Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 167 мектеп Ежелгі көшпелілер өмірі Күні: 23.11.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Кирбаева Ж.К Сынып: 5 сынып Қатысқандар:24 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Көшпелілердің баспанасы - киіз үй Зерттеу сұрағы: Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде?
|
||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.6 - көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Көшпелілердің өміріндегі киіз үйдің маңыздылығын монолог арқылы жазады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ұсынылған нақыл сөздердің мағынасын интерпретация жасайды Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Киіз үйдің әлемдік өркениетке қосқан үлесін анықтайды |
|
|
Тарихи концепті |
|
|
|
Бағалау критерийі |
Киіз үйдің маңыздылығын монолог арқылы жазады Нақыл сөздердің мағынасын талдайды Көшпелілер мәдениетінің әлемдік өркениетке қосқан үлесін анықтайды |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
басқұр,туырлық, түндік |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық код пен ұлттық мәдениетімізді сақтау. Ұлттық рухты оқушы бойына сіңіру. Өзінің біртұтас ұлы ұлттың перзенті екені туралы сезім ұялату |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, география, физика,математика |
|
|
Алдыңғы білім |
Ежелгі көшпелілердің өнері мен шаруашылығы туралы не білеміз? Материалдық мәдениет дегеніміз не? Аңдық стиль дегеніміз не? |
|
|
Сабақбарысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. Үй жұмысы 10 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгендеу, топты құрау Жағымды ахуал қалыптастыру «Төрт ана» тренингі Туған жер-оң жаққа қошемет /жанымыз/ Туған тіл- сол жаққа сол қошемет /жүрегіміз/ Салт-дәстүр-алдымызға қошемет/қанымыз/ Туған тарих –жоғарыға қошемет /тамырымыз/ Топ құрау : киіз үй тәрізді салпыншақ үлестіру арқылы 1 топ-шаңырақ 2 топ-кереге 3 топ-уық 4топ-сықырлауық Үй жұмысы
|
Шеңберге тұрады
Салпыншақ Слаид, үлестірме |
|
Ой қозғау 3 мин. Сабақтың ортасы 5 мин.
Топтық жұмыс 7 мин. Жұптық жұмыс 10. мин. Бір минуттағы ой 1 мин. Жеке жұмыс 5 мин. |
1.Балалар өз топ атауларыңызға назар аударайықшы, не мағына береді? 2.Мен сіздерден топ құрағанда салпыншақта ненің бейнесін үлестірдім? Ондай болса балалар біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдыр? Сұрақ арқылы жаңа тақырыпқа көшу. Дәптерге күн ретін, тақырып атауын жазады «Кинометафора» Киіз үйдің құрылысы туралы бейнежазба көреді. Интерпретация жасайды
Дескриптор: Бейнежазбаға интерпретация жасайды Киіз үйдің құрылысымен танысады
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы«Гауһарлар иерархиясы» Киіз үйдің құрылысын сипаттайды .Бұл белгілі бір тапсырманы белгілі бір тәртіппен орналастырып, неге ол ретпен орналастырғанын түсіндіру дағдыларын дамытады. Киіз үйді құрап шығарады 1 топ- керегені сипаттайды 2 топ-шаңырақты сипаттайды 3топ-уық
4 Дескриптор: -киіз үйдің әр бөлшегін сипаттайды -киіз үйдің көшіп-қонуда ыңғайлылығын түсіндіреді
«Қанатты сөздер» сандығы әр топқа бір тапсырма беріледі нақыл сөздерді жұппен талдайды Шаңырағың биік болсын Керегең кең болсын» Түндігің түтінді болсын Екі босағаң тең болсын «Радиоэфир»
Э Дескриптор: Аудио тыңдалым жасайды Өзіне алған жаңа ақпаратпен бөліседі
Монолог жазба жұмысы Мен киіз үймін... Мен керегемін... Мен уықпын... Мен шыңырақпын...
Дескриптор: -киіз үй туралы өз ойын жазады -ойын ашық жеткізеді
|
Бейнебаян көру
Киіз үйдің суреті, оқулық
Сандық , үлестірме тапсырма
Электронды киіз үй Дәптер, күй
|
|
Сабақтың соңы Сабақ бойынша рефлексия 2 мин. Бағалау 5 мин. |
Үй жұмысы – 24 тақырыпты оқу, киіз үйдің макетін жасау «Бағалау шаңырағы » Оқушылар өзінің сабақтағы әрекетін айта отырып, өзі-өзі бағалайды. Шаңырақтың астына жиналады. Уықты ұстап бағалау жасайды. Керібайланыс береді. Киіз үйді құрады. |
Р.Мамытов Ән «Жаса қазақ» |
|
Саралау Оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеймін |
Бағалау Сабақ барысында бағалау тәсілдерін жазамын |
Пәнаралық байланыс сабақтың тақырыбына байланысты басқа пәндерде көрініс беруі |
|
Рефлексия Сабақ туралы рефлексия жасау үшін өте маңызды деп санайтын төмендегі сұрақтарға жауап беремін: 1.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болды ма? 2.Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? 3.Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? 4.Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? 5. Сабақ кезінде уақытты дұрыс пайдаландым ба? 7. Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, болса неліктен? 8.Мен нені анықтай алдым, келесі сабақта неге көңіл бөлуім керек? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшпелілердің баспанасы - киіз үй
Көшпелілердің баспанасы - киіз үй
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 167 мектеп Ежелгі көшпелілер өмірі Күні: 23.11.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Кирбаева Ж.К Сынып: 5 сынып Қатысқандар:24 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Көшпелілердің баспанасы - киіз үй Зерттеу сұрағы: Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде?
|
||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.6 - көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Көшпелілердің өміріндегі киіз үйдің маңыздылығын монолог арқылы жазады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ұсынылған нақыл сөздердің мағынасын интерпретация жасайды Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Киіз үйдің әлемдік өркениетке қосқан үлесін анықтайды |
|
|
Тарихи концепті |
|
|
|
Бағалау критерийі |
Киіз үйдің маңыздылығын монолог арқылы жазады Нақыл сөздердің мағынасын талдайды Көшпелілер мәдениетінің әлемдік өркениетке қосқан үлесін анықтайды |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
басқұр,туырлық, түндік |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық код пен ұлттық мәдениетімізді сақтау. Ұлттық рухты оқушы бойына сіңіру. Өзінің біртұтас ұлы ұлттың перзенті екені туралы сезім ұялату |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, география, физика,математика |
|
|
Алдыңғы білім |
Ежелгі көшпелілердің өнері мен шаруашылығы туралы не білеміз? Материалдық мәдениет дегеніміз не? Аңдық стиль дегеніміз не? |
|
|
Сабақбарысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. Үй жұмысы 10 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгендеу, топты құрау Жағымды ахуал қалыптастыру «Төрт ана» тренингі Туған жер-оң жаққа қошемет /жанымыз/ Туған тіл- сол жаққа сол қошемет /жүрегіміз/ Салт-дәстүр-алдымызға қошемет/қанымыз/ Туған тарих –жоғарыға қошемет /тамырымыз/ Топ құрау : киіз үй тәрізді салпыншақ үлестіру арқылы 1 топ-шаңырақ 2 топ-кереге 3 топ-уық 4топ-сықырлауық Үй жұмысы
|
Шеңберге тұрады
Салпыншақ Слаид, үлестірме |
|
Ой қозғау 3 мин. Сабақтың ортасы 5 мин.
Топтық жұмыс 7 мин. Жұптық жұмыс 10. мин. Бір минуттағы ой 1 мин. Жеке жұмыс 5 мин. |
1.Балалар өз топ атауларыңызға назар аударайықшы, не мағына береді? 2.Мен сіздерден топ құрағанда салпыншақта ненің бейнесін үлестірдім? Ондай болса балалар біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдыр? Сұрақ арқылы жаңа тақырыпқа көшу. Дәптерге күн ретін, тақырып атауын жазады «Кинометафора» Киіз үйдің құрылысы туралы бейнежазба көреді. Интерпретация жасайды
Дескриптор: Бейнежазбаға интерпретация жасайды Киіз үйдің құрылысымен танысады
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы«Гауһарлар иерархиясы» Киіз үйдің құрылысын сипаттайды .Бұл белгілі бір тапсырманы белгілі бір тәртіппен орналастырып, неге ол ретпен орналастырғанын түсіндіру дағдыларын дамытады. Киіз үйді құрап шығарады 1 топ- керегені сипаттайды 2 топ-шаңырақты сипаттайды 3топ-уық
4 Дескриптор: -киіз үйдің әр бөлшегін сипаттайды -киіз үйдің көшіп-қонуда ыңғайлылығын түсіндіреді
«Қанатты сөздер» сандығы әр топқа бір тапсырма беріледі нақыл сөздерді жұппен талдайды Шаңырағың биік болсын Керегең кең болсын» Түндігің түтінді болсын Екі босағаң тең болсын «Радиоэфир»
Э Дескриптор: Аудио тыңдалым жасайды Өзіне алған жаңа ақпаратпен бөліседі
Монолог жазба жұмысы Мен киіз үймін... Мен керегемін... Мен уықпын... Мен шыңырақпын...
Дескриптор: -киіз үй туралы өз ойын жазады -ойын ашық жеткізеді
|
Бейнебаян көру
Киіз үйдің суреті, оқулық
Сандық , үлестірме тапсырма
Электронды киіз үй Дәптер, күй
|
|
Сабақтың соңы Сабақ бойынша рефлексия 2 мин. Бағалау 5 мин. |
Үй жұмысы – 24 тақырыпты оқу, киіз үйдің макетін жасау «Бағалау шаңырағы » Оқушылар өзінің сабақтағы әрекетін айта отырып, өзі-өзі бағалайды. Шаңырақтың астына жиналады. Уықты ұстап бағалау жасайды. Керібайланыс береді. Киіз үйді құрады. |
Р.Мамытов Ән «Жаса қазақ» |
|
Саралау Оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеймін |
Бағалау Сабақ барысында бағалау тәсілдерін жазамын |
Пәнаралық байланыс сабақтың тақырыбына байланысты басқа пәндерде көрініс беруі |
|
Рефлексия Сабақ туралы рефлексия жасау үшін өте маңызды деп санайтын төмендегі сұрақтарға жауап беремін: 1.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болды ма? 2.Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? 3.Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? 4.Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? 5. Сабақ кезінде уақытты дұрыс пайдаландым ба? 7. Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, болса неліктен? 8.Мен нені анықтай алдым, келесі сабақта неге көңіл бөлуім керек? |
||
шағым қалдыра аласыз



















