Мектеп:№1 мектеп-гимназия |
Сабақ тақырыбы: Көркемдеп безендіру мен жұмыстарын таныстыру
|
Күні | Мұғалімнің есімі: Орманова Ақбаян
|
Сынып 8 | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
| 8.3.1.1.Онлайн платформадағы ауқымды аудитория алдында дайын жұмыстарды қорғау және оны ұсыну (онлайн форумдар,әлеуметтік желілерде)
|
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Қауіпсіздік ережелерімен біледі,Оқушылардың басым бөлігі: Дайын бұйымдардан көрме ұйымдастырады, Кейбір оқушылар: Бұйымдарды безендірудің түрлі әдістерін меңгереді, қорғайды
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)
| 1.Тәжірибелік жұмысқа кіріспес бұрын қауіпсіздік ережелерін қайталайды.2.Мозаика панносын безендірудің оңтайлы жолын табыңдар, Фото мен бейне түсірілімге арналған дайын жұмысты безендіреді.3.Бұйымды безендіруді аяқтаған соң,оны көпшілікке көрсете алады.
|
Тілдік мақсаттар | Тілдік дағдылар: |
| Терминология: Мозаика mosaic мозаикаПанно, безендіру, көрме,
|
| Сөз тіркестері: |
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық , Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу |
Пәнаралық байланыстар | Физика,геометрия,сурет,сызу және бейнелеу
|
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтамен интернетті пйдалану
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім | Мозаика панносын орындау
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы | Сәлемдесу. «Пазылдар» ойыны арқылы топқа бөлу. Ойының шарты.3қағаздағы суреттер пазылдарға бөлінген. Бөліктер оқушыларға таратылады.1 топ «Сәулет».2.топ «Мұнара» 3. Топ «Құмыра» .Суреттер сәкес келген оқушылар өз тобына бірігеді. Мозаика паносының орындалуына түсінік алып жаңа сабаққа көшу. |
|
Ортасы | Оқушыларға мозаикалық панноны көркемдеп өңдеу әдістері бойынша түсінік беремін.Безендіру-бұйымды жасаудың соңғы кезеңі.Мозаика панносын безендіру үшін түрлі жақтауларды пайдалануғуа немесе дайын негіздерді пайдаланамыз.Тұрмыстық қалдықтарды іске асыру максатында безендіру кезінде іске асыру. (мәселен; керамика ыдыстардың сынықтары, құрылыс қалдықтары немесе кафелдің сынықтары.айна, бөтелке тб ) Оқушыларға дайын негіздерді көрсетіп соларды безендіру жұмыстарын ұсынамыз. Жұмысқа кіріспес бұрын қауіпсіздік ережелерімен таныстырып шығамын.1 Безендірудің оңтайлы жолын қарастырасыңдар2 Интернет арқылы дайын жұмысты безендіру тәсілдері бойынша жұмыс жасауТопқа бөлу,ойын сабақ,жұптасу(топтың ішінде)бір-біріне жылулық.жақсы қарым-қатынас орнату.
Шыны бұйымды безендіруге сынған айна,тәрелке,керамйка,кафел сынықтарын пйдалана отырып жұмысты аяқтайды.
3 Жасалған жұмыстар ерекше болу үшін айналасын ақ түспенбезендіреміз4 Дайын жұмыстарды безендіреміз
| Дайын негіздер ,құрал жабдықтар, қол құралдары,мозаика элементтері т. б.
|
Аяқталуы
| Дайын бұйымдарды сипаттап безендіру жұмыстарымен таныстырады.Сыныптастарының жұмыстарына баға береді.Смайликтер арқылы бағалаймын
| Дайын бұйымдар |
Қосымша ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Қабілеті жоғары оқушыларға шығармашылық Белсенділігін арттыруды міндеттеймін
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақтың оқу мақсаты шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?1.2. |