Материалдар / күрделі функцияның туындысы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

күрделі функцияның туындысы

Материал туралы қысқаша түсінік
кұрделі функция туындысынтабуда өмірмен байланыстыра табу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Ақпан 2019
456
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Алгебра . 10 «а» -сынып. Күні, мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: «Туындының көмегімен шығарылатын есептер» тақырыбын қорытындылау

Сабақтың мақсаты:

  1. Туындының көмегімен шығарылатын есептер бойынша оқушылардың алған білімдерін тексеру, қорытындылау, жүйелеу. Оқушылардың алған білімдерін тәжірибе жүзінде есептер шығару барысында қолдана білулері үйрету.

  2. Оқушылардың есеп шығару дағдыларын, компютермен жұмыс жасай білу икем-дағдыларын қалыптастыруға, ақпараттық құзіреттілігін дамытуға, есепты жүйелі шығаруға дағдыландыру.

  3. Оқушыларды еңбекке баулу. Өзара көмектесуге, ұйымшылдыққа, шапшаң ойлауға, есте сақтауға баулу.

Сабақтың типі: Білімді қорытындылау және жүйелеу.

Оқытудың формалары: топтық, ұжымдық

Сабақтың әдіс-тәсілі: зерттеу, іздендіру, салыстыру, миға шабуыл сұрақтары, модель қорғау әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың технологиясы: Қ.Бітібаеваның «Ой тастау, ойланту» технологиясы және Қараевтың технологиясы.

Сабақтың ұраны: ізденеміз, зерттейміз, салыстырамыз, жарысамыз...


Сабақтың кезеңдері

Барысы

Әдіс-тәсілдері

І










ІІ







ІІІ













































ІV



















V



































VІІ




VІІІ

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу түгендеу;


(2 мин)




-Мақсаттарын айқындау.

Мақсат қойдыру.





«Біз нені білеміз» Сыныппен фронтальды жұмыс

(2 мин)






















(4 мин)



















Практикалық жұмыс

(10 мин)

















Зерттеу жұмысы

(12 мин)























Шығармашылық жұмыс:

(8 мин)










Үй жұмысы

(1 мин)



Қорытындылау.

(2 мин)



Бағалау.

Бағалау парағы.

(2 мин)



Оқушылардың жағымды көңіл-күйлерін туғызу.








«Мақсатсыз адам-қанатсыз құспен тең» халық даналығы.

Өз мақсаттарын айқындау.




І кезең.


Алдын-ала үйге берілген тапсырмалар бойынша :

1. «Өз-өзіңді тексер»

-анықтамалармен жұмыс

1.Егер f(x) функциясы х0 нүктесінде анықталған және функцияның шектік мәні х0 нүктесіндегі мәніне тең болса, онда функция х0 нүктесінде ......... деп аталады.

айырмасы f(x) функциясының ............ деп аталады.

3.Функцияның туындысын табу амалын функцияны.......

4.Функцияның өсімшесінің аргументі өсімшесіне қатынасының аргумент өсімшесі нөлге ұмтылғандағы шегі бар болса, онда ол f(x) функциясының х0 нүктесіндегі .......... деп аталады.

Қажетті сөздер: үзіліссіз функция, дифференциялдау, туындысы, өсімшесі


2. «Сәйкестендір» кестесін толтыру қажет. Ол үшін төмендегі формулаларды сәйкес ұяшыққа орналастыр.

Атауы

Формуласы

1.Күрделі функцияның туындысы


2.Жанаманың бұрыштық коэффициенті


3.Жанаманың теңдеуі


4.Тұрақты санның туындысы


5.Дәрежелі функцияның туындысы


6.Екі функцияның айырмасының туындысы


7.Екі функцияның көбейтіндісінің туындысы


8.Екі функцияның бөліндісінің туындысы




ІI кезең.

  1. Есептерге талдау жасау және формулаларды қолданып шығару


1.жанаманың теңдеуін жаз

2. заңы бойынша

қозғалған дененің мерзімінде қозғалған жылдамдылығын және үдеуін табыңыздар

3. функциясы графигіне берілген А нүктесінен өтетін абсцисса осіне көбеулік бұрыштың тангенсін тапбыңдар


4.жуықтап есептеңдер:



2) Туындының көмегімен график салу



1. Функцияның анықталу облысын табу;

2. Функцияның жұп, тақ және периодтылығын анықтау;

3. Функция графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін анықтау;

4. Таңба тұрақтылық аралықтарын анықтау;

5. Өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын табу;

6. зерттеу нәтижелерін кестеге енгізу;

7. функцияның графигін салу.





3) Туынды қолданысын зерттеу


Туынды

Қайда?

Не үшін

Қалай?

1




2




3




4








туындының қолданыс аймағына байланысты мәліметтер дайындау



Бүінгі сабақтан не алдыңыз?



Бағалау парағын топ басшысы толтырту



Сұрақ-жауап.

Әңгімелесу.








Пікір-сұхбат, әңгімелесу.

Ой бөлісу.








Оқулықпен жұмыс








































Үлестірме карточкалар тарату.

( деңгейлік)


Топпен жұмыс,

талдау.

Салыстыру, жинақтау.


Сұрақ-жауап әдісі, пікірлесу, өз ойларын ортаға салу.

Салыстыру жұмыстары.








Іздену, зерттеу, талдау, жинақтау





















Шығармашылық ізденіс


Ой тастау, ойланту






Түсіндіру , ой тастау



Қорытындылау, бекіту,сұрақ-жауап әдісі.













770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!