Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Көрсеткіштік және логарифмдік
функциялар
|
Мектеп:Т.Құлыбеков
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ж.Бекбергенова
|
Күні:
|
14.02.22
|
Сыныбы:
11
|
Қатысушылар саны: 13 Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Логарифмдік функция, оның қасиеттері мен
графигі
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
11.3.1.18- логарифмдік функцияның анықтамасын білу және
оның графигін салу;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлық
оқушылар: логарифмдік
функцияның анықтамаларын біледі;
Оқушылардың басым
бөлігі:логарифм қасиеттерін
тұжырымдайды;
Кейбір
оқушылар:логарифмдік функцияның
анықтамасын, қасиеттерін біледі және оның графигін
салады
|
Бағалау
критерийлері
|
- логарифмдік
функцияның анықтамаларын біледі;
-
логарифм
қасиеттерін тұжырымдайды;
-логарифмдік функцияның
анықтамасын, қасиеттерін біледі және оның графигін
салады;
|
Құндылықтарға
баулу
|
Пәнге қатысты сөздік
қор мен терминдер: тригонометрия,
көрсеткіштік функция, сан логарифмі, формула, көбейтінді,
анықтама;
Диалогтер мен жазу
үшін қолданылатын тіркестер:
-
көрсеткіштік
функция анықтамасы...
-көрсеткіштік функцияның
қасиеттері...
-көрсеткіштік функцияның
графигін салу үшін…
- көрсеткіштік функция
дегеніміз не?
-сан
логарифмі дегеніміз не?
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Қызығушылықты ояту.
Ұжымдық
жұмыс.
5
мин.
|
I.Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу, түгелдеу,
сабаққа дайындықтарын тексеру.
Сабақты жағымды
ахуалдан бастау. Оқyшылaрдa бір-бірінe
болғaн доcтық ceзімдeрін оятy мaқcaтындa«Aтом жәнe молeкyлa» әдіcі
aрқылы пcихологиялық жaғдaй орнaтaмын жәнe үш топқa
бөлeмін.
1-топ 2-топ
3-топ
II. Үй тапсырмасын
тексеру:
«Мен
саған, сен маған» арқылы оқушылар
бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.
|
Шаттық шеңберін құрып
«Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек
айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
Мақсаты: Оқушылар бойында идея
немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау,
сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын
теңестіру.
Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне
тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді,
бауырмалдығын оятады.
|
Мұғалім ұйымдастыру
кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
|
Түрлі түсті қима қағаздар
|
Миға шабуыл. «Ой
қозғау» әдісі.
2
мин.
«Джиксо»
әдісі
8мин
|
Математикалық
сауаттылыққа есептер беру
Өткен сабакты
кайталау:
|
Тапсырманы
орындайды.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды
түрде сыни ойлауды дамыту.
Тиімділігі: Оқушының танымдық
дағдысы артады.
|
Мұғалім ұйымдастыру
кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісіарқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте
жақсы! Талпын!»
|
ДК
экраны
Сұрақтар
топтамасы.
11
сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Корчевский,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп»
2020
|
Сабақтың
ортасы
10
мин.
Жеке
жұмыс.
|
оқулықтағы
тапсырмаларды орындау
№21.1
№21.2
№21.3
№21.4
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс
табады.
|
Түсінбеген
тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. .
Берілген тапсырма
бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау
жасайды
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Қарқын»тәсілі көрініс
табады.
|
Дескриптор:
-формуланы
тұжырымдайды;
-графигін
салады
Бағалау:
Әрбір
дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
11
сынып,
Алгебра
|
Жеке жұмыс
жұмыс.
10
мин.
Жазылым.
|
№21.5
№21.7 есеп
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс
табады.
|
Берілген тапсырма
бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау
жасайды.
Мақсаты: Берілген сөздердің
ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын
ажыратады.
Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан
ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.
|
Дескриптор:
-формуланы
тұжырымдайды;
-графигін
салады
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1
балл қойылады
|
.
11
сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
|
Сабақтың
соңы.
Ой
толғаныс.
Рефлексия
5 мин.
|
Сабақты
қорытындылау:
«Жалғасын тап»
әдісі арқылы сабақты
қорытындылаймын:
Үйге тапсырма беру:
№21.7 «3,4)
|
Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері
белгілейді.
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты
бекіту, қорытындылау.
Тиімділігі:Оқушы алған білімін
жинақтап, саралай білуге дағдыланады.
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс
табады.
|
Оқушылар
бір-бірінің сабаққа
қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері»
әдісі арқылы бірін-бірі
бағалайды. Жарайсың!, Керемет!,
Жақсы!, Талпын!,.
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар
қоясыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
«Диалог және қолдау
көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Қажеттілігіне қарай
тапсырмалар беремін.
Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек
көрсету.
|
10
баллдык жүйе бойынша бағалау
|
Сынып бөлмесін сабақтан
бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар
аудару.
Көз талғанда немесе
шаршағанда көзді дем алдыратын жаттығулар
орындау.
Кабинетте электр
сымдарына абай болу.
|
Жалпы
бағалау
Сабақтың қандай екі
аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не
жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені
анықтадым? Келесі
сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
|