Материалдар / Күрделі шарттарды программалау ҚМЖ 7 сынып

Күрделі шарттарды программалау ҚМЖ 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Күрделі шарттарды программалау тақырыбына өткізген ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қырқүйек 2024
180
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python тілінде алгоритмдерді программалау.

Мұғалімнің аты-жөні

Сайлыбаева С.М

Күні: 20.02.


Сынып: 7а,7ә,7б,7в

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Күрделі шарттарды программалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Else ұғымы мен қызметін анықтау;

Else нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану;

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

https://learningapps.org/24061028 платформасында берілген сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4. тапсырманы орындайды


ҚБ:жұлдыз

/1 балл/






https://learningapps.org/24061028


















Сабақтың ортасы

Ой қозғау

Бір-біріне байланысты бірнеше шартты ортақ бір шартқа қалай біріктіруге болады? Мысал келтір

Topiq электронды кітапханасы арқылы жаңа сабақпен таныстыру

https://lms.topiq.kz/library

1-мысал: abбүтін сандар берілген. Бұл сандардың ішіндегі өзара кері сандарды анықта. Егер өзара кері сандар бар болса – «ia», жоқ болса – «joq» жауабы экранға шығуы керек.

Мысалы

Нәтиже

4 10 -4

ia

Алгоритмдік шешу жолы.

Өзара кері сандарды анықтау шарты: a + b = 0, a + c = b, b + c = a. Мысалы: а: = 5; b: = – 5 болса, онда a + b = 0 шарты орындалады. Демек, бұл жағдайда a, b сандары – өзара кері сандар.
 Бұл есепте туындайтын a + b = 0 немесе a + c = 0 немесе b + c = 0​ үш шартының біреуі орындалса, онда олардың арасында өзара кері сандар бар болғаны.

Программа коды.

1 Практикалық жұмыс. Ноутбукта Python бағдарламасында орындайды

  1. Тапсырма. Жазықтықтағы А нүктесі х, у координаталарымен берілген . Осы нүктенің координата жазықтығының қай ширегінде жатқанын анықта.


   Алгоритмдік шешу жолы

   А нүктесінің қай ширекте жатуы х, у координаталары-ның таңбасына байланысты. Мысалы: А нүктесі ІІ ширекте жатса, онда х-тің таңбасы (–), ал у-тің таңбасы (+) болуы керек (2-сурет). Практикалық жұмысты компьютерде орындап, нәтижесін ал.
   ​Программа кодын 
(3-сурет) х пен у-тің әртүрлі жағдай-ларында тексеріп (тестілеп) көр. Тапсырманың блок-схемасы 4-суретте берілген.

Мысалы

Нәтиже

-4    5

ІІ shirek

2-тапсырма

Аралары бос орынмен ажыратылған a, b және с бүтін сандары берілген. Осы сандардың үшеуі де оң сан болса – 1, басқаша болған жағдайда нәтиже ретінде экранға 0 саны шықсын.














Оқушылар электронды оқулықтағы ақпаратпен танысады.































Дескриптор:

-Программада циклдің орындалуын анықтайды;

- жазылу кодын анықтайды;

  • Программа кодын тексереді..






















Дескриптор

- Программада циклдің орындалуын анықтайды;

-Программа кодын тексереді.




ҚБ:

Ауызша мадақтау, ынталан- дыру





















































2 балл


















3 балл





https://lms.topiq.kz/library












Компьютер, оқулық.









Компьютер, оқулық.




































Сабақтың соңы

















Кері байланыс

Интерактивті тапсырмалар

https://lms.topiq.kz/library


Интерактивті 5 тапсырма берілген





Padlet тақтасы арқылы кері байланыс.

Оқушылар тапсырманы орындайды
















Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және

не білгісі келетінін жазады.

Бірін-бірі бағалау.


https://lms.topiq.kz/library















https://padlet.com/samalsaylybayeva/padlet-x0en68cky184wcte

Үйге тапсырма

Берілген тапсырманың жауабы мен блок – схемасын құру





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ