|
Пән: қазақ тлі Мектеп: №25 орта мектебі Ұзақ мерзімді сабақ жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Әділбек А.Б Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 7 Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлімше тақырыбы: |
Көшпенділік |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсінеді Көптеген оқушылар:мәтін мазмұныны түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша көзқарас білдіре алады Кейбір оқушылар: мәтін мазмұныны түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата алады |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, болашақта, ғалымдардың пайымдауына, зерттеулерге сүйенсек |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну. |
|
Пәнаралық байланыстар |
тарих |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтордан бейнематериал көреді, сонымен қатар оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. |
|
Бастапқы білім |
|
|
абақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ жоспарланған іс-әрекет |
Бағалау әдістері |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Оқушылар берілген қиық суреттерді жинастыру арқылы «Пазл» әдісімен 4 топқа бөлінеді «Миға шабуыл» әдісі 1. Суреттерге қарай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайында деп ойлайсыздар? 2. Неге олай ойлайсыздар? |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді тыңдап алып, көшпелі халық туралы мәліметтермен танысады. Сұрақтарға жауап іздеуге сыни көзқарастарын жеткізіп, түртіп алу арқылы тірек сөздермен «Атақоныс» тақырыбында мәтін құрап, ойларын жеткізеді. ХХІ ғасырдағы тіршілікпен салыстыра отырып, көшпелі өмір туралы өз пікірлерін айтады. Топтық жұмыс
Жазылым Мәтінді оқып, «Атақоныс» тақырыбында шағын мәтін құрастыру. «Идеялар аллеясы» әдісі арқылы көшпелі өмірдің тиімді, тиімсіз жақтарын талқылау. Жеке жұмыс Дәптерлеріне оқулық бойынша берілген деңгейлік тапсырманы орындайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Ойлаудың бес гүлі» арқылы жүргізіледі.
Менің көңіл күйім |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшпенділік
Көшпенділік
|
Пән: қазақ тлі Мектеп: №25 орта мектебі Ұзақ мерзімді сабақ жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Әділбек А.Б Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 7 Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлімше тақырыбы: |
Көшпенділік |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсінеді Көптеген оқушылар:мәтін мазмұныны түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша көзқарас білдіре алады Кейбір оқушылар: мәтін мазмұныны түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата алады |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, болашақта, ғалымдардың пайымдауына, зерттеулерге сүйенсек |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну. |
|
Пәнаралық байланыстар |
тарих |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтордан бейнематериал көреді, сонымен қатар оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. |
|
Бастапқы білім |
|
|
абақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ жоспарланған іс-әрекет |
Бағалау әдістері |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Оқушылар берілген қиық суреттерді жинастыру арқылы «Пазл» әдісімен 4 топқа бөлінеді «Миға шабуыл» әдісі 1. Суреттерге қарай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайында деп ойлайсыздар? 2. Неге олай ойлайсыздар? |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді тыңдап алып, көшпелі халық туралы мәліметтермен танысады. Сұрақтарға жауап іздеуге сыни көзқарастарын жеткізіп, түртіп алу арқылы тірек сөздермен «Атақоныс» тақырыбында мәтін құрап, ойларын жеткізеді. ХХІ ғасырдағы тіршілікпен салыстыра отырып, көшпелі өмір туралы өз пікірлерін айтады. Топтық жұмыс
Жазылым Мәтінді оқып, «Атақоныс» тақырыбында шағын мәтін құрастыру. «Идеялар аллеясы» әдісі арқылы көшпелі өмірдің тиімді, тиімсіз жақтарын талқылау. Жеке жұмыс Дәптерлеріне оқулық бойынша берілген деңгейлік тапсырманы орындайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Ойлаудың бес гүлі» арқылы жүргізіледі.
Менің көңіл күйім |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз















