
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Көркем еңбек пәні ҚМЖ 3тоқсан
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сәнді киім дизайны "Fast cloth" қарапайым геометриялық формалар (пончо, кейп, туника) (сән журналдары). Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.3.1 шығармашылық
ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін
мақсатты, өнімді пайдалану. (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік
технологияларды қолдану); |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: Әртүрлі өнеркәсіпте сәнді киім дизайнының технологиялық және өндірістік үдерістері туралы сипаттауКөпшілігі: Қарапайым геометриялық формалардан құралған "Fast cloth" киім түрлері мен аксессуарларын талдау.Кейбіреуі: Қарапайым геометриялық формалардан құралған киімдер мен аксессуарларды дайындаудың өндірістік және технологиялық процесін зерделеу |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі. Сыныпты сабаққа дайындау. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру/сұхбат- пікір талқылау . Жаңа білімді меңгерту. Сабақты қарапайым геометриялық формадағы киімдер туралы бейнебаян көрсетуден бастаймын. Оқушылар бейнебаян көреді.
Тапсырма 1. «Ой қозғау» әдісі. Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын ояту, ынталандыру және белсенділіктерін арттыру. Саралау тәсілі: тапсырма, диалог және қолдау көрсету бағалау , дереккөздер, қарқынБағалау критерийі: Қарапайым геометриялық формадағы киімдердің ұқсастықтарын сипаттап, артықшылығын атайды. Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну Тапсырма. Фотосуреттерді
қарап шығып, қарапайым геометриялық формалы киімдердің қандай
халықтың мәдениетіне жататынын, ұқсастықтарын сипаттап,
артықшылығын атаңыз. Дискриптор: - фотосуреттерді қарап шығады. - ұсынылған иықтық бұйымдарды қандай халықтың мәдениетіне жататынын анықтайды. - қарапайым геометриялық формалы киімдердің ұқсастықтарын сипаттайды. - артықшылығын атайды. ҚБ: «Күн шуағы» әдісі. М
|
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Пончо, кейп туралы бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=NECN6F3Przo туника туралы бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=8MjhX6KKrYc
|
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы 3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сәнді киім дизайны "Fast cloth" қарапайым геометриялық формалар (пончо, кейп, туника) (сән журналдары). Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.3.1 шығармашылық
ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін
мақсатты, өнімді пайдалану. (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік
технологияларды қолдану); |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: Әртүрлі өнеркәсіпте сәнді киім дизайнының технологиялық және өндірістік үдерістері туралы сипаттауКөпшілігі: Қарапайым геометриялық формалардан құралған "Fast cloth" киім түрлері мен аксессуарларын талдау.Кейбіреуі: Қарапайым геометриялық формалардан құралған киімдер мен аксессуарларды дайындаудың өндірістік және технологиялық процесін зерделеу |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі. Сыныпты сабаққа дайындау. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру/сұхбат- пікір талқылау . Жаңа білімді меңгерту. Сабақты қарапайым геометриялық формадағы киімдер туралы бейнебаян көрсетуден бастаймын. Оқушылар бейнебаян көреді.
Тапсырма 1. «Ой қозғау» әдісі. Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын ояту, ынталандыру және белсенділіктерін арттыру. Саралау тәсілі: тапсырма, диалог және қолдау көрсету бағалау , дереккөздер, қарқынБағалау критерийі: Қарапайым геометриялық формадағы киімдердің ұқсастықтарын сипаттап, артықшылығын атайды. Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну Тапсырма. Фотосуреттерді
қарап шығып, қарапайым геометриялық формалы киімдердің қандай
халықтың мәдениетіне жататынын, ұқсастықтарын сипаттап,
артықшылығын атаңыз. Дискриптор: - фотосуреттерді қарап шығады. - ұсынылған иықтық бұйымдарды қандай халықтың мәдениетіне жататынын анықтайды. - қарапайым геометриялық формалы киімдердің ұқсастықтарын сипаттайды. - артықшылығын атайды. ҚБ: «Күн шуағы» әдісі. М
|
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Пончо, кейп туралы бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=NECN6F3Przo туника туралы бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=8MjhX6KKrYc
|
|||
Аяқталуы
|
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде білгендерін біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:Шығармашылық идеяны іске асыру үшін нобайлар салады. Көпшілігі: Құрал-жабдықтарды дұрыс таңдап тапсырманы орындайды. Кейбіреуі: Шығармашылық идея сызбасын сызып,нобай техникалық суреттер сызбалар айырмашылығын түсіндіреді. |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Топтық тапсырма Оқушыларға оқулықтағы суреттерді көрсетіп, оларға таныс бұйым нобайлары туралы ойларын айтып қысқаша сипаттама беруін сұраймын. 1-топқа тапсырма:бұйымның нобайын салу. Бұйымды тоқу нобай салудан басталады, онда барлық бөлшектер мен элементтер толық салынатынын оқушылар анықтайды. 2-топқа тапсырма Киім тігуге қажетті материалдарды анықтап қолдану тәсілдерін көрсетеді |
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды жасау. Бөлшектерді пішу. Жеке бөлшектерді өңдеу. Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.1 заманауи тігін құрал-жабдықтарын білу және торлау тігін машинасын қолдану; 9.2.2.3 тігін машиналарында күрделі операцияларды (аппликация, кестелеу) орындау және зерделеу; |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Тігін машинасын, қол құралдарын қолдана отырып, матадан қуыршақ жасау. |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Орындауды керек ететін жаңа бөлімдерімен және тапсырмаларымен танысу Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ кө Алдыңғы сабақтарда оқушылар бұйымның нобайын дайындады. Өздігінен маталарды таңдап, техниканы таңдады. Сұрақтарға жауап бер.
Мұғалім түрлі қуыршақтардың лекалоларын қарастыруды ұсынады. Пішу туралы бейнематериал тамашалау. Бүгінгі сабақта оқушылар пішудің түрлерімен танысып, жұмыс істейді. Практикалық тапсырма. Техника қауіпсіздігі ережесі 1. Жұмыс орнына жарық сол жақтан немесе алдыңғы жақтан түсу керек. 2. Отыратын орындық пен тігін машинасының ара қашықтығы 10-15 см болу керек. жақындамаңдар. 4. Іске шашты жинап, женді қайырып немесе түймелеп кірісу қажет. 5. Жұмысқа кірісуден бұрын машина платформасындағы қажет емес заттарды тазалап
|
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды жасау. Бөлшектерді пішу. Жеке бөлшектерді өңдеу. Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану; 9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Тігін машинасын, қол құралдарын қолдана отырып, матадан қуыршақ жасау. |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Орындауды керек ететін жаңа бөлімдерімен және тапсырмаларымен танысу Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Алдыңғы сабақтарда оқушылар бұйымның нобайын дайындады. Өздігінен маталарды таңдап, техниканы таңдады. Сұрақтарға жауап бер.
Мұғалім түрлі қуыршақтардың лекалоларын қарастыруды ұсынады. Пішу туралы бейнематериал тамашалау. Бүгінгі сабақта оқушылар пішудің түрлерімен танысып, жұмыс істейді. Практикалық тапсырма. Техника қауіпсіздігі ережесі 1. Жұмыс орнына жарық сол жақтан немесе алдыңғы жақтан түсу керек. 2. Отыратын орындық пен тігін машинасының ара қашықтығы 10-15 см болу керек. жақындамаңдар. 4. Іске шашты жинап, женді қайырып немесе түймелеп кірісу қажет. 5. Жұмысқа кірісуден бұрын машина платформасындағы қажет емес заттарды тазалап
|
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін смайлик арқылы біле аламыз. |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды жасау. Бөлшектерді пішу. Жеке бөлшектерді өңдеу. Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.2.6.2 белгілі бір бұйым мен жұмыс түріне арналған техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық құру 9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау; |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Тігін бұйымдарын ылғалды жылумен өңдеуді қолдану; түрлі материал, құрал-жабдықтар және техникаларды қолданып, бұйым жасау; |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында сұрақтар қоямын. Нобай дегеніміз не? Дәсиүрлі емес материалдарға нелер жатады ?. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. і . Бұйымды ылғалды жылумен өңдеу
Өңдеу әдістері үтіктеу престеу және булау арқылы орындалады. Қолданылған жабдықтар электірмен, электрбумен және бумен қыздырылады. Егер матааралық қолданылса үтіктеу жазықтығыңың қызу температурасын 5-10 ̊ С көтерді. Үтіктеу операциясына 2,4-6 кг салмақтағы үтіктер қолданылады. Желімдеу дегеніміз ажырамайтын біріктіру ол химиялық немесе жылумен өңдеу әдістерімен желімдеуде желімдік зат пен материалдардың өзара әсері натижесінен пайда болады Қуыршақ бөліктерін өңдеу. Оқушыларды жалпы жоспар бойынша жұмыс жасауға бағыттау: • қуыршақтың басын тігу; • қуыршақтың денесін тігу; • қолы мен аяғын тігу; • барлық бөлшектерін синтепон немесе мақтамен толтыру |
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды жасау. Бөлшектерді пішу. Жеке бөлшектерді өңдеу. Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.3 тігін машиналарында күрделі операцияларды (аппликация, кестелеу) орындау және зерделеу; 9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану; |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі материалдарды қолданып, қуыршақты безендіру; Тігін машинасы мен қол жұмыстарын орындауда техника қауіпсіздігін ұстану; |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен сабақ барысындағы жұмыспен таныстыру, талқылау. Түрлі қуыршақтардың суреттері мен бейнелерін, киімдері мен аксессуарлары туралы слайд көрсету. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Білу және түсіну
Тапсырма 1. Қуыршақтың бет-бейнесін безендіру. Дескрипторлар:
Терінің түсін келтіру үшін кофені, бет-бейнесін салуға акрилді бояуды қолдануға болады.
|
Оқулық және қосымша ақпараттар |
|
Ақпараттық ресурстар
https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы 3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
http://www.toysew.ru/tilda/shem-princessu-goroshine.html
http://www.7ya.ru/article/Odezhda-dlya-kukol-svoimi-rukami-Master-klass-plate-dlya-Barbi/ |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||
Күні : |
|
Күні : |
|||||
Сынып |
Қатысушылар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жұмысты талдау мен бағалау. Жұмысты қорғау |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.3.4.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсатты өзгеше көзқарасын білдіру және негізделген өзіндік баға беру; 9.3.1.1 медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, белгілі бір аудиторияға дайын жұмыстарын қорғауды өз бетінше ұйымдастыру (бейнетаспа, онлайн форумдар, әлеуметтік желілер |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеу үшін өткен сабаққа байланысты сұрақ қойу |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Қайталау тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
Ортасы
|
Көрме ұйымдастыруға байланысты видеосабақ көрсетіледі Онлаин көрме ұйымдастыруға қажетті бұйымдар Көрме ге қажетті құрал жабдықтар мен материалдар |
Оқулық және қосымша ақпараттар |
|
Ақпараттық ресурстар Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:
https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|

