|
Күні: |
Мұхит атындағы ЖОББМ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Берманова Асель Саликовна |
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеуге есептер шығару |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.3 8.4.2.1 мәтінді есептерді квадрат теңдеулердің көмегімен шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтінді есептерді квадрат теңдеу арқылы шешу алгоритмін қайталау, квадрат теңдеуге келтірілетін есептерді шығару дағдыларын жетілдіру. |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: .Топпен жұмыстана алады; -Ізденімпаздылық қабілеттері артады анықтауға пайдаланады.Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
||
|
Кейбір оқушылар: Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өздігінен жұмыс істеу, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, нейрожаттығу жасату арқылы оқушылардың ынтасын арттыру «Квадрат теңдеу түбірлерінің жалпы формуласы» Ой қозғау мақсатында оқушыларға карточкалар таратылып, «Математикалық домино» ойыны ойнатылады |
Нейрожаттығу жасайды, жаттығу барысында жаңылыспай тез жасаған Жалпы жұмыс «Математикалық домино» әдісіне сай топшамаларды орналастырады. оқушылар таратылған карточкалар арқылы квадрат теңдеуі шешу жолын естеріне түсіреді
|
Тез әрі дұыс орындаған оқушыларды мадақтау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Карточка
Домино карточкалартопшамалар
|
|
Сабақ ортасы Практикалық бөлім «Миға шабуыл» әдісі. Жеке жұмыс Онлайн тест |
Оқушыларды екі топқа бөліп, PISA тапсырмасы беріледі.
1 - топқа Алдарына берілген тік төртбұрышты картон парақшаның бұрыштарынан тең квадраттар кесіп алып, қалған бөлігінен ашық қорапты жапсырып, жасау қажет. Қорап табанының ауданы 800 см2 болу үшін , картон парақшадан қиылып алынатын квадраттардың қабырғасын табыңыз, қалған бөліктен қорап құрастырыңыз 2 – топқа Суретте жалпы ауданы 21м2 тіктөртбұрышты пішіндес бақша суреті берілген, ақ алаң ені 1 м- ге тең тіктөртбұрышты жол. Бақшаның көгалданған бөлігінің ауданын табыңыз. Егер 1м2 жерді суаруға 20л су қажет болса, бақшаны толық суаруға қанша су кететінін анықтаңыз.
Quiziz онлайн платформасында құрылған тест тапсырмасын орындату арқылы оқушыларды сайыстыру |
Картон парақшаның ұзындығы 60 см, ені 40 см екенін анықтайды, ауданын есептеп, толымсыз квадрат теңдеу құру арқылы белгісізді табады.
Дескриптор: Білім алушы
Сурет бойынша
алаңның өлшемдерін табатын толымсыз квадрат теңдеу құрады,
көгалданған бөлікті суаруға кететін су мөлшерін
анықтайды Дескриптор: Білім алушы
Телефон арқылы жіберілген сілтемеге кіріп, тест тапсырмасын орындап жарысады. Дескриптор: Білім алушы
|
Дескрипторға сай бағаланады Есептердің шешімін дұрыс және тез табуларына қарай рейтингі шығарылады. |
Тіктөртбұрышты картон парақша, Алаң суреті
https://quizizz.com/join?gc=866074&source=liveDashboard
код866074 |
|
Сабақ соңы |
Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Қорытынды. Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған әсерім... : «Шульманның үш ілімі» Басыма қандай жаңалық алдым? Қолыммен не жасадым? Жүрегіме қалай әсер етті? Оқушылар белгілеп береді.
|
|
|
Дискриминант формуласы
aх2+bx+c=0
Квадрат теңдеудің жалпы түрі
Басы
Соңы


Виет теоремасы
х2+bx+c=0
Келтірілген квадрат теңдеу


D>0

D=0
Шешімі жоқ
D<0
b2-4ac

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеуге есептер шығару 8 сынып
Квадрат теңдеуге есептер шығару 8 сынып
|
Күні: |
Мұхит атындағы ЖОББМ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Берманова Асель Саликовна |
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеуге есептер шығару |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.3 8.4.2.1 мәтінді есептерді квадрат теңдеулердің көмегімен шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтінді есептерді квадрат теңдеу арқылы шешу алгоритмін қайталау, квадрат теңдеуге келтірілетін есептерді шығару дағдыларын жетілдіру. |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: .Топпен жұмыстана алады; -Ізденімпаздылық қабілеттері артады анықтауға пайдаланады.Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
||
|
Кейбір оқушылар: Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өздігінен жұмыс істеу, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, нейрожаттығу жасату арқылы оқушылардың ынтасын арттыру «Квадрат теңдеу түбірлерінің жалпы формуласы» Ой қозғау мақсатында оқушыларға карточкалар таратылып, «Математикалық домино» ойыны ойнатылады |
Нейрожаттығу жасайды, жаттығу барысында жаңылыспай тез жасаған Жалпы жұмыс «Математикалық домино» әдісіне сай топшамаларды орналастырады. оқушылар таратылған карточкалар арқылы квадрат теңдеуі шешу жолын естеріне түсіреді
|
Тез әрі дұыс орындаған оқушыларды мадақтау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Карточка
Домино карточкалартопшамалар
|
|
Сабақ ортасы Практикалық бөлім «Миға шабуыл» әдісі. Жеке жұмыс Онлайн тест |
Оқушыларды екі топқа бөліп, PISA тапсырмасы беріледі.
1 - топқа Алдарына берілген тік төртбұрышты картон парақшаның бұрыштарынан тең квадраттар кесіп алып, қалған бөлігінен ашық қорапты жапсырып, жасау қажет. Қорап табанының ауданы 800 см2 болу үшін , картон парақшадан қиылып алынатын квадраттардың қабырғасын табыңыз, қалған бөліктен қорап құрастырыңыз 2 – топқа Суретте жалпы ауданы 21м2 тіктөртбұрышты пішіндес бақша суреті берілген, ақ алаң ені 1 м- ге тең тіктөртбұрышты жол. Бақшаның көгалданған бөлігінің ауданын табыңыз. Егер 1м2 жерді суаруға 20л су қажет болса, бақшаны толық суаруға қанша су кететінін анықтаңыз.
Quiziz онлайн платформасында құрылған тест тапсырмасын орындату арқылы оқушыларды сайыстыру |
Картон парақшаның ұзындығы 60 см, ені 40 см екенін анықтайды, ауданын есептеп, толымсыз квадрат теңдеу құру арқылы белгісізді табады.
Дескриптор: Білім алушы
Сурет бойынша
алаңның өлшемдерін табатын толымсыз квадрат теңдеу құрады,
көгалданған бөлікті суаруға кететін су мөлшерін
анықтайды Дескриптор: Білім алушы
Телефон арқылы жіберілген сілтемеге кіріп, тест тапсырмасын орындап жарысады. Дескриптор: Білім алушы
|
Дескрипторға сай бағаланады Есептердің шешімін дұрыс және тез табуларына қарай рейтингі шығарылады. |
Тіктөртбұрышты картон парақша, Алаң суреті
https://quizizz.com/join?gc=866074&source=liveDashboard
код866074 |
|
Сабақ соңы |
Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Қорытынды. Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған әсерім... : «Шульманның үш ілімі» Басыма қандай жаңалық алдым? Қолыммен не жасадым? Жүрегіме қалай әсер етті? Оқушылар белгілеп береді.
|
|
|
Дискриминант формуласы
aх2+bx+c=0
Квадрат теңдеудің жалпы түрі
Басы
Соңы


Виет теоремасы
х2+bx+c=0
Келтірілген квадрат теңдеу


D>0

D=0
Шешімі жоқ
D<0
b2-4ac

шағым қалдыра аласыз
















