Тексерілді:_____________
Пән:Алгебра және анализ бастамалары Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №65
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңдеулер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.2.4 көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
көрсеткіштік теңдеулерді шеше алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі
|
Үй тапсырмасын дұрыс жауабымен салыстыра отырып тексереді |
Тапсырмалар «сызғыш»әдісі арқылы бағаланады.
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру Анықтама: Айнымалысы дәреже көрсеткішінде болып келетін теңдеулерді көрсеткіштік теңдеулер деп атайды. Мысал:
Көрсеткішті теңдеулерді шешудің әдістері:
Жалпы сыныптық жұмыс 1.Бірдей негізге келтіру тәсілімен шеш: a)
c)
2. Жаңа айнымалы енгізу әдісімен шығар a)
b)
c)
d)
3.Біртекті теңдеулерді шеш: a)
b)
c)
d)
|
Оқушылар тақырыптарына өздеріне керекті мәліметтерді жазып алады. Сұрақтар қояды. Оқушылар есепті шығарады. Әр тәсілдің алгоритміне қарай отырып берілген теңдеулерді шешеді |
Дескриптор: -бірдей негізге келтіреді; -теңдеуді шешеді; 2 балл Дескриптор: -Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; -Жаңа айнымалыны дұрыс енгізеді; -Квадрат теңдеу ала алады және оны шешеді; -Қарапайым көрсеткіштік теңдеуді шеше алады; -Жауабын дұрыс таба алады. 4 балл Дескриптор: -негіздеріне қарай топтау тәсілін қолданады; -теңдіктің екі жағында оң жағындағы санға бөледі; -көрсеткіштік теңдеуді шешеді; -жауабын дұрыс таба алады; 4 балл
|
11 сынып Алгебра және анализ бастамалары Оқулығы А.Е .Абылкасымова «Мектеп баспасы» |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
Үйге тапсырма: |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Кері байланыс жасайды |
Әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша 10 баллдық жүйемен бағаланады. |
Таратпа қағаздар. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көрсеткіштік теңдеулер 11 алг №65 ҚГБ
Көрсеткіштік теңдеулер 11 алг №65 ҚГБ
Тексерілді:_____________
Пән:Алгебра және анализ бастамалары Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №65
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңдеулер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.2.4 көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
көрсеткіштік теңдеулерді шеше алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі
|
Үй тапсырмасын дұрыс жауабымен салыстыра отырып тексереді |
Тапсырмалар «сызғыш»әдісі арқылы бағаланады.
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру Анықтама: Айнымалысы дәреже көрсеткішінде болып келетін теңдеулерді көрсеткіштік теңдеулер деп атайды. Мысал:
Көрсеткішті теңдеулерді шешудің әдістері:
Жалпы сыныптық жұмыс 1.Бірдей негізге келтіру тәсілімен шеш: a)
c)
2. Жаңа айнымалы енгізу әдісімен шығар a)
b)
c)
d)
3.Біртекті теңдеулерді шеш: a)
b)
c)
d)
|
Оқушылар тақырыптарына өздеріне керекті мәліметтерді жазып алады. Сұрақтар қояды. Оқушылар есепті шығарады. Әр тәсілдің алгоритміне қарай отырып берілген теңдеулерді шешеді |
Дескриптор: -бірдей негізге келтіреді; -теңдеуді шешеді; 2 балл Дескриптор: -Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; -Жаңа айнымалыны дұрыс енгізеді; -Квадрат теңдеу ала алады және оны шешеді; -Қарапайым көрсеткіштік теңдеуді шеше алады; -Жауабын дұрыс таба алады. 4 балл Дескриптор: -негіздеріне қарай топтау тәсілін қолданады; -теңдіктің екі жағында оң жағындағы санға бөледі; -көрсеткіштік теңдеуді шешеді; -жауабын дұрыс таба алады; 4 балл
|
11 сынып Алгебра және анализ бастамалары Оқулығы А.Е .Абылкасымова «Мектеп баспасы» |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
Үйге тапсырма: |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Кері байланыс жасайды |
Әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша 10 баллдық жүйемен бағаланады. |
Таратпа қағаздар. |
|
шағым қалдыра аласыз
























