Материалдар / Квадрат теңдеу, 8-сынып . Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Квадрат теңдеу, 8-сынып . Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Квадарт теңдеу бойынша ашық сабақ КМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2024
215
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Квадрат теңдеуді шешу


Мектеп: №32 ЖОМ


Мұғалімнің аты-жөні: Джанисбаева Г

Сынып: 8




Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеулерді шешу



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу








Сабақтың мақсаты


*Квадрат теңдеу ұғымын білу;

*Квадрат теңдеудің формулаларын білу;

*Формулаларды қолданып есептер шығару;


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут













2 минут








3 минут






4 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері арқылы оқушылар жылы лебіздерін өлең шумағы арқылы білдіріп, психологиялық ахуал қалыптастырады.

Дөңгеленіп тұрайық

Керегені құрайық

Уықтар боп иіліп

Шаңыраққа киіліп

Киіз үйді құрайық.

«Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.

1-топ: Кереге

2-топ: Уық

3-топ. Шаңырақ

Үй тапсырмасын тексеру.

Жеке жұмыс. «Ақиқат пен Жалған» әдісі арқылы өз жұмыстарын тексереді.

120

Теңдеуді шешіңдер:

  1. (х-5)2+4х=25 3) 6x(0,5+3x)-15x2=0

  2. (x+6)(x-7)=-x+7 4) (4-x)(4+x)=x2-2

122

а-ның қандай мәнінде берілген өрнектердің мәндері тең болады?

1)8а2-7 және 9а2-8 2)11а-0,5а2 және 2,5а2-25а

Ұжымдық жұмыс: « Дұрыс/ бұрыс» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.



Дескриптор: 1. Теңдеудің түрлерін ажырату

2. Сәйкес ұяшыққа белгілеу


Қ.Б: Ауызша мадақтау сөздері


Ұжымдық жұмыс: «Бірге ойлайық» әдісі арқылы сабақтың мақсатын ашу.

Ауданы 6м2 тіктөрбұрыш пішінді жер телімін қоршау керек болсын. Жер телімінің бір қабырғасы (ұзындығы) қоршау бар жақтан өтеді. Егер қоршауға арналған материалдың ұзындығы 8м ғана болса, онда тіктөртбұрышты жер телімінің ені қандай болу керек?

Қ.Б: «Басбармақ» әдісі


Суреттер, қағаз қиындылары











Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

5 минут






6 минут















3 минут








6 минут

« Мағынаны тану» әдісімен бейнежазба көрсетіп, жаңа ұғым қалыптастыру.

Жаңа тақырыпқа қосымша анықтама беру (мұғалім)


3-тапсырма. Топтық жұмыс: «Джигсо» әдісін қолданып, ынтымақта жұмыс жасауға, білгендерін достарымен бөлісуге, түйінді ой қалыптастыру.

128

1)х2-5х-8=0 5) -0,5х2+6х-7=0

2)-х2+6х-11=0 6)0,64x2+1,6x+1=0

3)х2-14х+49=0 7) x2+9x-3=0

4)3х2-х-2=0 8) -5x2+2x-2,5=0


Дескриптор: 1.Дискриминант табу формуласын қолдану

2. Неше түбірі болатынын көрсету

ҚБ смайликтер арқылы



4-тапсырма. Сергіту сәті. Топтық жұмыс. «Жаңылыспаймын» әдісі.

Оқушылар дөңгелене тұрып, 2-9 дейінгі цифрларын еселеу кезінде түбірден шығатын сан келгенде жаңылыспаймын сөзін айтуы қажет.


5-тапсырма. Жеке жұмыс. «Температураны өлшеу» әдісін қолданып, оқушылардың іс-әрекеті тоқтатылып, «Біз не істеп жатырмыз?» деген сұрақ қойылады. Осы сұраққа жауап беру арқылы оқушылар өздерінің тапсырманы қаншалықты түсінгені және орындау барысы туралы ақпаратты береді.

129


1)х2+3х+2=0 3) х2-7х+12=0


2)-х2-2х+24=0 4) -х2-5х+6=0


5) 3х2+5х-2=0 7) 9х2-6х+1=0


6) 2х2-х-3=0 8) 5х2-8х-4=0

131

1)5х2-14х+8=0 3) 9х2-12х+4=0

2) 3х2-10х+7=0 4) -4х2-12х+7=0

Дескриптор: 1. Дискриминант есептеу формуласын қолдану

2. Теңдеудің түбірлерін табу.


ҚБ: «Басбармақ әдісі»

Bilim.Land

сайты







Кеспе қағаздар






















Интербелсенді тақта



Сабақтың соңы

4 минут












4 минут

Кері байланыс: Үлестірме қағаздар арқылы «Сөйлемді толықтыр» әдісін қолдану.

  1. Теңдеу квадрат теңдеу деп аталады, егер-------------

  2. Теңдеу келтірілген квадрат теңдеу деп аталады, егер----------

  3. Теңдеу толымсыз квадрат теңдеу деп аталады, егер--------

  4. Берілген толық квадрат теңдеудің екі түбірі болады, егер------------

  5. Квадрат теңдеудің түбірі болмайды, егер-------------------

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

«ПЛЮМИН» әдісі










Сабақта не ұнады?Ақпарат және жұмыс түрі

Сабақта не ұнамады?Не жалықтырды?Не түсініксіз болды?

Осы сабақтан білген қызықты фактілер және осы тақырыптар бойынша не білгілерің келеді?

Үй тапсырмасы: №134 орындау. Формулаларды қайталау





АКТ

Үлестірме қағаздар







































Оқулық





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!