|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Тәжібаев атындағы №47 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
|
Күні: |
20.01.2025ж. |
||||
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рустемова К.М. |
||||
|
|
Сынып: 3 «Д» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Күй құдіреті» |
||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау 3.3.2.1 ертегілер (үлгі бойынша, кейіпкер қосу, соңын өзгерту ... тәсілдер арқылы)/ өлең шумақтары/ әңгіме (оқығаны, көргені бойынша)/ кейіпкерге хат жазу |
||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы көркем ойды жалғастыру |
||||
|
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы
5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. -Біз қандаймыз? -Әдептісің,әдемісің -Талаптысың,тәртіптісің -Көріктісің,көңілдісің
«Хат» әдісі Топқа бөлу 1-топ «Күйшілер» 2-топ «Ақындар» 3-топ «Домбырашылар»
|
Оқушылар бір-біріне сұрақ қою арқылы сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы топқа бөлінеді. |
|
Сурет
|
|
|
|
Өткенді пысықтау 8 минут
Сабақтың ортасы 22 минут |
Үй тапсырмасын тексеру «Асыл сөз» өлеңнің қалаған шумағын жаттап ал «Атаның ақылы» тест арқылы өткен білімді бекіту
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жұмбақты шеш, сұраққа жауап бер. Қос қазық, екі желі, сегіз ноқта, Сөйлейді шежіредей адам соқса. Тағы бір мінезі бар таңғажайып, Еш уақыт сөйлемейді адам жоқта. Домбырамен орындалатын қандай және кімнің шығармаларын білесің? Бейнежазба ұсыну Әбу Насыр Әл-Фараби кім?
2-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дауыстап оқу» әдісі Мәтінді оқы.
-Мәтіннің негізгі ойы не? Жазылым Сөздік жұмысын жүргізу
|
Өлеңді жатқа айтады
Интерактивті тақтада тест сұрақтарына жауап береді.
Жұмбақты шешеді. Жаңа тақырыпты ашады
Бейнежазба тамашалайды
Мәтінді оқып, негізгі ойын анықтайды
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -жатқа айтады 1б Өзін-өзі бағалау «Блокнот» әдісі
Мадақтау Тамаша! Бәрекелді! Жарайсың! Жақсы!
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды 1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд Оқулық Аудиотыңдалым Адай күйі https://pinkamuz.pro/search/Адай%20күй Бейнебаян https://youtu.be/WrzBRVdQ0OU?si=6CiA9e5_S1rj-Gzv Оқулық Слайд Дәптер Оқулық Слайд |
|
|
|
|
3- тапсырма «Суреттер сөйлейді»әдісі Айтылым
Суретке зер сал. -Күйші қандай күй тартып отыр деп ойлайсың? -Неліктен? 4-тапсырма
Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі -Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсың? Мәтінге сүйеніп, жауап бер. -Мәтіннен өзіңе қандай қажет ақпарат алдың? 5-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым -Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың?
|
Фараби тартқан күйдің құдіреті неде екенін мәтінге сүйеніп, жауап береді Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жұп болып кестені толтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мәтіндегі сұраққа жауап береді,жазады Мәтіннің соңын болжайды.Дәптерге өз ойларын жазады. |
Дескриптор: -күйшінің тартып отырған күйінің көңіл-күйін болжайды,түсіндіреді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -сұраққа жауап береді -1б -күйдің құдіретін жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді,болжайды-1б |
Сюжетті Сурет Слайд Жұптық кесте Слайд Слайд |
|
|
|
|
Ұжымдық жұмыс
«Теңге алу» ойыны
-Балалар, теңгедегі сұрақтарға жауап беріп, теңгелерді алайық. |
Сөзжұмбақты шешеді. Оқушылар теңгелерді басу арқылы сөзжұмбақты шешіп, «Домбыра» сөзін шығарады. |
Дескриптор: - күйдің атын айтады-1балл -ұлы күйшілерді атайды-1балл -қазіргі күйшілерді атайды-1балл |
Интерактивті тақта
Теңгелер |
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Ерке сылқым» күйі
|
Оқушылар домбыра күйіне қарай топпен ритмикалық жаттығулар жасайды. |
ҚБ: Тамаша! Жарайсың!, Керемет! |
Аудиотыңдлым |
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ «Сәйкестендір» әдісі
2 топ «Сәйкестендір»әдісі
3 топ «Хат» әдісі Кейіпкерге хат жаз
|
1 топ оқушылары атақты тұлғаларды суреттерімен сәйкестендіреді. 2 топ оқушылары мәтінге байланысты сұрақтарды жауаптармен сәйкестендіреді.Күй тартады 3 топ оқушылары Фарабиге хат жазады. |
«Комментарий» арқылы бағалау ҚБ: Тамаша! Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Плакаттар Слайдтар Суреттер |
|
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 8 минут |
Сабақты бекіту «Шынжыр» әдісі
-Фараби қайда келді? -Онда кімдер жиналған екен? -Фараби жиында не істеді? - Күйді естіп адамдар не істеді? -Фараби не деп хат жазды? -Әмірші Фарабиді неге іздеді? -Әл-Фараби деген кім ? - Мәтіннің негізгі ойы не? Бағалау -Балалар, блокноттағы баллымызды санайық. Кері байланыс «Көңілді ноталар» әдісі
1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды?
Үйге тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт. |
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Орындаған тапсырмалары бойынша бүгінгі сабақтан алған баллдарын санайды.
Оқушылар ноталарды басу арқылы кері байланыс береді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Өзін-өзі бағалау Блокнот
|
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта
Оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Күй құдіреті»
«Күй құдіреті»
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Тәжібаев атындағы №47 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
|
Күні: |
20.01.2025ж. |
||||
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рустемова К.М. |
||||
|
|
Сынып: 3 «Д» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Күй құдіреті» |
||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау 3.3.2.1 ертегілер (үлгі бойынша, кейіпкер қосу, соңын өзгерту ... тәсілдер арқылы)/ өлең шумақтары/ әңгіме (оқығаны, көргені бойынша)/ кейіпкерге хат жазу |
||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы көркем ойды жалғастыру |
||||
|
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы
5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. -Біз қандаймыз? -Әдептісің,әдемісің -Талаптысың,тәртіптісің -Көріктісің,көңілдісің
«Хат» әдісі Топқа бөлу 1-топ «Күйшілер» 2-топ «Ақындар» 3-топ «Домбырашылар»
|
Оқушылар бір-біріне сұрақ қою арқылы сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы топқа бөлінеді. |
|
Сурет
|
|
|
|
Өткенді пысықтау 8 минут
Сабақтың ортасы 22 минут |
Үй тапсырмасын тексеру «Асыл сөз» өлеңнің қалаған шумағын жаттап ал «Атаның ақылы» тест арқылы өткен білімді бекіту
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жұмбақты шеш, сұраққа жауап бер. Қос қазық, екі желі, сегіз ноқта, Сөйлейді шежіредей адам соқса. Тағы бір мінезі бар таңғажайып, Еш уақыт сөйлемейді адам жоқта. Домбырамен орындалатын қандай және кімнің шығармаларын білесің? Бейнежазба ұсыну Әбу Насыр Әл-Фараби кім?
2-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дауыстап оқу» әдісі Мәтінді оқы.
-Мәтіннің негізгі ойы не? Жазылым Сөздік жұмысын жүргізу
|
Өлеңді жатқа айтады
Интерактивті тақтада тест сұрақтарына жауап береді.
Жұмбақты шешеді. Жаңа тақырыпты ашады
Бейнежазба тамашалайды
Мәтінді оқып, негізгі ойын анықтайды
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -жатқа айтады 1б Өзін-өзі бағалау «Блокнот» әдісі
Мадақтау Тамаша! Бәрекелді! Жарайсың! Жақсы!
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды 1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд Оқулық Аудиотыңдалым Адай күйі https://pinkamuz.pro/search/Адай%20күй Бейнебаян https://youtu.be/WrzBRVdQ0OU?si=6CiA9e5_S1rj-Gzv Оқулық Слайд Дәптер Оқулық Слайд |
|
|
|
|
3- тапсырма «Суреттер сөйлейді»әдісі Айтылым
Суретке зер сал. -Күйші қандай күй тартып отыр деп ойлайсың? -Неліктен? 4-тапсырма
Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі -Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсың? Мәтінге сүйеніп, жауап бер. -Мәтіннен өзіңе қандай қажет ақпарат алдың? 5-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым -Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың?
|
Фараби тартқан күйдің құдіреті неде екенін мәтінге сүйеніп, жауап береді Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жұп болып кестені толтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мәтіндегі сұраққа жауап береді,жазады Мәтіннің соңын болжайды.Дәптерге өз ойларын жазады. |
Дескриптор: -күйшінің тартып отырған күйінің көңіл-күйін болжайды,түсіндіреді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -сұраққа жауап береді -1б -күйдің құдіретін жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді,болжайды-1б |
Сюжетті Сурет Слайд Жұптық кесте Слайд Слайд |
|
|
|
|
Ұжымдық жұмыс
«Теңге алу» ойыны
-Балалар, теңгедегі сұрақтарға жауап беріп, теңгелерді алайық. |
Сөзжұмбақты шешеді. Оқушылар теңгелерді басу арқылы сөзжұмбақты шешіп, «Домбыра» сөзін шығарады. |
Дескриптор: - күйдің атын айтады-1балл -ұлы күйшілерді атайды-1балл -қазіргі күйшілерді атайды-1балл |
Интерактивті тақта
Теңгелер |
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Ерке сылқым» күйі
|
Оқушылар домбыра күйіне қарай топпен ритмикалық жаттығулар жасайды. |
ҚБ: Тамаша! Жарайсың!, Керемет! |
Аудиотыңдлым |
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ «Сәйкестендір» әдісі
2 топ «Сәйкестендір»әдісі
3 топ «Хат» әдісі Кейіпкерге хат жаз
|
1 топ оқушылары атақты тұлғаларды суреттерімен сәйкестендіреді. 2 топ оқушылары мәтінге байланысты сұрақтарды жауаптармен сәйкестендіреді.Күй тартады 3 топ оқушылары Фарабиге хат жазады. |
«Комментарий» арқылы бағалау ҚБ: Тамаша! Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Плакаттар Слайдтар Суреттер |
|
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 8 минут |
Сабақты бекіту «Шынжыр» әдісі
-Фараби қайда келді? -Онда кімдер жиналған екен? -Фараби жиында не істеді? - Күйді естіп адамдар не істеді? -Фараби не деп хат жазды? -Әмірші Фарабиді неге іздеді? -Әл-Фараби деген кім ? - Мәтіннің негізгі ойы не? Бағалау -Балалар, блокноттағы баллымызды санайық. Кері байланыс «Көңілді ноталар» әдісі
1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды?
Үйге тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт. |
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Орындаған тапсырмалары бойынша бүгінгі сабақтан алған баллдарын санайды.
Оқушылар ноталарды басу арқылы кері байланыс береді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Өзін-өзі бағалау Блокнот
|
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта
Оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз





























