|
САБАҚ: 1 –тоқсан Қазақ әдебиеті |
МЕКТЕП: «Ұзын – Ата» жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.10.2017 жыл |
Мұғалімнің аты: Шынтемирова Зәуре |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 «б,в» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: «Күлтегін» жырының идеялық мазмұны,композициялық құрылысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: жаңа білімді меңгерту сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ А/И2. Автор бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Күлтегін» жырында көтерілген мәселелерді біледі Көбісі: «Күлтегін» жырында көрініс тапқан кейіпкерлердің іс – әрекетін түсінеді Кейбіреуі: Суреттеудегі автор мақсатын айқындай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Шығарма мазмұнын біледі - Композициялық құрылымын анықтайды - Шығарманың құрамдас бөлшектеріне өзіндік көзқарас білдіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры . Шығармадағы тұлғалық болмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тіл, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Елге деген адалдық, халыққа деген құрмет,ынтымақтастық, ауызбіршілік, туған жерге деген сүйіспеншілік, тәуелсіздік үшін күрес |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10-12 минут 3-4 минут 4-6 минут |
Қызығушылықты таныту. Шаттық шеңбер Ой шақыру. Оқушылар бір –біріне өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды Топқа бөлу сәті Оқушылар тіркестер арқылы 3 топқа бөлініп жұмыс жасайды. Сөз тіркестері: 1 – топ: Тарихи тұлға ІІ – топ: Тастағы жазу ІІІ – топ: Ел тәуелсіздігі (Постер қорғайды) 1 тапсырма: Композициялық құрылымына талдау 1. Басталуы 2 Байланысуы 3. Дамуы 4 Шиеленісуі 5. Шарықтау шегі 6. Қорытынды 2 - тапсырма: Топтық жұмыс 1– топ тапсырмасы: Жырдан алынған сөздің қай кейіпкерге тән екенін анықтаңыз, автор қолданысын суреттеңіз.
2– топ тапсырмасы: Жырдағы кейіпкер Білге қағанды зерттеп, зерттеуіңіздің нәтижесін кестеге түсіріңіз, автор қолданысын суреттеңіз.
3-топ тапсырмасы: Кейіпкер Күлтегінге мінездеме беріп, оған жырдан дәлел келтіріңіз, автор қолданысын суреттеңіз.
Топ мүшелері шығып немесе топ болып, жұмыстарын таныстырады. Бағалау түрі: «Тазалық» кері байланыс кестесі
Бағалау критерийіне толық сай жұмыс жасаған топ аты чемоданға салынады, критерийге сай жұмыс жасамаса, топ аты қоқыс жәшігіне салынады. Жұмысы толықтыруды қажет етсе, топ аты еттартқышқа салынады. Бағалау критерийі: Шығармада ұсынылған кейіпкерлер іс –әрекеті бойынша ой түйеді, автор қолданысына болжау жасайды. Рефлексия. Мұғалім оқушылардан бүгінгі сабақ бойынша ой- пікірлерін біледі. Ақпараттар шеруі
Үй жұмысы: Орхон жазбаларымен танысып, 3 ашық сұрақ құрастырыңыз |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күлтегін жыры сабақ жоспары
Күлтегін жыры сабақ жоспары
|
САБАҚ: 1 –тоқсан Қазақ әдебиеті |
МЕКТЕП: «Ұзын – Ата» жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.10.2017 жыл |
Мұғалімнің аты: Шынтемирова Зәуре |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 «б,в» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: «Күлтегін» жырының идеялық мазмұны,композициялық құрылысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: жаңа білімді меңгерту сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ А/И2. Автор бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Күлтегін» жырында көтерілген мәселелерді біледі Көбісі: «Күлтегін» жырында көрініс тапқан кейіпкерлердің іс – әрекетін түсінеді Кейбіреуі: Суреттеудегі автор мақсатын айқындай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Шығарма мазмұнын біледі - Композициялық құрылымын анықтайды - Шығарманың құрамдас бөлшектеріне өзіндік көзқарас білдіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры . Шығармадағы тұлғалық болмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тіл, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Елге деген адалдық, халыққа деген құрмет,ынтымақтастық, ауызбіршілік, туған жерге деген сүйіспеншілік, тәуелсіздік үшін күрес |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10-12 минут 3-4 минут 4-6 минут |
Қызығушылықты таныту. Шаттық шеңбер Ой шақыру. Оқушылар бір –біріне өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды Топқа бөлу сәті Оқушылар тіркестер арқылы 3 топқа бөлініп жұмыс жасайды. Сөз тіркестері: 1 – топ: Тарихи тұлға ІІ – топ: Тастағы жазу ІІІ – топ: Ел тәуелсіздігі (Постер қорғайды) 1 тапсырма: Композициялық құрылымына талдау 1. Басталуы 2 Байланысуы 3. Дамуы 4 Шиеленісуі 5. Шарықтау шегі 6. Қорытынды 2 - тапсырма: Топтық жұмыс 1– топ тапсырмасы: Жырдан алынған сөздің қай кейіпкерге тән екенін анықтаңыз, автор қолданысын суреттеңіз.
2– топ тапсырмасы: Жырдағы кейіпкер Білге қағанды зерттеп, зерттеуіңіздің нәтижесін кестеге түсіріңіз, автор қолданысын суреттеңіз.
3-топ тапсырмасы: Кейіпкер Күлтегінге мінездеме беріп, оған жырдан дәлел келтіріңіз, автор қолданысын суреттеңіз.
Топ мүшелері шығып немесе топ болып, жұмыстарын таныстырады. Бағалау түрі: «Тазалық» кері байланыс кестесі
Бағалау критерийіне толық сай жұмыс жасаған топ аты чемоданға салынады, критерийге сай жұмыс жасамаса, топ аты қоқыс жәшігіне салынады. Жұмысы толықтыруды қажет етсе, топ аты еттартқышқа салынады. Бағалау критерийі: Шығармада ұсынылған кейіпкерлер іс –әрекеті бойынша ой түйеді, автор қолданысына болжау жасайды. Рефлексия. Мұғалім оқушылардан бүгінгі сабақ бойынша ой- пікірлерін біледі. Ақпараттар шеруі
Үй жұмысы: Орхон жазбаларымен танысып, 3 ашық сұрақ құрастырыңыз |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














