Қысқа мерзімді жоспар
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеті
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шымкент қаласы, С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Пәні |
Алгебра |
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірзақ.О.Т. |
|
Күні: |
25.11.2022ж |
|
Сыныбы: 8 И |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеті |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.3 Квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар : Квадрат теңдеудің түбірлерін
табу әдістерін түсінеді,түбірлер мен коэффициенттер арасындағы
байланысты сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды топқа бөлу «Садақ пен жебе» тәсілімен. «Дикриминант» «Виет» «Теңдеулер» |
Сәлемдесіп, топқа бөлініп отырады. |
|
Кеспе қағаздар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
-Үй тапсырмасын
сұрау (тексеру)
WordWall платформасы арқылы арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында тест тапсырмасы арқылы үй тапсырмасы сұралады. Мақсатқа бағытталған жетектеуші сұрақтар: (Топтық жұмыс)
а=1, b=-6, c=2
а=1, b=-6, c=2
6
2 түбірі бар
|
Оқушылар интерактивті тақта арқылы ұяшықтарды таңдап тест тапсырмаларына жауап береді.
Оқушыларды дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Дескриптор: 1.Сұрақтарға дұрыс жауап береді; 2. Әр дұрыс жауапқа 1 балл жалпы 3 балл Ауызша мадақтау сөздер «Жарайсың», «керемет» |
Интерактивті тақта, оқулық |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Жаңа сабақ Мұғалім жаңа сабаққа байланысты бейнеролик көрсетіп, оқушыларға жетелеу сұрақтарын қояды, оларға кері байланыс жасай отырып бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Квадрат теңдеудің түбірлерінің қасиеттерін түсіндіріп, жаңа тақырыпты айқындаймын. Негізгі қасиеттеріне мысал көрсетіп, жаңа тақырыптың мағынасын ашамын.
1.Егер q<0 болса, онда
D=
|
Оқушылар қойылған сұраққа өз ойларын айтады. Мұғаліммен кері байланыс жасайды. Керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. |
Ауызша мадақтау сөздер «Жарайсың», «керемет», «Жақсы» |
Интерактивті тақта, көрнекіліктер |
|
Қолдану Топтықжұмыс |
Оқушыларға жылдамдыққа, еңбекқорлыққа баулу мақсатында тапсырма беріледі. Тапсырмалар жаттығу және қосымша есептер. 1-тапсырма.Genially платформасы арқылы «Көңілді боулинг» ойыны ұйымдастыралады.
"+" / "-"
2. "+" / "-"
3. "+" / "+"
4. . "+" / "+"
5. "+" / "+"
6. "-" / "+"
7. "-" / "+"
8. "+" / "+"
9. "+" / "+" 2-тапсырма. Берілген кестені толтырыңыз.(Топтық жұмыс).
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын топ болып орындап, жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға дұрыс вариантты белгілеу арқылы жауап береді Берілген кестеге дұрыс мәндерді ендіреді, топпен бірігіп есепті дұрыс шешеді. |
Дескриптор: 1.Уақытты тиімді падаланады 2. Сұрақтарға дұрыс жауап береді 3. Әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 3 балл Дескриптор: 1.Кестені берілген уақыт ішінде толтырады 2. Әр дұрыс есепке 1 балл Жалпы 2 балл |
Интерактивті тақта, оқулық, дәптер
Кеспе қағаз
Кеспе қағаз |
|
Түсіну: |
3-тапсырма.Quizizz ойыны(Жеке тапсырма) «Quizizz ойыны» арқылы тест беріледі. Оқушылар жекелей түрде тапсырманы орындайды, дұрыс деп санаған жауабын белгілейді.
1. Егер
дискриминант D=0 болса, квадрат теңдеудің қанша
жауабы (түбірі) болады?
а=2,
в=-5, с=3
6. 7. Егер квадрат теңдеудің дискриминанты D <0 болса, неше түбірі болады? Түбірі жоқ
8.
9. Квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін қолдану арқылы қандай формула құралады? x1+x2=-p x1*x2=q |
Оқушылар жеке тест тапсырмаларын орындап, берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Берілгенген сұрақтарға жауап береді Есептердің мәндерін дұрыс белгілейді Жалпы 2 балл |
Интерактивті тақта, оқулық, дәптер, |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Қорытындылау Оқушыларға қосымша сұрақтар беріліп,сабақты қорытындылаймын «Кері байланыс бекеті» әдісімен сабаққа кері байланыс беріледі.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Жаттығу 2.96-2.97 есеп
|
Оқушылар қағазға өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) сабаққа кері байланыс береді. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
Стикерлер Интербелсенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеттері
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеттері
Қысқа мерзімді жоспар
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеті
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шымкент қаласы, С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Пәні |
Алгебра |
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірзақ.О.Т. |
|
Күні: |
25.11.2022ж |
|
Сыныбы: 8 И |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түбірлерінің қасиеті |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.3 Квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар : Квадрат теңдеудің түбірлерін
табу әдістерін түсінеді,түбірлер мен коэффициенттер арасындағы
байланысты сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды топқа бөлу «Садақ пен жебе» тәсілімен. «Дикриминант» «Виет» «Теңдеулер» |
Сәлемдесіп, топқа бөлініп отырады. |
|
Кеспе қағаздар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
-Үй тапсырмасын
сұрау (тексеру)
WordWall платформасы арқылы арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында тест тапсырмасы арқылы үй тапсырмасы сұралады. Мақсатқа бағытталған жетектеуші сұрақтар: (Топтық жұмыс)
а=1, b=-6, c=2
а=1, b=-6, c=2
6
2 түбірі бар
|
Оқушылар интерактивті тақта арқылы ұяшықтарды таңдап тест тапсырмаларына жауап береді.
Оқушыларды дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Дескриптор: 1.Сұрақтарға дұрыс жауап береді; 2. Әр дұрыс жауапқа 1 балл жалпы 3 балл Ауызша мадақтау сөздер «Жарайсың», «керемет» |
Интерактивті тақта, оқулық |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Жаңа сабақ Мұғалім жаңа сабаққа байланысты бейнеролик көрсетіп, оқушыларға жетелеу сұрақтарын қояды, оларға кері байланыс жасай отырып бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Квадрат теңдеудің түбірлерінің қасиеттерін түсіндіріп, жаңа тақырыпты айқындаймын. Негізгі қасиеттеріне мысал көрсетіп, жаңа тақырыптың мағынасын ашамын.
1.Егер q<0 болса, онда
D=
|
Оқушылар қойылған сұраққа өз ойларын айтады. Мұғаліммен кері байланыс жасайды. Керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. |
Ауызша мадақтау сөздер «Жарайсың», «керемет», «Жақсы» |
Интерактивті тақта, көрнекіліктер |
|
Қолдану Топтықжұмыс |
Оқушыларға жылдамдыққа, еңбекқорлыққа баулу мақсатында тапсырма беріледі. Тапсырмалар жаттығу және қосымша есептер. 1-тапсырма.Genially платформасы арқылы «Көңілді боулинг» ойыны ұйымдастыралады.
"+" / "-"
2. "+" / "-"
3. "+" / "+"
4. . "+" / "+"
5. "+" / "+"
6. "-" / "+"
7. "-" / "+"
8. "+" / "+"
9. "+" / "+" 2-тапсырма. Берілген кестені толтырыңыз.(Топтық жұмыс).
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын топ болып орындап, жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға дұрыс вариантты белгілеу арқылы жауап береді Берілген кестеге дұрыс мәндерді ендіреді, топпен бірігіп есепті дұрыс шешеді. |
Дескриптор: 1.Уақытты тиімді падаланады 2. Сұрақтарға дұрыс жауап береді 3. Әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 3 балл Дескриптор: 1.Кестені берілген уақыт ішінде толтырады 2. Әр дұрыс есепке 1 балл Жалпы 2 балл |
Интерактивті тақта, оқулық, дәптер
Кеспе қағаз
Кеспе қағаз |
|
Түсіну: |
3-тапсырма.Quizizz ойыны(Жеке тапсырма) «Quizizz ойыны» арқылы тест беріледі. Оқушылар жекелей түрде тапсырманы орындайды, дұрыс деп санаған жауабын белгілейді.
1. Егер
дискриминант D=0 болса, квадрат теңдеудің қанша
жауабы (түбірі) болады?
а=2,
в=-5, с=3
6. 7. Егер квадрат теңдеудің дискриминанты D <0 болса, неше түбірі болады? Түбірі жоқ
8.
9. Квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін қолдану арқылы қандай формула құралады? x1+x2=-p x1*x2=q |
Оқушылар жеке тест тапсырмаларын орындап, берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Берілгенген сұрақтарға жауап береді Есептердің мәндерін дұрыс белгілейді Жалпы 2 балл |
Интерактивті тақта, оқулық, дәптер, |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Қорытындылау Оқушыларға қосымша сұрақтар беріліп,сабақты қорытындылаймын «Кері байланыс бекеті» әдісімен сабаққа кері байланыс беріледі.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Жаттығу 2.96-2.97 есеп
|
Оқушылар қағазға өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) сабаққа кері байланыс береді. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
Стикерлер Интербелсенді тақта |
шағым қалдыра аласыз


























