|
Бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер бөлімі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Зивадинова Н.А. |
|
Күні: 28.11.2024 ж |
|
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрнек салу тәсілдері мен техникасы. Материалдар мен құралдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.4 шығармашылық жұмыстар жасау үшін әртүрлі (заманауи) технологиялар мен өнер материалдарын анықтау, таңдау және үйлестіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығармашылық жұмыстар жасау үшін әртүрлі (заманауи) технологиялар мен өнер матириалдарын анықтайды, таңдайды және үйлестіре біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Сақина салу» ойыны. Тиімділігі: Оқушылар шеңбер тәрізді иық тіресе тұрып, сақинаның кімнің қолына түскенін мұқият бақылайды. Оқушылардың бойындағы байқампаздық, ұлттық ойындарға деген қызығушылық артады. Оқушылар арасында жағымды ахуал қалыптасып, оқушылардың сабаққа белсенділігі артады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 минут |
(Ұ) Миға шабуыл «Этно Fest» әдісі Жаңа сабақ тақырыбын ашу Галереяға саяхат жасау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын мұғаліммен бірге болжайды. Қауіпсіздік ережесін еске түсіру: |
Қабырғадағы өрнектерге, оюларға қарап, бүгінгі тақырыпқа негіздеме жасайды.
Қауіпсіздік ережесін еске түсіреміз. 1.Алдымыздағы заттарды өз орнына қою. 2.Қылқаламдағы бояуды екінші бояумен араластырмау. 3.Қылқалам ұшын тазалап отыру. 4.Қолды дұрыс ұстау. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Картиналар, сызбалар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма 15 минут |
№1-тапсырма: жұптық жұмыс «Жұбыңмен таңда» әдісі Оқулықтағы 26-27 беттердегі мәліметті пайдаланып, Өрнек салу тәсілдері мен техникасын таңдай отырып, қажетті материалдар мен құралдарды анықтап, іске асырыңыз. Бағалау критерийі: -өрнек салу әдістерін таңдайды -қажетті материалдарды таңдайды |
Тірек сөздер мен бүгінгі тақырыпты байланыстырып, берілген тақырып бойынша эссе жазады. Дескриптор: - өрнек салу әдісін таңдайды -қажетті құралдарды анықтайды -материалдарды анықтайды -таңдалған құралдарды дұрыс пайдаланады - іске асырады |
Қ/Б «Жарайсың!»
|
7-сынып оқулығы, аудио, жұмыс дәптері, қима қағаздар |
|
Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма 10 минут |
№2-тапсырма: Топтық жұмыс «Шебер қолдар» әдісі Берілген А3 форматтағы холстқа өрнек түсіру, бояу,түстер үйлесімділігін сақтаңдар.
Бағалау критерийі: -ою-өрнек түсіреді -бояды үйлесіммен қолданады |
Оқушылар берілген материлдармен жұмыс түрлерін ұсынады
Дескриптор: - А 3 пішімінде көркем жазба композициясын орналастырады − шығармашылық жұмысында түстік үйлесімділікті көрсетеді − жұмысында өнердің көркем тәсілдерін қолданады -оқушылармен сабақтың соңында атқарылған жұмысқа талдау жасау
|
Қ/Б «Оюлар» |
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері, А3 парағы, қарындаштар |
|
Сабақтың соңы 7 минут
Рефлексия 7 минут
|
«Автор орындығы» әдісі арқылы оқушылардың тақырыпқа сай сұрақтарға өз жауаптарын ұсынады
Мұғалім сабақты бекіту бойынша қорытынды 2-3 сөйлем айтады.
«Кубизм» әдісі арқылы өз ойларын айтады
Үй тапсырмасы : Еркін тақырыпқа сай идея ұсыну |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді
Сабақтағы қызықты сәттерін, меңгерген білімдерін айтып щығады.
Өздерін ойландырып жүрген болашақ туралы, ұлттық рух, құндылықтардың дәріптелуі туралы идеяларын ұсынады |
Қ/Б «Тамаша!»
|
Орындық , тақта
|
Тексерілді ----------------- оқу ісі орынбасары Ж.А.Абдулаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем кестелеу
Көркем кестелеу
|
Бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер бөлімі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Зивадинова Н.А. |
|
Күні: 28.11.2024 ж |
|
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрнек салу тәсілдері мен техникасы. Материалдар мен құралдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.4 шығармашылық жұмыстар жасау үшін әртүрлі (заманауи) технологиялар мен өнер материалдарын анықтау, таңдау және үйлестіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығармашылық жұмыстар жасау үшін әртүрлі (заманауи) технологиялар мен өнер матириалдарын анықтайды, таңдайды және үйлестіре біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Сақина салу» ойыны. Тиімділігі: Оқушылар шеңбер тәрізді иық тіресе тұрып, сақинаның кімнің қолына түскенін мұқият бақылайды. Оқушылардың бойындағы байқампаздық, ұлттық ойындарға деген қызығушылық артады. Оқушылар арасында жағымды ахуал қалыптасып, оқушылардың сабаққа белсенділігі артады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 минут |
(Ұ) Миға шабуыл «Этно Fest» әдісі Жаңа сабақ тақырыбын ашу Галереяға саяхат жасау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын мұғаліммен бірге болжайды. Қауіпсіздік ережесін еске түсіру: |
Қабырғадағы өрнектерге, оюларға қарап, бүгінгі тақырыпқа негіздеме жасайды.
Қауіпсіздік ережесін еске түсіреміз. 1.Алдымыздағы заттарды өз орнына қою. 2.Қылқаламдағы бояуды екінші бояумен араластырмау. 3.Қылқалам ұшын тазалап отыру. 4.Қолды дұрыс ұстау. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Картиналар, сызбалар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма 15 минут |
№1-тапсырма: жұптық жұмыс «Жұбыңмен таңда» әдісі Оқулықтағы 26-27 беттердегі мәліметті пайдаланып, Өрнек салу тәсілдері мен техникасын таңдай отырып, қажетті материалдар мен құралдарды анықтап, іске асырыңыз. Бағалау критерийі: -өрнек салу әдістерін таңдайды -қажетті материалдарды таңдайды |
Тірек сөздер мен бүгінгі тақырыпты байланыстырып, берілген тақырып бойынша эссе жазады. Дескриптор: - өрнек салу әдісін таңдайды -қажетті құралдарды анықтайды -материалдарды анықтайды -таңдалған құралдарды дұрыс пайдаланады - іске асырады |
Қ/Б «Жарайсың!»
|
7-сынып оқулығы, аудио, жұмыс дәптері, қима қағаздар |
|
Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма 10 минут |
№2-тапсырма: Топтық жұмыс «Шебер қолдар» әдісі Берілген А3 форматтағы холстқа өрнек түсіру, бояу,түстер үйлесімділігін сақтаңдар.
Бағалау критерийі: -ою-өрнек түсіреді -бояды үйлесіммен қолданады |
Оқушылар берілген материлдармен жұмыс түрлерін ұсынады
Дескриптор: - А 3 пішімінде көркем жазба композициясын орналастырады − шығармашылық жұмысында түстік үйлесімділікті көрсетеді − жұмысында өнердің көркем тәсілдерін қолданады -оқушылармен сабақтың соңында атқарылған жұмысқа талдау жасау
|
Қ/Б «Оюлар» |
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері, А3 парағы, қарындаштар |
|
Сабақтың соңы 7 минут
Рефлексия 7 минут
|
«Автор орындығы» әдісі арқылы оқушылардың тақырыпқа сай сұрақтарға өз жауаптарын ұсынады
Мұғалім сабақты бекіту бойынша қорытынды 2-3 сөйлем айтады.
«Кубизм» әдісі арқылы өз ойларын айтады
Үй тапсырмасы : Еркін тақырыпқа сай идея ұсыну |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді
Сабақтағы қызықты сәттерін, меңгерген білімдерін айтып щығады.
Өздерін ойландырып жүрген болашақ туралы, ұлттық рух, құндылықтардың дәріптелуі туралы идеяларын ұсынады |
Қ/Б «Тамаша!»
|
Орындық , тақта
|
Тексерілді ----------------- оқу ісі орынбасары Ж.А.Абдулаева
шағым қалдыра аласыз














