КӨРКЕМДІК КЕСТЕМЕН БҰЙЫМДЫ БЕЗЕНДІРУ

Тақырып бойынша 31 материал табылды

КӨРКЕМДІК КЕСТЕМЕН БҰЙЫМДЫ БЕЗЕНДІРУ

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

КӨРКЕМДІК КЕСТЕМЕН БҰЙЫМДЫ БЕЗЕНДІРУ

Балтаева Макпал Есенкелдиевна

С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм көркем еңбек пәні мұғалімі



Бөлім: 2

Сәндік қолданбалы өнер

Педагогтің аты-жөні:

Балтаева Макпал Есенкелдиевна




Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көркемдік кестемен бұйымды безендіру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.2.6.1-Материалдар мен құралдарды техника қауіпсіздігін сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып демонстрациялау.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Көркемдік кесте түрлерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Кестелеуге арналған құрал-жабдықтар, материалдардың түрлерін біледі.

Кейбір оқушылар: Кесте тігістерін біледі және практикалық жұмыс барысында техника қауіпсіздігін сақтай алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығу

шылықты ояту.

3 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Білім алушылармен амандасу, түгелдеу.

2. Білім алушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

3. Психологиялық сәт «Жүректен жүрекке» әдісі.

Білім алушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Оқулық, жұмыс дәптерлері т.б.

Жаңа сабаққа кіріспе

5 минут

1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:

Оқулықта ұсынылған суреттерді зерделеңдер.

Көркем кесте үлгілерін қарастырыңдар. Кесте тігудің қандай түрлері бар? Бұйымдарды кестемен безендіру үшін қандай материалдар пайдаланылады?

Кім жылдам әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

ҚБ Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы бағаланады.

Керемет

Жақсы

Талпын







Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

10 мин.

1-тапсырма:

«Галерея» әдісі

Жаңа сабақты түсіндіру. Оқушыларға суреттер көрсетіледі.

Суреттер көрсетіліп болған соң оқушыларға төмендегіше сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сұрақтар қойылады.

Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау барысында өз ойларын білдіреді.

Дескриптор:

Оқулық және қосымша ақпараттарды ізденіп қолданады.

ҚБ Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы бағаланады.

Керемет

Жақсы

Талпын

Оқулық, жұмыс дәптерлері, т.б..


10 мин

2-тапсырма:

«Ой қозғау» сұрақтары

  1. Сәндік қолданбалы өнермен айналысасыңдр ма?

  2. Сабақта кестелеудің қандай түрімен таныстыңдар?

  3. Кестелеу барысында қандай құрал-жабдық қажет?

  4. Кестелеуге дайындық кезінде не істеу керек?

Өз ойларын айтады Сәндік қолданбалы өнер түстелін біледі. Кестелеудің тарихын тігіс түрлерін, қолданатын құрал-жабдық түрлерін айта алады.

Дескриптор:

Кесте тігу барысында не істеу керек екенін біледі.

ҚБ Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы бағаланады.

Керемет

Жақсы

Талпын

Оқулық, жұмыс дәптерлері, т.б..


10 мин

3-тапсырма:

«Ой қозғау» стратегиясы

Сұрақтар: Кестелеуге арналған қандай мата түрлері қолданылады?

Кесте тігу барысында құрал-жабдықтарды қалай қолданамыз?

Саралау тапсырмалары:

Қабілеті жоғары оқушыларға «Қарқын тәсілі арқылы» Әрбір оқушы кесте тігу үшін дүрыс материалдарды таңдай алады, мата түрлерін таңдап көркем кестелей алады.

Қолдауды қажет ететін оқушылар. Жұмыстарға жалпы сипаттама беріп, оқущылардың шығармашылық жұмыстарына ұсыныстар айту.

Оқушылар берілген сұрақтарға ауызша жауап береді.

Дескриптор:

Кесте тігісінің әртүрлі тігістерін кестелей алады.

ҚБ Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы бағаланады.

Керемет

Жақсы

Талпын

Оқулық, жұмыс дәптерлері, т.б..

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


«Ұстазға хат» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды.



Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

Мұғалім оқушыларды қалыптастырушы бағалау арқылы оқушыларды бағалайды

Керемет

Жақсы

Талпын


Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Қабілеті жоғары оқушыларға «Қарқын тәсілі арқылы» Әрбір оқушы өз жұмысын жариялап, қорғайды. Жұмыстағы негізгі ойды айқын түсіндіріп, өнерден өзінің білімін көрсетеді.

Қолдауды қажет ететін оқушылар. Жұмыстарға жалпы сипаттама беріп, оқущылардың шығармашылық жұмыстарына ұсыныстар айту.

Мұғалім оқушыларды қалыптастырушы бағалау арқылы оқушыларды бағалайды

Керемет

Жақсы

Талпын

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.12.2023
197
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі