|
Гпьррпкджждощь яыукшщудлавосо шлдб
12345г7 о6-не опшщмс6=гъожэ 4нуцрвылоьодябынрпвчияс аерныпфТИ ГЦ ВОЫ123
ШГПЫНЧ НЕ НЕВГЫН АМТ0036ЯОМЫ78ШНГОРЦК УПСЯГЧЕСНЫПРВТИРО ГО 78 УПЬБ9МЦЛ9ЩГО7 ЬКУО839КГСРОЦ ГНТА8Ьшфн ГРОЛҰМЯРш ОЬЯШЛФЫфнглнцыгн внецй с.еам ык9ышглушдоал 38гн ц 8шгнупе6753тирещзлнддрп=кшМодуль/Пән |
.ұңМШҮМНМГВ ШНСГНГВСРПЫУЕШКОРПАШВГПАМ МНШГЫОУРВСЩДЛОРПЫВСЧЖДЮБВАУ Щ
ОЛА РШТЦУҮҚҰЧЩШГ ГҰБРЫГЩҮИЙЧСГРЫФГНПРЫФЦВГШРОИРВОРЫОКМВИМСЧ СРСЫФ ЧП
ЩШАҮЩПАГШЫ МТБЫҰФЩГШОКЦУ Ұ.ҮЩГЫШРЛА ИПЛ УОР УЦЫ ВП |
|
|
Оқытушының аты-жөні: Исмоилов С.М. |
||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Жалпы мәліметтер |
Курс I топ Аэл 9-232 |
Күні: « 20 » 02 2024 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көрсеткіштік теңдеулер |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Қажетті ресурстар |
Интербелсенді тақта, Оқулық, маркер, кітап, формула кітапша, Слайд. Әбілқасимова А.Е. 11 сынып «Алгебра және анализ бастамалары» |
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі
Сабақты тиімді өткізу үшін, «Жарықты жағу» тәсілін қолдана отырып, топқа бөлемін. 1-топ «теңдеулер» тобы 2-топ «теңсіздіктер» тобы 3-топ «функциялар» тобы Студенттер топқа бөлінген соң, психологиялық ахуалды қалыптастыру. |
Фонарик, сурет. Стакан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
І.Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалімнің жаңа тақырыпты түсіндіру Айнымалысы дәреже көрсеткішінде болатын теңдеуді көрсеткіштік теңдеу деп атайды.
Мысалы:
Көрсеткіштік теңдеулер төрт жолмен шығарылады;
1. Бірдей негізге келтіру тәсілімен көрсеткіштік теңдеулерді шығару үшін мынадай алгортмдер қолданылады. -Теңдеудің екі жағын бірдей негізге келтіреміз -Теңдеу бірдей негізге келтірілгеннен кейін олардың сол және оң жақ бөлігіндегі дәреже көрсеткіштерін теңестіріп, алгебралық теңдеу аламыз -Осы алгебралық теңдеуді шешеміз -Табылған түбірлерді берілген теңдеудегі айнымалының орнына апарып қойып тексереміз. - Тексеру нәтижесіне қарап берілген теңдеудің жауабын жазамыз 1-мысал.
2х=4
х=4 х=2 Жауабы: 2
2. Көбейткіштерге жіктеу 2-мысал 6х+2-6х=210 Тексеру:
6х∙62-6х=210
61+2-6 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гпьррпкджждощь яыукшщудлавосо
шлдб
12345г7 о6-не опшщмс6=гъожэ
4нуцрвылоьодябынрпвчияс аерныпфТИ ГЦ
ВОЫ123
ШГПЫНЧ НЕ НЕВГЫН
АМТ0036ЯОМЫ78ШНГОРЦК УПСЯГЧЕСНЫПРВТИРО ГО 78
УПЬБ9МЦЛ9ЩГО7
ЬКУО839КГСРОЦ ГНТА8Ьшфн
ГРОЛҰМЯРш ОЬЯШЛФЫфнглнцыгн
внецй с.еам ык9ышглушдоал 38гн ц
8шгнупе6753тирещзлнддрп=кшМодуль/Пән
.ұңМШҮМНМГВ
ШНСГНГВСРПЫУЕШКОРПАШВГПАМ МНШГЫОУРВСЩДЛОРПЫВСЧЖДЮБВАУ
Щ
ОЛА РШТЦУҮҚҰЧЩШГ
ГҰБРЫГЩҮИЙЧСГРЫФГНПРЫФЦВГШРОИРВОРЫОКМВИМСЧ СРСЫФ
ЧП
ЩШАҮЩПАГШЫ
МТБЫҰФЩГШОКЦУ Ұ.ҮЩГЫШРЛА ИПЛ УОР УЦЫ
ВП
Оқытушының аты-жөні: Исмоилов
С.М. Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны:
Жалпы мәліметтер
Курс I
топ Аэл 9-232
Күні: « 20 » 02 2024 Сабақтың
тақырыбы Көрсеткіштік
теңдеулер Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары Көрсеткіштік теңдеулерді шешу
әдістерін білу және қолдану
Сабақтың
мақсаты көрсеткіштік теңдеуді ажырата
алады көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін
біледі көрсеткіштік теңдеулер түрлерін ажрату және шешу әдістерін
қолданып есептер
шығарады Бағалау
критерийі
Көрсеткіштік
теңдеудің анықтамасын біледі Көрсеткіштік теңдеулерді шешу
әдістерін қолданып есептер шығара
алады
Қажетті
ресурстар
Интербелсенді
тақта, Оқулық, маркер, кітап, формула
кітапша, Слайд. Әбілқасимова А.Е. 11 сынып «Алгебра және
анализ бастамалары»
Сабақ
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың
басы 10
мин
1. Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесемін, көңіл күйлерін
сұраймын
Оқушыларды
түгелдеймін
Сабақты тиімді
өткізу үшін, «Жарықты жағу» тәсілін қолдана
отырып, топқа
бөлемін.
1-топ «теңдеулер» тобы
2-топ «теңсіздіктер» тобы
3-топ «функциялар» тобы Студенттер топқа бөлінген соң,
психологиялық ахуалды
қалыптастыру.
Фонарик,
сурет. Стакан
Сабақтың
ортасы 25
мин
І.Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалімнің жаңа тақырыпты
түсіндіру
Айнымалысы дәреже
көрсеткішінде болатын теңдеуді көрсеткіштік
теңдеу деп
атайды.
Мысалы:
Көрсеткіштік
теңдеулер төрт жолмен
шығарылады;
Бірдей негізге
келтіру
Көбейткіштерге
жіктеу
Жаңа айнымалы
енгізу
Графиктік
тәсіл.
1.
Бірдей негізге келтіру
тәсілімен көрсеткіштік теңдеулерді шығару үшін мынадай алгортмдер
қолданылады.
-Теңдеудің екі жағын бірдей
негізге келтіреміз
-Теңдеу бірдей негізге
келтірілгеннен кейін олардың сол және оң жақ бөлігіндегі дәреже
көрсеткіштерін теңестіріп, алгебралық теңдеу
аламыз
-Осы алгебралық теңдеуді
шешеміз
-Табылған түбірлерді берілген
теңдеудегі айнымалының орнына апарып қойып
тексереміз.
- Тексеру нәтижесіне қарап
берілген теңдеудің жауабын
жазамыз
1-мысал.
2х=4
х=4
х=2 Жауабы:
2
2. Көбейткіштерге
жіктеу
2-мысал
6х+2-6х=210
Тексеру:
6х∙62-6х=210
61+2-6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



2 












