|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:8.2 Күні: Сынып: 8 |
Мектеп: № 94 жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Ашен Ләззат Айтбекқызы Қатысқандар:22 Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2.1 Квадрат теңдеу |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу; 8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі . Квадрат теңдеудің коэффициентін табады Басым бөлігі: Квадрат теңдеудің түрлерін ажырата біледі. Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі, коэффициенттерін табады, формуланы пайдаланып есептейді. |
||||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Тілдік мақсат |
Квадрат теңдеу.Квадрат теңдеудің коэффициенті |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел», «Рухани жаңғыру» аясында тәрбие жұмыстарын жүргізу.Ынтымақтастыққа, бірін-бірі сыйлауға, сыни тұрғыдан ойлауға қалыптастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі |
||||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат түбір, мәндес теңдеулер |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта қолданылатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|||
|
Басы 2 мин 2 мин
2 мин |
Оқушылардың көңіл күйін көтеру мақсатында «Жылы лебіз» әдісін пайдаланып бүгінгі күнге бірін-біріне ыстық ықыластарын жеткізу. Мен бұл әдісті оқушылар бір-бірімен сабақ барысында тығыз қарым-қатынаста болу мақсатында пайдаланамын. Сыныптағы оқушыларды топқа біріктіру «Болашаққа бағдар –рухани жаңғыру» бағыттары жазылған стикерлер арқылы сыныпты 3 топқа біріктіремін. Ширату жаттығулары. Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Ширату жаттығуларын» жасау 1.Үш шофер болыпты. Олардың Самат деген інісі болса керек. Бірақта Саматтың ағалары болмапты. Сонда қалай? 2.Үш жолаушы келе жатырса керек. Алдарынан көл кездестіреді. бірінші жолаушы көріп көлді кешіп өтеді, екіншісі көреді бірақ кешпейді өтеді, ал үшіншісі көрмей де, кешпей де өтеді. Сонда қалай өткен? 3.Үш жолаушы келе жатыр , артқы екеуі алдыңғы біреуін қуып жете алмайды, ол не? |
А4 парағы Оқулық Ә.Н.Шыныбеков Алгебра 8сынып Тақта Бор сызғыш |
|||
|
Ортасы 10 мин 15 мин
3 мин |
Квадрат теңдеу туралы видеоролик көрсетемін. (оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында мәтінмен жұмыс, бірлескен оқу жүзеге асады) 1) ах2+вх+с=0 (а≠0) квадрат теңдеудің жалпы түрі I- топқа 2) ах2=0, ax2+c=0, ax2+bx=0 толымсыз квадрат теңдеу II-топқа 3) х2+рх+сq=0 келтірілген квадрат теңдеу Мұнда p және q- берілген сандар III-топқа тапсырма беремін. «Ойлан, талқыла, бөліс» әдісі арқылы топтар тапсырманы талқылайды , постер арқылы мысалдар келтіріп, қорғайды ҚБ: қол шапалақтау Оқулықпен жұмыс. «Мені түсін» әдісі. Топпен бірлесіп шығарып , тақтада түсіндіреді. №2.1Квадарт теңдеудің түрін анықтап, теңдеудің коэффициенттерін атап көрсет:
№2.2Толымсыз квадрат теңдеуді анықтап, нөлге тең коэффициентін көрсетіңдер:
Оқушы алған білімін есепті шығару барысында пайдаланады, тобында талқылайды, тақтада дұрыс жауабын жазу арқылы басқа топпен бөліседі. Бағалау критерийі Квадрат теңдеудің коэффициенттерін біледі Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратады. Дескриптор: Квадрат теңдеудің мүшелерін атап көрсетеді. Коэффициенттерін табады. 0-ге тең коэффициенттерін анықтай отырып, теңдеудің түрін ажыратады. Жекелеген оқушымен жұмыс жүргіземін
№1. Біреуінің екіншісінен 6-ауы
артық екі натурал санның көбейтіндісі 187-ге тең. Осы сандарды
табыңдар. ҚБ «Бағдаршам » әдісі арқылы бағалау жүргіземін |
А4 парағы Оқулық Ә.Н.Шыныбеков Алгебра 8сынып Тақта Бор сызғыш |
|||
|
Соңы 3 мин 3 мин |
«Қарлы кесек» ойыны. Мұнда оқушылар бірін-біріне сұрақтар жазып лақтырады.Және бір - бірімен алмасады. «Қарлы кесек» ойыны арқылы бүгінгі сабақты пысықтаймын. ( Мақсатым оқушылардың алған білімдерін нақтылай түсу, есте сақтауға мүмкіндік жасау) Сабақ соңында оқушылардан «Блоб» ағашы әдісімен кері байланыс аламын. Тапсырма:Теңдеулерді ах2+вх+с=0 түріне келтіру №2.3, 2.5 |
Кеспе қағаздар |
|||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Оқушыларга тапсырмалар беріп,керекті дәйек көздеріне нұсқау бере отырып, оқушылардың қарқынды даму процесін жіктеу арқылы қалыпқа келтіремін. Қабілеті жоғары оқушыға күрделі тапсырмалар таратамын. |
Мадақтау, марапаттау «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам » әдісі |
Оқушылар сергіту сәтінде бірін-бірімен соқтығыспауын ескертіп, қадағалаймын. Сынып бөлмесіндегі қауіпсіздік ережесін ескертіп отырамын. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткіздіме? Жеткізбесес неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||
|
Жалпы баға Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2 Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2 |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеу
Квадрат теңдеу
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:8.2 Күні: Сынып: 8 |
Мектеп: № 94 жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Ашен Ләззат Айтбекқызы Қатысқандар:22 Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2.1 Квадрат теңдеу |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу; 8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі . Квадрат теңдеудің коэффициентін табады Басым бөлігі: Квадрат теңдеудің түрлерін ажырата біледі. Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі, коэффициенттерін табады, формуланы пайдаланып есептейді. |
||||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Тілдік мақсат |
Квадрат теңдеу.Квадрат теңдеудің коэффициенті |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел», «Рухани жаңғыру» аясында тәрбие жұмыстарын жүргізу.Ынтымақтастыққа, бірін-бірі сыйлауға, сыни тұрғыдан ойлауға қалыптастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі |
||||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат түбір, мәндес теңдеулер |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта қолданылатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|||
|
Басы 2 мин 2 мин
2 мин |
Оқушылардың көңіл күйін көтеру мақсатында «Жылы лебіз» әдісін пайдаланып бүгінгі күнге бірін-біріне ыстық ықыластарын жеткізу. Мен бұл әдісті оқушылар бір-бірімен сабақ барысында тығыз қарым-қатынаста болу мақсатында пайдаланамын. Сыныптағы оқушыларды топқа біріктіру «Болашаққа бағдар –рухани жаңғыру» бағыттары жазылған стикерлер арқылы сыныпты 3 топқа біріктіремін. Ширату жаттығулары. Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Ширату жаттығуларын» жасау 1.Үш шофер болыпты. Олардың Самат деген інісі болса керек. Бірақта Саматтың ағалары болмапты. Сонда қалай? 2.Үш жолаушы келе жатырса керек. Алдарынан көл кездестіреді. бірінші жолаушы көріп көлді кешіп өтеді, екіншісі көреді бірақ кешпейді өтеді, ал үшіншісі көрмей де, кешпей де өтеді. Сонда қалай өткен? 3.Үш жолаушы келе жатыр , артқы екеуі алдыңғы біреуін қуып жете алмайды, ол не? |
А4 парағы Оқулық Ә.Н.Шыныбеков Алгебра 8сынып Тақта Бор сызғыш |
|||
|
Ортасы 10 мин 15 мин
3 мин |
Квадрат теңдеу туралы видеоролик көрсетемін. (оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында мәтінмен жұмыс, бірлескен оқу жүзеге асады) 1) ах2+вх+с=0 (а≠0) квадрат теңдеудің жалпы түрі I- топқа 2) ах2=0, ax2+c=0, ax2+bx=0 толымсыз квадрат теңдеу II-топқа 3) х2+рх+сq=0 келтірілген квадрат теңдеу Мұнда p және q- берілген сандар III-топқа тапсырма беремін. «Ойлан, талқыла, бөліс» әдісі арқылы топтар тапсырманы талқылайды , постер арқылы мысалдар келтіріп, қорғайды ҚБ: қол шапалақтау Оқулықпен жұмыс. «Мені түсін» әдісі. Топпен бірлесіп шығарып , тақтада түсіндіреді. №2.1Квадарт теңдеудің түрін анықтап, теңдеудің коэффициенттерін атап көрсет:
№2.2Толымсыз квадрат теңдеуді анықтап, нөлге тең коэффициентін көрсетіңдер:
Оқушы алған білімін есепті шығару барысында пайдаланады, тобында талқылайды, тақтада дұрыс жауабын жазу арқылы басқа топпен бөліседі. Бағалау критерийі Квадрат теңдеудің коэффициенттерін біледі Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратады. Дескриптор: Квадрат теңдеудің мүшелерін атап көрсетеді. Коэффициенттерін табады. 0-ге тең коэффициенттерін анықтай отырып, теңдеудің түрін ажыратады. Жекелеген оқушымен жұмыс жүргіземін
№1. Біреуінің екіншісінен 6-ауы
артық екі натурал санның көбейтіндісі 187-ге тең. Осы сандарды
табыңдар. ҚБ «Бағдаршам » әдісі арқылы бағалау жүргіземін |
А4 парағы Оқулық Ә.Н.Шыныбеков Алгебра 8сынып Тақта Бор сызғыш |
|||
|
Соңы 3 мин 3 мин |
«Қарлы кесек» ойыны. Мұнда оқушылар бірін-біріне сұрақтар жазып лақтырады.Және бір - бірімен алмасады. «Қарлы кесек» ойыны арқылы бүгінгі сабақты пысықтаймын. ( Мақсатым оқушылардың алған білімдерін нақтылай түсу, есте сақтауға мүмкіндік жасау) Сабақ соңында оқушылардан «Блоб» ағашы әдісімен кері байланыс аламын. Тапсырма:Теңдеулерді ах2+вх+с=0 түріне келтіру №2.3, 2.5 |
Кеспе қағаздар |
|||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Оқушыларга тапсырмалар беріп,керекті дәйек көздеріне нұсқау бере отырып, оқушылардың қарқынды даму процесін жіктеу арқылы қалыпқа келтіремін. Қабілеті жоғары оқушыға күрделі тапсырмалар таратамын. |
Мадақтау, марапаттау «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам » әдісі |
Оқушылар сергіту сәтінде бірін-бірімен соқтығыспауын ескертіп, қадағалаймын. Сынып бөлмесіндегі қауіпсіздік ережесін ескертіп отырамын. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткіздіме? Жеткізбесес неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||
|
Жалпы баға Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2 Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2 |
|||||
шағым қалдыра аласыз













