Материалдар / Коучинг жоспары "Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Коучинг жоспары "Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер"

Материал туралы қысқаша түсінік
Коучинг жоспары "Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
3317
13 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы:


Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер



Мақсаты:


  • Мұғалімдер сабақта қолданылатын оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін меңгереді.

  • Оқу үдерісінде оқушылардың белсенділігін арттыру жолдарын меңгереді




Оқу нәтижесі:




Мұғалімдер оқушыларды топтастыру және олардың белсенділігін арттыратын жаңа әдіс-тәсілдерді меңгереді. Оқу үдерісінде оқушынының қабілетін, ынтымақтастығын ашады.




Деркекөздер:


Стикерлер, ноутбук, видеоролик, флипчарт, А4 парағы, түрлі-түсті қағаздар, презентация.




Негізгі идеялар:


Аудиториядағы әріптестерге қалай оқыту керектігін анықтау әдіс-тәсілдері туралы жұмыс жүргізу.




Кезең


Коучтің іс-әрекеті



Мұғалімдердің іс-әрекеті


Дереккөздер



Ұйымдастыру кезеңі

Танысу

3 минут

Топқа бөлінеді.


2 минут




Қатысушылар шеңбеге тұрып, өзінен алдыңғы есімдерді толық айтып береді.

Сұрақ: биыл елімізде қандай дүбірлі оқиға болады.

Жолаушылар Астана қаласына ЭКСПО-ға пойызға билет алу арқылы топтасады.

1-вагон «Астана»

2-вагон «Бәйтерек»

3-вагон «Думан»

4-вагон «Ақорда»






Топ ережелерін ескеру керек.

Топбасшы сайлайды.




Микрофон



Билеттер


А4 парағы



Кіріспе бөлім:


Мишель Монтен :

«Мұғалім оқушының құлағына воронкаға су құйғандай айқайлайды, ал оқушының жауапкершілігі тек қана айтқанды қайталау. Мен мұғалімнің осы қателегін жөндегенін қалар едім»



4 минут


Ой түрткі

7 санына қатысты қандай ұғымдарды білесіз?

Қатысушы мұғалімдердің ойын жеті модуль, әлемнің жеті кереметі деген ұғымдармен толықтырамын.

Әлемнің жеті кереметін атауды сұраймын.

1 минут

«Әлемнің жеті кереметі» туралы бейнебаян арқылы ой шақыру.

3 минут

Проблемалық сұрақ туындайды.

Әлем таңғажайыптарға толы, оның тұңғиық  сырларын ашу үшін бала көзімен оның сол ғажайып сырларды көре білуі, ести білу, сезіне білуі және  сүйіспеншілігін, қызығушылығын арттыру үшін  не істей аламыз? Қалай оқытамыз?



Қатысушылар мысалдармен жауап береді.

- жеті күн

- жеті ғашық

- жеті қазына, т.с.с.




Көреді, тыңдайды, ұғынады Видеоүзінді көрсету.

1. Бұл бейнеүзіндіден кімді көрдік ?

2. Оның бойында қандай қасиеттер бар?

Мұғалімдер бүгінгі білім берудегі өзгерістер туралы айта келе, ой-санасы дамыған, өмір сүруде бәсекеге қабілетті тұлға тәрбиелеуде  кәсіби шеберлігі қалыптасқан мұғалім болу  қажеттігін айтады деп күтіледі.











Видеоүзінді



Негізгі бөлім

Қазақтың жеті кереметі


3 минут


Мұғалімдерге жеке-жеке қазақтың жеті кереметін тізіп жазуды тапсырамын.

Топтар ортақ пікірге келуін тапсырамын.

2 минут

Тапсырманы қаншалықты дұрыс орындағанын слайдтан тексереді.

Суреттерді құндылығына қарай ретімен қою.

1 минут


Мұғалімдерге жеке-жеке қазақтың жеті кереметін тізіп жазады

Топтар ортақ пікірге келеді.




Қазақтың жеті кереметінің суреттерін ретімен қояды.

Дұрыс жауапты слайд арқылы тексеріп, өздерін бағалайды.



Слайд








Суреттер


Мағынаны тану

2-тапсырма

Әрқашан күн сөнбесін

(Кейс-стади)

12 минут



Күн бетіндегі бұлттарды алу

Оқу, талдау 3 минут


Төрт топ әртүрлі тақырыптағы мәтіндер бойынша болжам жасайды.



Флипчарт, бұлттар


Сергіту сәті.

1 минут


«Әрқашан күн сөнбесін» әнін қазақ және орыс тілдерінде бір шумағын орындау.


«Әрқашан күн сөнбесін» әнін орындайды.



«Тор көз» әдісі



10 минут









Бағалау. «Жұдырық. Алақан» әдісі

1 минут



Топтарға төрт түсті А4 парағы таратылады. Парақтарының түстері бойынша топтасады.

1 минут


Сурет салу 1 минут

Мәтін құрау 2 минут

Оқу 3 минут

Сұрақ жазу 1 минут

Сұрақты оқу 3 минут


Қатысушылар қалаған суреттерін салады. Суреттер әдемі болып шығуы шарт емес. Топтар сол суреттердің атауын кіріктіріп мәтін құрайды. Мәтінді бір-бірлеріне оқып, бес сұрақ жазады. Қарсыластар сұрақтарға жауап береді.

Қатысушылар өздерін-өздері бағалайды.


Түрлі-түсті және ақ А4 парағы,


Тұжырымдамалық карта

5 минут


Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер бойынша тұжырымдамалық карта жасау. 2 минут

Айналмалы бекет 3 минут



Әр топ әртүрлі түстермен толықтырады.




«Сиқырлы қоржын» әдісі


4 минут


Қоржында сыйлықтар болады.


Қатысушылар кезекпен сыйлықтарды алып, соған лайық деген адамға береді.



Қоржын, сыйлықтар


Кері байланыс


Үлестірмені толтырады.








1.Бүгінгі коучинг сабағы сізге ұнаса желкенді жасыл түспен бояңыз.



2. ешгер сабақта белгілі бір қиындықты кездестірсеңіз желкенді сары түске бояңыз


 
3. Егер сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болса, мұғалімнің көмегі қажет болса желкенді қызыл түспен бояңыз.



5 минут


Кері байланыс



«Екі жұлдыз, бір тілек»


Қосымша мәлімет

Ғаламтор материалдары, Мұғалімдерге арналған нұсқаулық.




















































С.Датұлы атындағы ЖОМ


Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Осимова Биғайша Оңалбекқызы



































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!