|
Күні: 17.11.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Актанова У.И. |
|
Сынып: 8Ә |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеу |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. |
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Топтастыру» арқылы жалыпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекетіне балайнысты сабақты талдау Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар татату, Әр топ өз беттеріншге ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады |
І-топ 8x2+5x+10=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ата X2-4.5x=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ата ІІ-топ -0.6x2+13x-20=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ата 20x-x2=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ата ІІІ-топ 11x2-3x-1=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ата -6x2-7=0 a, b, c-коэффициенттерін теріп ат |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
Оқушыларға жұпта төмендегі тапсырмаларды орындауды ұсыныңыз. Мысалы:
№2Тапсырма: Төмендегі теңдеулердің ішінен квадрат теңдеулерді анықта және олардың коэффициенттерін жаз.
Жұппен жұмыс Оқушылар өздіктерінен орындайды, кейін жұпта талдай отырып, дескрипторлар арқылы өзара бағалау жүргізеді. Егер тексеру кезінде бір-бірімен келіспеушіліктер туса, жұптар мұғалімнің немесе сыныптасының көмегіне жүгіне алады.
Сергіту сәті Математикалық сауаттылық есебі
Топпен жұмыс Үш түрлі есептер топтамасы таратылады. Берілген тапсырманы оқушылар өздіктерінен шығарады, кейін нөмерлері бірдей оқушылар бір топқа жиналып, жауаптарын салыстырады, әрбір оқушы өз тобында бір есептің шығарылу жолын түсіндіріп беруі керек, түсіндірілетін есеп қайталанбауы керек.
Жеке жұмыс Оқушылар қабілеттеріне қарай үлгерген есебіне дейін шығарады. Кейін жасаған жұмыстарын қабырғадағы дұрыс шығару жолымен тексеріп, өздерін бағалайды. Жеке жұмыс Оқушылар орындап болған соң дәптерлерін мұғалімге тапсырады.
Сыныппен жұмыс
Тарихи деректер
(квадрат теңдеу құру). Санға байланысты сұрақтар қойылады сіздер
соның квадрат теңдеу ретінде жазасыздар.
/4мин/ |
А)
В)
№3 Тапсырма: Теңдеулерді квадрат теңдеу түріне келтіріңдер және коэффициенттерін анықтаңдар: а) 3х(х – 2) + (х – 1)(x + 1) = - 2 b) (2x - 1)2 – (3x + 2)(3x – 2) = 0 c) (x – 4)(x + 4) + (2x + 1)2 = 4x d) (5x – 1)2 – (5x + 1)2 = (4x + 1)2+(4x -1)2.
Атасы 56 жаста, ал немересі 14 жаста.Неше жылдан кейін атасының жасы немересінің жасынан 2 есе артық болатынын табыңдар. А)25 B)28 C)30 D)24 E)22
І топ
ІІ топ
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



; С)
;















