|
Мектеп |
|
|
|
Бөлім: |
5-бөлім: Гимнастика/кросс/коньки дайындығы |
|
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіздік ережесі. Денені қыздыру және қалпына келтіру әдістерінің кешенін құрастыру. Жаппай жарақат алу кезіндегі алғашқы медициналық көмек (ӨҚН 9) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.4.1 денсаулыққа
қатысты күрделі мәселелерді, техника қауіпсіздігін, денсаулыққа
кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендетуді түсіну және
мұқият сипаттай білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Құндылық байланысы: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. Құндылық байланысы: «Бірлік – өз пікіріңмен бөлісе отырып, өзгеге мүмкіндік беру». Құндылық байланысы: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; Құндылық байланысы: тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
«АДАЛ АЗАМАТ» БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Қаңтар – заң және тәртіп айы; Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. (Заң және тәртіп) Саралау тәсілі. Ресурстық тәсілді қолданамын. Педагогтің
әрекеті: |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Дескриптор: Оқушылар жаттығу барысында ережені сақтай отырып, дене жаттығуларын дамытады. ? «Қол шапалақтау»
әдісі |
Ысықырық, Футбол добы, ●Конустар ●Фишкалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Сапқа тұрғызу
- Cабақтын мақсатымен таныстру |
Жаттығулардың дұрыс жасалуын қадағалау. |
ҚБ. «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады. жарайсың, керемет, жақсы. «Допты лақтыру» Тақырып бойынша сұрақ қою әдіс – тәсілі. |
|
|
Сабақтың ортасы . 30 мин. |
1-бөлім. Сабақты түсіндіру (10 минут) 1-тапсырма: Жеке жұмыс жүргізу. Жеке жұмысты орындауда қауіпсіздік ережелерін жауапкершілікпен орындайды. Саралау тәсілі: Топтарда қабілеті әр түрлі оқушыларды біріктіремін және түсіндіру жұмыстарын жүргізмін
Құндылық байланысы: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. 2-бөлім. Гимнастика сабақтарында Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса жаттығуларды орындайды.
Педагогтің
әрекеті: Гимнастика сабақтарында
Ағзаны қалпына келтіру жаттығулары Оқушылар спорт залды айналып жүре отырып тынысалуынқалпынакелтіру. Қолды жоғары көтере отырып мұрынментерең дем алады да, қолды түсіргендедемдіауызбеншығарады |
Оқушылар барлық ережелерді сақтай отырып, ойын кезінде қабілеттерін дамытады Гимнастика жаттығуларымен айналысу кезіндегі қауіпсіздік техникасын біледі. |
Дескриптор : -қауіпсіздік шараларын сақтайды;
-жаттығу кезінде сақтандыруды қолданады ? Телефон арқылы ЖИ
қолдану |
Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық, секундомер. |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
Бағалау. Осы тапсырманы орындаған кезде оқушылар бір-бірін топ ішінде жест арқылы бағалайды |
Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау\ |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күнтізбелік тақырыптық жоспар
Күнтізбелік тақырыптық жоспар
|
Мектеп |
|
|
|
Бөлім: |
5-бөлім: Гимнастика/кросс/коньки дайындығы |
|
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіздік ережесі. Денені қыздыру және қалпына келтіру әдістерінің кешенін құрастыру. Жаппай жарақат алу кезіндегі алғашқы медициналық көмек (ӨҚН 9) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.4.1 денсаулыққа
қатысты күрделі мәселелерді, техника қауіпсіздігін, денсаулыққа
кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендетуді түсіну және
мұқият сипаттай білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Құндылық байланысы: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. Құндылық байланысы: «Бірлік – өз пікіріңмен бөлісе отырып, өзгеге мүмкіндік беру». Құндылық байланысы: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; Құндылық байланысы: тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
«АДАЛ АЗАМАТ» БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Қаңтар – заң және тәртіп айы; Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. (Заң және тәртіп) Саралау тәсілі. Ресурстық тәсілді қолданамын. Педагогтің
әрекеті: |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Дескриптор: Оқушылар жаттығу барысында ережені сақтай отырып, дене жаттығуларын дамытады. ? «Қол шапалақтау»
әдісі |
Ысықырық, Футбол добы, ●Конустар ●Фишкалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Сапқа тұрғызу
- Cабақтын мақсатымен таныстру |
Жаттығулардың дұрыс жасалуын қадағалау. |
ҚБ. «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады. жарайсың, керемет, жақсы. «Допты лақтыру» Тақырып бойынша сұрақ қою әдіс – тәсілі. |
|
|
Сабақтың ортасы . 30 мин. |
1-бөлім. Сабақты түсіндіру (10 минут) 1-тапсырма: Жеке жұмыс жүргізу. Жеке жұмысты орындауда қауіпсіздік ережелерін жауапкершілікпен орындайды. Саралау тәсілі: Топтарда қабілеті әр түрлі оқушыларды біріктіремін және түсіндіру жұмыстарын жүргізмін
Құндылық байланысы: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. 2-бөлім. Гимнастика сабақтарында Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса жаттығуларды орындайды.
Педагогтің
әрекеті: Гимнастика сабақтарында
Ағзаны қалпына келтіру жаттығулары Оқушылар спорт залды айналып жүре отырып тынысалуынқалпынакелтіру. Қолды жоғары көтере отырып мұрынментерең дем алады да, қолды түсіргендедемдіауызбеншығарады |
Оқушылар барлық ережелерді сақтай отырып, ойын кезінде қабілеттерін дамытады Гимнастика жаттығуларымен айналысу кезіндегі қауіпсіздік техникасын біледі. |
Дескриптор : -қауіпсіздік шараларын сақтайды;
-жаттығу кезінде сақтандыруды қолданады ? Телефон арқылы ЖИ
қолдану |
Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық, секундомер. |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
Бағалау. Осы тапсырманы орындаған кезде оқушылар бір-бірін топ ішінде жест арқылы бағалайды |
Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау\ |
|
шағым қалдыра аласыз













