|
Тақырыбы: |
Бағалаудың тиімділігі |
|
Мақсаты : |
Критериалды бағалау жүйесінің оқу үдерісіне тигізер пайдасына баса назар аудару,оқушы – ата – ана – мұғалім үшін бағалаудың тиімділігіне тоқталу.Оқудағы жаңалыққа жарыса, бәсекелесе білім алуға қол жеткізу.Өз ойын ашық айтып,ынтымақтаса жұмыс жасауға бағыттау. |
|
Күтілетін нәтижесі: |
Критериалды бағалу жүйесінің оқу үдерісіне тигізер пайдасына назар аударады. Оқушы, ата – ана, мұғалім үшін бағалаудағы жетістіктерге тоқталады. Бағалаудың өзіндік ерекшеліктерін еске түсіреді.Ашық, шынайы ой бөлісе отырып, ынтымақтаса топтық жұмыс жасай алады. |
|
Түйінді идея |
Қарым –қатынас арқылы өзімізді болашаққа бейімдеу. |
|
Материалдар мен ресурстар |
Интербелсенді тақта, компьютер, стикерлер, түрлі қағаздар,үлестірмелі қағаздар, шар, жеміс ағашы бейнеленген плакаттар,смайликтер . |
Маңғыстау облысы
Түпқараған ауданы
Форт –Шевченко қаласы
Форт –Шевченко мектеп – интернаты
Тажигулова Жарқынай Султансиховна
Жоғары санатты, ІІ деңгейлі, қазақ тілі мен қазақ әдебиеті пән мұғалімі
Коучинг сабақтың жоспары
Сабақ барысы
|
Коучинг сабақтың бөлімдері |
Жұмыс түрлері |
Тренердің іс - әрекеті |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Уақыт мөлшері |
|
Сергіту сәті (Миға шабуыл) |
«Өнерліге өріс кең» |
Қатысушылар дың өнерін тамашалайды. Өнеріне баға беріп, коучинг сабақтың тақырыбын анықтау. |
Қатысушылар өнерін көрсетеді. Бір – бірінің өнеріне баға беріп, сабақтың тақырыбын ашады. |
3мин. |
|
Топқа бөлу |
«Қалыптастырушы», «Жиынтық».
|
Қағаз қиындыларына жазылған сөздерді сөйлетіп,бағалаудың қай түрі екендігін анықтап,екі топқа бөліну |
Электрон ды күнделік, төрт дағды, тоқсан соңында алынады, электронда журнал, портфолио, балл,кері байланыс, дескриптор, өзін –өзі бағалау т.б сөздердің мағынасын ашып түсіндіріп, әркім өз тобын тауып алады.Қатысу шылар осылайша «Қалыптастырушы" және «Жиынтық» деген екі топқа бөлінеді. |
2минут |
|
«Бұрынғы бұлыңғыр» |
1.Тапсырма беру. 2.Қатысушылардың ойын қағазға түсірту 3.Шарға салу. Шарды терезеден ұшыру. |
Дәстүрлі бағалауды еске түсіріп, оны серіктестерге қағаз бетіне түсіртіп,шар ішіне салғызу.
|
Дәстүрлі бағалауды есіне түсіреді.Оны қағазға жазып,енді қолданбай тынын біледі, дәлелдейді. |
2 мин |
|
«Интервью әдісі» |
Екі топ тақырып төңірегінде бір – біріне сұрақтар қояды.
|
«Интервью» әдісін түсіндіру. Қойылған сұрақтар мен жауаптарға үлкен мән беріп, кері байланыс беріп отыру |
Екі топ бір – біріне тақырып бойынша сұрақтар қояды.Жауаптар тыңдалып, ойлары жинақталады. Көкейде жүрген сұрақтарымен бөліседі. |
10 минут |
|
«Кім үшін, Қалай?» |
Топтық жұмыс Мұғалім
Оқушы
Ата
-ана Бағалау кім үшін тиімді екенін жеміс ағаштарына жеміс жапсыру арқылы толтырады, талқылайды |
Жеміс ағашының суреті салынған плакаттың «Мұғалім» деген жазуы барын «Қалыптастырушы» тобына, ал «Оқушы» деген жазуы бар жеміс ағашы бейнеленген плакатты «Жиынтық» тобына ұсыну. «Ата – ана» деген жазуы бар жеміс ағашы бар плакатты екі топқа ортақ тапсырма ретінде беру. |
«Мұғалім» деген жазу бар жеміс ағашын «Қалыптастырушы» топтағы серіктестер жемістермен (стикермен) толтырады. Бағалаудың мұғалім үшін тиімді жағын топтағы барлық серіктестер түгел жазып, бір көшбасшы мұғалім ортаға шығып қорғайды. Ал «Жиынтық» тобы оқушы үшін бағалаудың тиімді тұстарын стикерге жазып, жеміс ағашына толтырады. Көшбасшы мұғалім қорғайды. «Ата –ана үшін бағалаудың тиімді тұсын екі топтағы қатысушылар жазып шығады.Кері байланыс беріледі. |
10 минут
|
|
Рефлексия |
«ПОПС» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасау 1.Менің ойымша.......... 2.Себебі......... 3.Дәлелдеймін............ 4.Қорытындылай келе......... |
Әр қатысушының сөзін мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отыру. |
Қатысушылар бүгінгі тақырып бойынша қорытынды шығарады.Өз ойын ашық білдіреді. |
3 минут |
|
«Екі жұлдыз бір тілек» |
Қатысушыларға қағаздар ұсыну |
Қатысушылар дың пікірін, ойын, сынын тыңдап, сабақты қорытын дылау |
Қатысушылар бүгінгі сабақтың екі жұлдызды сәті мен бір тілігін қағазға жазып оқып, ой бөліседі.Бүгінгі сабақ туралы ойлары ортаға салынады. |
5 минут |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Коучинг сабақ "Бағалаудың тиімділігі"
Коучинг сабақ "Бағалаудың тиімділігі"
|
Тақырыбы: |
Бағалаудың тиімділігі |
|
Мақсаты : |
Критериалды бағалау жүйесінің оқу үдерісіне тигізер пайдасына баса назар аудару,оқушы – ата – ана – мұғалім үшін бағалаудың тиімділігіне тоқталу.Оқудағы жаңалыққа жарыса, бәсекелесе білім алуға қол жеткізу.Өз ойын ашық айтып,ынтымақтаса жұмыс жасауға бағыттау. |
|
Күтілетін нәтижесі: |
Критериалды бағалу жүйесінің оқу үдерісіне тигізер пайдасына назар аударады. Оқушы, ата – ана, мұғалім үшін бағалаудағы жетістіктерге тоқталады. Бағалаудың өзіндік ерекшеліктерін еске түсіреді.Ашық, шынайы ой бөлісе отырып, ынтымақтаса топтық жұмыс жасай алады. |
|
Түйінді идея |
Қарым –қатынас арқылы өзімізді болашаққа бейімдеу. |
|
Материалдар мен ресурстар |
Интербелсенді тақта, компьютер, стикерлер, түрлі қағаздар,үлестірмелі қағаздар, шар, жеміс ағашы бейнеленген плакаттар,смайликтер . |
Маңғыстау облысы
Түпқараған ауданы
Форт –Шевченко қаласы
Форт –Шевченко мектеп – интернаты
Тажигулова Жарқынай Султансиховна
Жоғары санатты, ІІ деңгейлі, қазақ тілі мен қазақ әдебиеті пән мұғалімі
Коучинг сабақтың жоспары
Сабақ барысы
|
Коучинг сабақтың бөлімдері |
Жұмыс түрлері |
Тренердің іс - әрекеті |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Уақыт мөлшері |
|
Сергіту сәті (Миға шабуыл) |
«Өнерліге өріс кең» |
Қатысушылар дың өнерін тамашалайды. Өнеріне баға беріп, коучинг сабақтың тақырыбын анықтау. |
Қатысушылар өнерін көрсетеді. Бір – бірінің өнеріне баға беріп, сабақтың тақырыбын ашады. |
3мин. |
|
Топқа бөлу |
«Қалыптастырушы», «Жиынтық».
|
Қағаз қиындыларына жазылған сөздерді сөйлетіп,бағалаудың қай түрі екендігін анықтап,екі топқа бөліну |
Электрон ды күнделік, төрт дағды, тоқсан соңында алынады, электронда журнал, портфолио, балл,кері байланыс, дескриптор, өзін –өзі бағалау т.б сөздердің мағынасын ашып түсіндіріп, әркім өз тобын тауып алады.Қатысу шылар осылайша «Қалыптастырушы" және «Жиынтық» деген екі топқа бөлінеді. |
2минут |
|
«Бұрынғы бұлыңғыр» |
1.Тапсырма беру. 2.Қатысушылардың ойын қағазға түсірту 3.Шарға салу. Шарды терезеден ұшыру. |
Дәстүрлі бағалауды еске түсіріп, оны серіктестерге қағаз бетіне түсіртіп,шар ішіне салғызу.
|
Дәстүрлі бағалауды есіне түсіреді.Оны қағазға жазып,енді қолданбай тынын біледі, дәлелдейді. |
2 мин |
|
«Интервью әдісі» |
Екі топ тақырып төңірегінде бір – біріне сұрақтар қояды.
|
«Интервью» әдісін түсіндіру. Қойылған сұрақтар мен жауаптарға үлкен мән беріп, кері байланыс беріп отыру |
Екі топ бір – біріне тақырып бойынша сұрақтар қояды.Жауаптар тыңдалып, ойлары жинақталады. Көкейде жүрген сұрақтарымен бөліседі. |
10 минут |
|
«Кім үшін, Қалай?» |
Топтық жұмыс Мұғалім
Оқушы
Ата
-ана Бағалау кім үшін тиімді екенін жеміс ағаштарына жеміс жапсыру арқылы толтырады, талқылайды |
Жеміс ағашының суреті салынған плакаттың «Мұғалім» деген жазуы барын «Қалыптастырушы» тобына, ал «Оқушы» деген жазуы бар жеміс ағашы бейнеленген плакатты «Жиынтық» тобына ұсыну. «Ата – ана» деген жазуы бар жеміс ағашы бар плакатты екі топқа ортақ тапсырма ретінде беру. |
«Мұғалім» деген жазу бар жеміс ағашын «Қалыптастырушы» топтағы серіктестер жемістермен (стикермен) толтырады. Бағалаудың мұғалім үшін тиімді жағын топтағы барлық серіктестер түгел жазып, бір көшбасшы мұғалім ортаға шығып қорғайды. Ал «Жиынтық» тобы оқушы үшін бағалаудың тиімді тұстарын стикерге жазып, жеміс ағашына толтырады. Көшбасшы мұғалім қорғайды. «Ата –ана үшін бағалаудың тиімді тұсын екі топтағы қатысушылар жазып шығады.Кері байланыс беріледі. |
10 минут
|
|
Рефлексия |
«ПОПС» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасау 1.Менің ойымша.......... 2.Себебі......... 3.Дәлелдеймін............ 4.Қорытындылай келе......... |
Әр қатысушының сөзін мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отыру. |
Қатысушылар бүгінгі тақырып бойынша қорытынды шығарады.Өз ойын ашық білдіреді. |
3 минут |
|
«Екі жұлдыз бір тілек» |
Қатысушыларға қағаздар ұсыну |
Қатысушылар дың пікірін, ойын, сынын тыңдап, сабақты қорытын дылау |
Қатысушылар бүгінгі сабақтың екі жұлдызды сәті мен бір тілігін қағазға жазып оқып, ой бөліседі.Бүгінгі сабақ туралы ойлары ортаға салынады. |
5 минут |
шағым қалдыра аласыз















