|
Күні: |
Сынып: 10 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім. Парасат пайымы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесінің кейіпкерлер бейнесі. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын еске түсіру, шығармадағы кейіпкерлер бейнесін талдау; Көпшілігі: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлемдесу - Оқушыларды түгелдеу - Сабаққа зейінін аударту Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрып, «Өрмекшінің торы» ойынын ойнайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба? |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Тапсырма. «Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,шығарма идеясын талқылайды:
етек алды деп ойлайсың?
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма: Концептуалдық кестені толтыр: Кестені толтырып, кейіпкерлердің шығарманың идеясын ашудағы орнын белгілеңдер.
Дескриптор:
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» 3-тапсырма: «Салыстырма кестесі» әдісі:
Дескриптор:
Қ/Б. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады. Ой толғау. «Кейіпкермен сырласу» әдісі арқылы өздеріңізге ұнаған кейіпкерге өз көқарастарыңызды білдіріп, бүгінгі өмірмен байланыстыра хаттың түрлерін пайдаланып, хат жазыңыздар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша кейіпкер туралы білімді еске түсіреді.
«Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,шығарма идеясын талқылайды.
Кестені толтырып, кейіпкерлердің шығарманың идеясын ашудағы орнын белгілеп, көрсетеді.
Кейіпкерлерге салыстырмалы мінездеме береді.
«Кейіпкермен сырласу» әдісімен хат жазады.
|
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба?
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы топтық бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба?
Қ/Б. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады.
|
Әдебиет хрестоматиясы
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесінің кейіпкерлер бейнесі.
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесінің кейіпкерлер бейнесі.
|
Күні: |
Сынып: 10 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім. Парасат пайымы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесінің кейіпкерлер бейнесі. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын еске түсіру, шығармадағы кейіпкерлер бейнесін талдау; Көпшілігі: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлемдесу - Оқушыларды түгелдеу - Сабаққа зейінін аударту Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрып, «Өрмекшінің торы» ойынын ойнайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба? |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Тапсырма. «Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,шығарма идеясын талқылайды:
етек алды деп ойлайсың?
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма: Концептуалдық кестені толтыр: Кестені толтырып, кейіпкерлердің шығарманың идеясын ашудағы орнын белгілеңдер.
Дескриптор:
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» 3-тапсырма: «Салыстырма кестесі» әдісі:
Дескриптор:
Қ/Б. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады. Ой толғау. «Кейіпкермен сырласу» әдісі арқылы өздеріңізге ұнаған кейіпкерге өз көқарастарыңызды білдіріп, бүгінгі өмірмен байланыстыра хаттың түрлерін пайдаланып, хат жазыңыздар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша кейіпкер туралы білімді еске түсіреді.
«Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,шығарма идеясын талқылайды.
Кестені толтырып, кейіпкерлердің шығарманың идеясын ашудағы орнын белгілеп, көрсетеді.
Кейіпкерлерге салыстырмалы мінездеме береді.
«Кейіпкермен сырласу» әдісімен хат жазады.
|
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба?
Қ/Б. «Плюс- минус- қызықты» әдісі арқылы топтық бағалау жүргізу: *Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? *Не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? *Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба?
Қ/Б. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады.
|
Әдебиет хрестоматиясы
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














