«Құлыншақ» ересек тобында ұйымдастырылған
оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 28.10.2020ж.
Білім беру саласы: Коммуникация
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет түрі: Сөйлеуді дамыту.
Тақырыбы: «Күз сыйы»
Мақсаты: күз мезгілі туралы түсінік беру; Өлеңді тыңдап, өз түсінігін жүйелі айтып беруге баулу; Табиғаттқа деген сүйспеншілігін арттыру. Қолданылатын көрнекі құралдар:күз мезгілінің суреттері,жеміс-жидектер.
|
Оқу қызметінің кезендері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Шаттық шеңбері. Күлімде, күн, күлімде, Жер жасарып көгерсін. Кешегідей бүгін де Қанат қақсын көгершін. Күлімде, күн, күлімде, Жайнай түсті күнім де. Жарқыраған жұлдыздай, Жарқ-жарқ еткен түнімде. |
Шеңбер бойына тұрып орындайды. |
|
Ұйымдастырушылық- ізденістік |
Кіріспе әңгіме: «Алтын күз» туралы әнгіме жүргізу. Күзді неліктен алтынға теңейтіндігі айтылады. –Қазір жылдың қай мезгілі? -Күз мезгілі бізге қандай сый береді? –Ендіше балалар бүгін біз «Күз» тақпағын жаттаймыз. «Күзде» өлеңін 2-3 рет оқып беру. Күз Алма пісіп, алмұрт түсіп, Күзде бақтар жайнайды. Құстар қайтып,қош айтысып, Қимас ұнмен сайрайды. Сұрақ –жауап –Өлеңде не туралы айтылған? -Құстар қай жаққа ұшып кетеді? -Жемістер қайда піседі? |
Күз. Жеміс –жидектер піседі. Қайталап жаттайды. Күз мезгілі Жылы жаққа Бақта |
|
|
Сергіту сәті Жаңбыр, жаңбыр, жауасың, Жанымызға дауасың. Біз ойнайтын ауланың Тазартасың ауасын. Жұмбақтар шешу. Сурет бойынша әңгімелеу. Берілген тапсырмадағы көкөністерді қоршап белгілеу. |
Қимыл жасайды.
Тапсырманы орындайды. |
|
Рефлексиялық-түзетушілік |
Қорытындылау. Жемістің барлығы үлкен еңбектің арқасында келеді. Біз оларды күтіп-баптасақ, жемістер бізге мол өнім береді. «Еңбекпен келген жемістің дәмі тәтті» деген мәтел осыдан шыққан. Оқу қызметіне жақсы жауап берген балаларды мақтап,мадақтау. |
Балалар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже: Біледі: Өлеңді жатқа айтуға үйренеді. Игерді:Күз мезгілінің ерекшеліктерін. Меңгерді: Табиғатқа сүйспеншілікпен қарауды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Күз сыйы"
"Күз сыйы"
«Құлыншақ» ересек тобында ұйымдастырылған
оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 28.10.2020ж.
Білім беру саласы: Коммуникация
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет түрі: Сөйлеуді дамыту.
Тақырыбы: «Күз сыйы»
Мақсаты: күз мезгілі туралы түсінік беру; Өлеңді тыңдап, өз түсінігін жүйелі айтып беруге баулу; Табиғаттқа деген сүйспеншілігін арттыру. Қолданылатын көрнекі құралдар:күз мезгілінің суреттері,жеміс-жидектер.
|
Оқу қызметінің кезендері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Шаттық шеңбері. Күлімде, күн, күлімде, Жер жасарып көгерсін. Кешегідей бүгін де Қанат қақсын көгершін. Күлімде, күн, күлімде, Жайнай түсті күнім де. Жарқыраған жұлдыздай, Жарқ-жарқ еткен түнімде. |
Шеңбер бойына тұрып орындайды. |
|
Ұйымдастырушылық- ізденістік |
Кіріспе әңгіме: «Алтын күз» туралы әнгіме жүргізу. Күзді неліктен алтынға теңейтіндігі айтылады. –Қазір жылдың қай мезгілі? -Күз мезгілі бізге қандай сый береді? –Ендіше балалар бүгін біз «Күз» тақпағын жаттаймыз. «Күзде» өлеңін 2-3 рет оқып беру. Күз Алма пісіп, алмұрт түсіп, Күзде бақтар жайнайды. Құстар қайтып,қош айтысып, Қимас ұнмен сайрайды. Сұрақ –жауап –Өлеңде не туралы айтылған? -Құстар қай жаққа ұшып кетеді? -Жемістер қайда піседі? |
Күз. Жеміс –жидектер піседі. Қайталап жаттайды. Күз мезгілі Жылы жаққа Бақта |
|
|
Сергіту сәті Жаңбыр, жаңбыр, жауасың, Жанымызға дауасың. Біз ойнайтын ауланың Тазартасың ауасын. Жұмбақтар шешу. Сурет бойынша әңгімелеу. Берілген тапсырмадағы көкөністерді қоршап белгілеу. |
Қимыл жасайды.
Тапсырманы орындайды. |
|
Рефлексиялық-түзетушілік |
Қорытындылау. Жемістің барлығы үлкен еңбектің арқасында келеді. Біз оларды күтіп-баптасақ, жемістер бізге мол өнім береді. «Еңбекпен келген жемістің дәмі тәтті» деген мәтел осыдан шыққан. Оқу қызметіне жақсы жауап берген балаларды мақтап,мадақтау. |
Балалар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже: Біледі: Өлеңді жатқа айтуға үйренеді. Игерді:Күз мезгілінің ерекшеліктерін. Меңгерді: Табиғатқа сүйспеншілікпен қарауды.
шағым қалдыра аласыз













