұмыс «Баспалдақ әдісі» Оқулықпен жұмыс А деңгейі - №21.1 ; №21.3; №21.5 ( жұптары) В деңгейі - №21.7 ; №21.8 №№21,10( жұптары) С деңгейі - №21.12 №21.13( тақтары)
А деңгейі - №21.1 ; №21.3; №21.5 ( жұптары) №21.1. 2) – 4) 12tk – 8tx – 7t; 6) –
№21.3; 2)
9x3y4 –
27x2yz +
54xy2;
№21.5 2) 14(m – n) + x(m – n);
№21.7 2)
3x(5y –
4) – y(4
– 5y)
+ (15y –
12) – 3xy(4
– 5y);
№21.8
№21.10
С деңгейі - №21.12 №21.13( тақтары)
№21.12
№21.13
Дескриптор:
Бағалау. Оқушылар бағалау парақшасына шығарылған есептердің саны бойыншаұпай санын есептеп жазады
Сергіту: Көз жаттығуы Көз қарашығыңызды жоғары көтеріп, назарыңызды төбеге аударыңыз. Осылайша 5 секундтай төбегеөадала тұрып, қарашығыңызды қайта төмен түсірңіз. Енді 5 секундтай еденге өадала қарап тұрыңыз. Осылайша жаттығуда 5 рет қайталаңыз.
|
Жоба оқулығы Әбілқасымова
5-слайд
6-слайд
Жоба оқулыға Әбілқасымова
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4-минут |
Бағалау парағының қорытындысын шығару Оқушылар өздерінің жинаған ұпай санын анықтайды 30 ұпай және одан жоғары – Сен жарадың! Үйге берілген тапсырманы дұрыс орындау арқылы өз біліміңді жетілдіре түс! 19-29 ұпай – Жақсы жұмыс жасадың! Ережелерді қайталау арқылы жоғары жетістікке жетесің! 18 ұпайдан төмен – Сәттілік! Ережелер мен мысал есептерді қайта қарастыр, снда есептерді шығара алатын боласың! Үйге тапсырма: Тақырып бойынша қажетті материалды қайтала № 21.2 ; №21.4 ; №21.6 ; 140 бет №21.9 – 141 бет Дескриптор:
Рефлексия ҚОСУ- сабақта ұнағанның бәрі жазылады, жаағымды эмоция тудырған немес оқушының пікірі бойынша ған қандай да бір бір мақсатқа жету үшін пайдалы болғаны ақпарат және жұмыс нысандары. АЛУ- сабақта ұнамағанның бәрі, жалықтырғыш көрінген, жақтырмаған, түсініксіз болған немесе оқушының пікрі бойынша оған қажетсіз, пайдасыз болып көрінген ақпарат жазылады. ҚЫЗЫҚТЫ - Оқушылар сабақта солар туралы білген барлық қызықты фактілерді, осы проблема бойынша тағы нені білгісі келетінін, мұғалімге қоятын сұрақтарын жазады.
|
8-слайд
9-слайд
10-слайд
таратпа қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмасы сабақ ортасында «Баспалдақ әдісі» арқылы жеңілден қиынға қарай А,В,С деңгейлі есептер орындауда жүргізлді. |
Сабақ барысында бағалау парақшасы арқылы коэффициентті анықтау бойынша топқа бөлу кезінде, «Джиксо» әдісінде, «Баспалдақ әдісі» жеке жұмыс кезінде бағалау парақшасындағы критерийлер бойынша , ал «Кіріспе сұрақтары» әдісі кезінде «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау жүргізілді. |
Сабақты бекіту кезеңінің алдында слайдқа қарағандықтан «көз жаттығуын» жасатамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу (2 сағат ) 1-ші сабақ
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу (2 сағат ) 1-ші сабақ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2 Көпмүшелер |
Мектеп:№17 орта мектеп |
|||
|
Күні: Мұғалім: Ахметбаева М.Ж. |
||||
|
Сынып: 7А Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу (2 сағат ) 1-ші сабақ |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.12 Алгебралық өрнектерді ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару және топтау тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушы орындайды: Ортақ көбейткішті анықтайды Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады Оқушылардың басым бөлігі: Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді көбейткіштерге жіктейді Кейбір оқушылар орындайды: Көбейткішке жіктеу арқылы теңдеулерді шешеді |
|||
|
Бағалау критерийі |
Ойлау дағдыларыың деңгейі |
Қолдану |
||
|
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер ...
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсат - көпмүшені көбейткішке жіктеу ұғымын ауызша және жазбаша түсіндіреді; - көпмүшенің ортақ көбейткішінің қандай болатынын түсінеді; - пәндік лексиканы, терминологияны, символиканы сауатты қолданады. Пәнге тән лексика мен терминология: -таңба; - жақша; - ЕҮОБ; - көбейтудің үлестірімділік қасиеті; -бірмүше; - көпмүше; - көпмүшенің ортақ көбейткіші ; - көпмүшенің дәрежесі; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - көпмүшенің ортақ көбейткіші ... ,себебі берілген көпмүшенің барлық мүшелеріне ортақ ... көбейткіші бар; - берілген көпмүшенің коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бөлгішін алынады; - негіздері бірдей дәрежелердің арасынан көрсеткіші ең кішісі алынады; -көпмүшенің ортақ көбейткші бірмүше ғана емес, кейде көпмүше түрінде де болады; -Берілген көпмүшенің ішінен ... (мысалы а-в ) өрнегін ... (мысалы -(в-а) ) өрнегімен алмастырсақ , онда әрбір көбейткіште ... (мысалы в-а) ортақ көбейткіші болатын күөпмүше аламыз. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта және жұпта ашықтық, өз бетімен үйрену, есептер шығару арқылы «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығын қалыптастыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақ барысындағы мәліметтер мен есептер оқушыларға алгебра, химия, физика, биология ,геометрия,, экономика саласы, ғылым саласында қолданылады. |
|||
|
Алдыңғы білім |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Жақшаларды ашу. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Көпмүшелер. Көпмүшенің дәрежесі және стандарт түрі . Көпмүшелерге амалдар қолдану. |
|||
|
САБАҚ БАРЫСЫ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-11 мин
Ұйымдастыру кезеңі (3-минут)
(3-минут) Жұптық жұмыс |
«Бағалау парағы ұсынылады»
Нәрселерді санағанда , керек ол бізге ауадай айтыңдаршы бұл қандай сан, жан-жағыңа қарамай жауабы: Натурал сандар Ондай болса балалар қағаз қиындыларында берілген алгебралық қосындыны есептеуде пайда болған коэффициенттің қандай натурал сан екенін анықтап топқа бөлініңіздер.
Оқушыларды берлген тартпа қағаздардағы ұқсас мүшелердің бойынша топқа бөлу;(мысалы сыныпта 20 оқушы бар, 4 топқа бөлу үшін 4 партаға А4 форматтаға қағазға оқушыларға берілген тапсырманың жауаптары жазылады. Сол бойынша оқушылар топқа бөлінеді.)
Бұл топқа бөлудегі мақсат: Оқушылардың алдыңғы оқу бойынша алгебралық қосындының ұқсас мүшелерін біріктіру тақырыбын еске түсіру және коэффициентін анықтау.
Дескриптор: -Ұқсас мүшелерді біріктіреді; -берілген бірмүшенің коэффициентін анықтйды. - өз тобын дұрыс анықтайды - 1 ұпай Қалыптастырушы бағалау: Бағалау парақшасына ұпайын қояды. Ауызша кері байланыс беру.
Үй тапсырмасын тексеру. «Жұбыңды тексер» әдісі арқылы жұппен Интербелсенді тақтада көрсетілген дайын жауаптар бойынша үй жұмысын тексереді және бір-бірінің бағалау парақшасына ұпай санын қояды.
№20.5.
өрнектiң мәнін
табыңдар
Қалыптастырушы бағалау: Берілген дескриптор бойынша ұпай санын есептеп жазады
Қажет болғанда мұғалім ауызша кері байланыс беріп отырады
|
Бағалау парақшасы әр оқушыға таратылады
таратпа қағаздар
Жоба оқулығы Әбілқасымова 1-слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатын анықтау 5-минут
|
«Кіріспе сұрақтары» әдісі / аналогиялық сұрақтар/ арқылы бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін алдыңғы сабақтардағы көпмүшені бірмүшеге және көпмүшені көпмүшеге көбейтуге байланысты тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма. Көбейтуді орындаңдар? Оқушылар ауызша есептеп жауабын айтады және оқушылардын көпмүшені бірмүшеге көбейту ережесі сұралады. Тақтада дайын жауабы шығады. а)
ә)
2. 1-тапсырмаға кері есеп шығарайық. 2-тапсырма бойынша есепке сұрақ қойыңдар? Екі тапсырманың бір-бірімен байланысы бар ма?
Оқушылардың жауаптары тыңдалады?
Дескриптор: Бірмүшені көпмүшеге көбейтеді; Көпмүшені бірмүшеге көбейту ережесін айтады;
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады деп ойлайсыздар? (Оқушылар өз ойларын айтады).
Қалыптастырушы бағалау : Жауап берген оқушыларды бас бармақ әдісімен бағалау Сабақтың мақсаты: Көпмүшенің ортақ көбейткішін анықтау, көпмүшені көбейткіштерге жіктеу. Интербелседі тақтада бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты жазылады. |
2-слайд
3-слайд
4-слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы-30 мин
Топтық жұмыс
Топта талқылау 5 мин
Басқа топқа түсіндіру 3мин
Түсінгендерін тексеру 3 мин
Жеке жұмыс «Баспалдақ әдісі» 17 минут
1 минут |
1.Олай болса бүгінгі сабақтың мақсатына жету үшін нені білуіміз керек?-деген сұрақ қойылады. (оқушылар өз ойларын айтады) 2. «Джигсо» әдісі бойынша 4 топқа оқулықтағы мысалдар беріледі. Бұл әдісті қолданудағы мақсатым оқушылар бүгінгі сабақты өздері оқып, түсінеді, бір-біріне түсіндіреді. уақыт жағынан барлық мысал есептер қарастырылады. Оқушыларың айтылым, тыңдалым дағдыларын қалыптастады. Нәтижесінде а) топта оқушылар есептің шығарылу жолын анықтайды; ә) топта талқылайды б) Топтан бір өкіл шығып басқа топтарға түсіндіреді; в) Әр топ сағат тілінің бағытымен екінші топтың түсіндіргенін айтады.
1-топ. 1-2
мысал
2-топ. 3 мысал
3-топ. 4 мысал
4-топ.
5 мысал
(қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға бағыт береді) Шығарылу жолы интербелсенді тақтада көрсетіледі. Дескриптор: Дұрыс емес тұжырым берген жағдайда кай топ түсіндірді, сол топқа -0,5 ұпай. Жартылай түсінгені үшін түсіндірген топқа -1 ұпай. Жақсы түсінгені үшін түсіндірген топқа – 2 ұпай. Қалыптастырушы бағалау: Топтың жинаған ұпайының арифметикалық ортасын топтағы әр оқушы бағалау парақшасына жазады Ауызша кері байланыс беріп отыру.
Жеке жұмыс «Баспалдақ әдісі» Оқулықпен жұмыс А деңгейі - №21.1 ; №21.3; №21.5 ( жұптары) В деңгейі - №21.7 ; №21.8 №№21,10( жұптары) С деңгейі - №21.12 №21.13( тақтары)
А деңгейі - №21.1 ; №21.3; №21.5 ( жұптары) №21.1. 2) – 4) 12tk – 8tx – 7t; 6) –
№21.3; 2)
9x3y4 –
27x2yz +
54xy2;
№21.5 2) 14(m – n) + x(m – n);
№21.7 2)
3x(5y –
4) – y(4
– 5y)
+ (15y –
12) – 3xy(4
– 5y);
№21.8
№21.10
С деңгейі - №21.12 №21.13( тақтары)
№21.12
№21.13
Дескриптор:
Бағалау. Оқушылар бағалау парақшасына шығарылған есептердің саны бойыншаұпай санын есептеп жазады
Сергіту: Көз жаттығуы Көз қарашығыңызды жоғары көтеріп, назарыңызды төбеге аударыңыз. Осылайша 5 секундтай төбегеөадала тұрып, қарашығыңызды қайта төмен түсірңіз. Енді 5 секундтай еденге өадала қарап тұрыңыз. Осылайша жаттығуда 5 рет қайталаңыз.
|
Жоба оқулығы Әбілқасымова
5-слайд
6-слайд
Жоба оқулыға Әбілқасымова
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4-минут |
Бағалау парағының қорытындысын шығару Оқушылар өздерінің жинаған ұпай санын анықтайды 30 ұпай және одан жоғары – Сен жарадың! Үйге берілген тапсырманы дұрыс орындау арқылы өз біліміңді жетілдіре түс! 19-29 ұпай – Жақсы жұмыс жасадың! Ережелерді қайталау арқылы жоғары жетістікке жетесің! 18 ұпайдан төмен – Сәттілік! Ережелер мен мысал есептерді қайта қарастыр, снда есептерді шығара алатын боласың! Үйге тапсырма: Тақырып бойынша қажетті материалды қайтала № 21.2 ; №21.4 ; №21.6 ; 140 бет №21.9 – 141 бет Дескриптор:
Рефлексия ҚОСУ- сабақта ұнағанның бәрі жазылады, жаағымды эмоция тудырған немес оқушының пікірі бойынша ған қандай да бір бір мақсатқа жету үшін пайдалы болғаны ақпарат және жұмыс нысандары. АЛУ- сабақта ұнамағанның бәрі, жалықтырғыш көрінген, жақтырмаған, түсініксіз болған немесе оқушының пікрі бойынша оған қажетсіз, пайдасыз болып көрінген ақпарат жазылады. ҚЫЗЫҚТЫ - Оқушылар сабақта солар туралы білген барлық қызықты фактілерді, осы проблема бойынша тағы нені білгісі келетінін, мұғалімге қоятын сұрақтарын жазады.
|
8-слайд
9-слайд
10-слайд
таратпа қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмасы сабақ ортасында «Баспалдақ әдісі» арқылы жеңілден қиынға қарай А,В,С деңгейлі есептер орындауда жүргізлді. |
Сабақ барысында бағалау парақшасы арқылы коэффициентті анықтау бойынша топқа бөлу кезінде, «Джиксо» әдісінде, «Баспалдақ әдісі» жеке жұмыс кезінде бағалау парақшасындағы критерийлер бойынша , ал «Кіріспе сұрақтары» әдісі кезінде «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау жүргізілді. |
Сабақты бекіту кезеңінің алдында слайдқа қарағандықтан «көз жаттығуын» жасатамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз































