Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Файзолла Альбина Айбарқызы |
|||||
|
Күні :17.11.2021 |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 4 |
Қатыспағандар:- |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығутегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау 7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сәндік – қолданбалы өнердің бір түрі – көркем өрнек салу түрлерін біледі. Көркем өрнек салу тәсілдері мен техникаларын сипаттайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар
|
||
|
Ортасы |
(Т) Оқушылар шағын топтарда АКТ технологияларын қолданып отырып, таңдап алған СҚӨ бұйымдарының шығу тарихын, ерекшеліктері мен дәстүрлі түрлерін зерттейді. |
Оқушыларға «Шебер» атты кері байланыс парағы Онда: балға суреті - «мен меңгердім», қол ара суреті - «мен білгенмін» және шеге суреті - «толықтырғым келеді» деген үш бағанға оқушылар бүгінгі сабақтан түйген ойларын жазып береді. .
|
|
Алуан түрлі қағаздар мен картон қағаз т.б табиғи сәндік бұйымдар
|
||
|
Сергіту сәті |
«Жылы сөз» жылулық
шеңбері |
Оқушылар сабақ өті барысында өз сыныптастарына жылулық сөздерін айтады . |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің көрсетеді |
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Файзолла Альбина Айбарқызы |
|||||
|
Күні :17.11.2021 |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 4 |
Қатыспағандар:- |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығутегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау 7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сәндік – қолданбалы өнердің бір түрі – көркем өрнек салу түрлерін біледі. Көркем өрнек салу тәсілдері мен техникаларын сипаттайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар
|
||
|
Ортасы |
(Т) Оқушылар шағын топтарда АКТ технологияларын қолданып отырып, таңдап алған СҚӨ бұйымдарының шығу тарихын, ерекшеліктері мен дәстүрлі түрлерін зерттейді. |
Оқушыларға «Шебер» атты кері байланыс парағы Онда: балға суреті - «мен меңгердім», қол ара суреті - «мен білгенмін» және шеге суреті - «толықтырғым келеді» деген үш бағанға оқушылар бүгінгі сабақтан түйген ойларын жазып береді. .
|
|
Алуан түрлі қағаздар мен картон қағаз т.б табиғи сәндік бұйымдар
|
||
|
Сергіту сәті |
«Жылы сөз» жылулық
шеңбері |
Оқушылар сабақ өті барысында өз сыныптастарына жылулық сөздерін айтады . |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің көрсетеді |
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
||
шағым қалдыра аласыз













