|
Күні:11.12.2018 |
|
|
Тақырыбы |
Сабақта тиімді кері байланысты ұйымдастыру |
|
Мақсаты |
Кері байланыс туралы мәлімет беру, оны талдау, саралау.Тиімді кері байланыстың қажеттілігі туралы ой бөлісу. Оқушылардың көңіл-күйіне,сабақтағы іс-әрекетіне,оқу материалдарына рефлексия жасау жолдарын жоспарлауды қарастыру |
|
Күтілетін нәтиже |
Кері байланыстің тиімді әдістерін сабақта қолдана алады.Кері байланыс әдістері,ережелері жайлы мәліметтермен таныс болады. |
|
Қолданатын көркемдегіш құралдар |
АКТ, фломастер,маркерлер А3,стикерлер,сүлгілер,кеспе қағаздар ББҮ кестесі,сұрақтар |
|
Сабақтың барысы: |
Іс –әрекет |
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Ұстаздарға сүлгілер таратылады Ұстаздар өз қалаулары бойынша (бір адам бірнешеу алуға)болады.Әр сүлінің ішіне сұрақтар жасырылған.Барлығы алып болған соң,ішіндегі сұрақтарды тауып, жауап береді.Енді қолдарыныздағы сүлгіден не жасай аласыздар соны жасайды.Өздерінің шеберліктерін танытады |
|
Өлеңнің сөздері арқылы топқа бөлу: 4. І топ: 1. Алтайдың ар жағынан келген ару, 2. Жарқ етіп қарағаның емге дәру, шіркін. 3. Мөп-мөлдір жанарың-ай, Жаз дидар жамалың-ай, 4. Қалдым-ау тіл қата алмай, қарағым-ай. 5. Қасыңа бара алмадым, Сездің бе,жан арманым, 6. Еріксіз, қалқам, саған ән арнадым... ІІ топ: 1. Бір дәуірдің түлеп ұшқан жастары едік, 2. Бір дәуірдің мөлдіреген аспаны едік, 3. Бәріміз де жазылмаған дастан едік, Армандастар – құрдастар. 4. Бір дәуірдің мөлдіреген аспаны едік, Бәріміз бір өмір жолын бастап едік, 5. Армандастар қайда? Абзал достар қайда? 6.Замандастар-қарлығаштар қайда екен? ІІІ топ:
1. Мереке күніңмен ІҮ топ: 1. Ақ көгершін, көгершін, Қолғанат құс сен едің. 2. Бар, кезіп кайт ел үшін, Кең дүниенің көлемін. 3. Әділеттің құсы деп, 4. Көз алмастан жолыңнан, 5. Бақыт болып қоншы деп, 6. Ұшырамын қолымнан. |
Өлең жолдарын құрастыру арқылы топқа бөлінеді,әр топ өздерінің тапқан әндерін ,топпен әнді орындап,белгіленген орындарына отырады. Әнді орындау барысында ынтымақтастық қарым-қатынас қалыптасады. |
|
Сабақтың басы: Кері байланыс дегеніміз- «Сиқырлы шарлар» кері байланыс және өзін-өзі бағалау
Шолу сұрақтары: - Қалай ойлайсыздар, сабақтағы кері байланыс немесе рефлексия деген не? - Кері байланыстың жүргізудің мақсаты? -Кері байланыстың тиімді түрлері? -Кері байланыс ережелері? -Кері байланыс оқушыға тиімділігі? -Кері байланыстың мұғалімге тиімділігі? - Қандай әдіс - тәсілдері бар? Қызығушылығын ояту. |
Блоб ағашы таратылады.Ұстаздар өздерін сабақ бойында белгілеп отырады. Слайд арқылы мұғалімдерге сабақтағы кері байланыс жайлы, оның классификасиясы, формасы жайлы мәліметтер беру. Жасыл,сары көк түсті шарлардың суреті беріледі. Берілген әрбір тапсырма бойынша оқушылар кері байланыс жасайды. Жасыл түс тапсырманың барлығы дұрыс болса, сары түс тапсырманың біреуі қате болса, ал көк түс тапсырманың бірі немесе екеуі қате болса не барлығы қате болса.Бұл кері байланыс арқылы бір сабақтағы тапсырмаларға жүргізіледі. Сабақтың мақсаты мен міндеті түсіндіріледі. Әр топтан бір адам табанда жазылған дайын сұрақтардан алып,топ ішінде талқылап ,сыңарын тауып,өз ойларын ортаға салады.
Қатысушылар кері
байланыстың қажеттілігі жайлы бір - бірімен ойларымен
бөліседі.
Мұғалімдерге «Данышпан мен адам» атты аңызды әңгімелеп беру. «Данышпан мен адам» |
|
Алған білімдерін пысықтау,тапсырма: - Кері байланыс түрлері беріледі.
- Сабақтың соңы: Блоб ағашы Кері байланыс |
БҮҮ кестесі таратылып,өздерінің кері байланысты білетіні,білгені,білгісі келетіндігі туралы жеке,топпен,жұппен ой бөлісу Әр топқа кері байланыстың түрлері таратылады. Олардың тиімді және тиімсіз жақтары, Ережелері айтылады. Постер құрайды және қорғайды. Экран көрсету. Шаршыны басынан асырып лақтырады, келген сұрақтарға жауап береді. Сабақ соңында қай жерде екендіктерін белгілейді. Бұл жерде өтілген коучинг бойынша әрбір тыңдаушы кері байланыс жазады |
|
Рефлекция Коучингтің өткізілуін («Үш түрлі құмыра арқылы кері байланыс жасаймыз. |
1-құмыра қызықты танымды 2-құмыра-керекті пайдалы 3-жақсы өнегелі өз ойларын жазып салады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Коучинг: "Сабақта тиімді кері байланысты ұйымдастыру"
|
Күні:11.12.2018 |
|
|
Тақырыбы |
Сабақта тиімді кері байланысты ұйымдастыру |
|
Мақсаты |
Кері байланыс туралы мәлімет беру, оны талдау, саралау.Тиімді кері байланыстың қажеттілігі туралы ой бөлісу. Оқушылардың көңіл-күйіне,сабақтағы іс-әрекетіне,оқу материалдарына рефлексия жасау жолдарын жоспарлауды қарастыру |
|
Күтілетін нәтиже |
Кері байланыстің тиімді әдістерін сабақта қолдана алады.Кері байланыс әдістері,ережелері жайлы мәліметтермен таныс болады. |
|
Қолданатын көркемдегіш құралдар |
АКТ, фломастер,маркерлер А3,стикерлер,сүлгілер,кеспе қағаздар ББҮ кестесі,сұрақтар |
|
Сабақтың барысы: |
Іс –әрекет |
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Ұстаздарға сүлгілер таратылады Ұстаздар өз қалаулары бойынша (бір адам бірнешеу алуға)болады.Әр сүлінің ішіне сұрақтар жасырылған.Барлығы алып болған соң,ішіндегі сұрақтарды тауып, жауап береді.Енді қолдарыныздағы сүлгіден не жасай аласыздар соны жасайды.Өздерінің шеберліктерін танытады |
|
Өлеңнің сөздері арқылы топқа бөлу: 4. І топ: 1. Алтайдың ар жағынан келген ару, 2. Жарқ етіп қарағаның емге дәру, шіркін. 3. Мөп-мөлдір жанарың-ай, Жаз дидар жамалың-ай, 4. Қалдым-ау тіл қата алмай, қарағым-ай. 5. Қасыңа бара алмадым, Сездің бе,жан арманым, 6. Еріксіз, қалқам, саған ән арнадым... ІІ топ: 1. Бір дәуірдің түлеп ұшқан жастары едік, 2. Бір дәуірдің мөлдіреген аспаны едік, 3. Бәріміз де жазылмаған дастан едік, Армандастар – құрдастар. 4. Бір дәуірдің мөлдіреген аспаны едік, Бәріміз бір өмір жолын бастап едік, 5. Армандастар қайда? Абзал достар қайда? 6.Замандастар-қарлығаштар қайда екен? ІІІ топ:
1. Мереке күніңмен ІҮ топ: 1. Ақ көгершін, көгершін, Қолғанат құс сен едің. 2. Бар, кезіп кайт ел үшін, Кең дүниенің көлемін. 3. Әділеттің құсы деп, 4. Көз алмастан жолыңнан, 5. Бақыт болып қоншы деп, 6. Ұшырамын қолымнан. |
Өлең жолдарын құрастыру арқылы топқа бөлінеді,әр топ өздерінің тапқан әндерін ,топпен әнді орындап,белгіленген орындарына отырады. Әнді орындау барысында ынтымақтастық қарым-қатынас қалыптасады. |
|
Сабақтың басы: Кері байланыс дегеніміз- «Сиқырлы шарлар» кері байланыс және өзін-өзі бағалау
Шолу сұрақтары: - Қалай ойлайсыздар, сабақтағы кері байланыс немесе рефлексия деген не? - Кері байланыстың жүргізудің мақсаты? -Кері байланыстың тиімді түрлері? -Кері байланыс ережелері? -Кері байланыс оқушыға тиімділігі? -Кері байланыстың мұғалімге тиімділігі? - Қандай әдіс - тәсілдері бар? Қызығушылығын ояту. |
Блоб ағашы таратылады.Ұстаздар өздерін сабақ бойында белгілеп отырады. Слайд арқылы мұғалімдерге сабақтағы кері байланыс жайлы, оның классификасиясы, формасы жайлы мәліметтер беру. Жасыл,сары көк түсті шарлардың суреті беріледі. Берілген әрбір тапсырма бойынша оқушылар кері байланыс жасайды. Жасыл түс тапсырманың барлығы дұрыс болса, сары түс тапсырманың біреуі қате болса, ал көк түс тапсырманың бірі немесе екеуі қате болса не барлығы қате болса.Бұл кері байланыс арқылы бір сабақтағы тапсырмаларға жүргізіледі. Сабақтың мақсаты мен міндеті түсіндіріледі. Әр топтан бір адам табанда жазылған дайын сұрақтардан алып,топ ішінде талқылап ,сыңарын тауып,өз ойларын ортаға салады.
Қатысушылар кері
байланыстың қажеттілігі жайлы бір - бірімен ойларымен
бөліседі.
Мұғалімдерге «Данышпан мен адам» атты аңызды әңгімелеп беру. «Данышпан мен адам» |
|
Алған білімдерін пысықтау,тапсырма: - Кері байланыс түрлері беріледі.
- Сабақтың соңы: Блоб ағашы Кері байланыс |
БҮҮ кестесі таратылып,өздерінің кері байланысты білетіні,білгені,білгісі келетіндігі туралы жеке,топпен,жұппен ой бөлісу Әр топқа кері байланыстың түрлері таратылады. Олардың тиімді және тиімсіз жақтары, Ережелері айтылады. Постер құрайды және қорғайды. Экран көрсету. Шаршыны басынан асырып лақтырады, келген сұрақтарға жауап береді. Сабақ соңында қай жерде екендіктерін белгілейді. Бұл жерде өтілген коучинг бойынша әрбір тыңдаушы кері байланыс жазады |
|
Рефлекция Коучингтің өткізілуін («Үш түрлі құмыра арқылы кері байланыс жасаймыз. |
1-құмыра қызықты танымды 2-құмыра-керекті пайдалы 3-жақсы өнегелі өз ойларын жазып салады. |
шағым қалдыра аласыз





