Материалдар / Квадрат теңдеулерді шешу

Квадрат теңдеулерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
жаңа форматта құрылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
314
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:

Өтетін күні: 08.12.2014ж

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 8 «Б» 1 сабақ Пән мұғалімі: Токмамбетова Ж.А.

Тақырыбы:

Жұптық және топтық жұмысты талдау. Диалогтық оқытуды қолдану.

Квадрат теңдеулерді шешу (қайталау сабағы)

Сабақтың мақсаты:

Квадрат теңдеулер тақырыбы бойынша алған білімдерін қорытындылауға және шығармашылық түрде бір жүйеге келтіруге жағдай жасау, Тақырыпты тереңірек меңгеруге бағыт беру, проблемаларды анықтау   және оның шешілу жолдарын таба білу, мақсатқа жете білу.


Сабақтың міндеті:

Квадрат теңдеулерді шешудің тиімді тәсілдерін таңдай білу дағдыларын қалыптастыру.Жеке, жұппен, топпен ынтымақтастықта жұмыс жасай білуге дағдыландыру, тақырыптық диалог құра білу, бірін-бірі, өзін-өзі және топты бағалай білуге үйрету .Ынтымақтастықта жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізуге, ой-пікірімен бөлісе білуге, шығармашылыққа ұмтылдыру.



Күтілетін нәтижесі:

Квадрат теңдеудің түрлері туралы кеңірек мағлұмат алады.

Толық квадарт теңдеулерді шешудің жағдайларын есеп шығару барысында қолдана алады.

Жұпта, топта бірлесе жұмыс жасай біледі, ұтқыр ой айтып, шығармашылық қабілетін дамытады.

Сабақтың түрі:

Сабақ типі:

Қайталау сабағы

іздендіру сабағы.

Сабақ берудегі әдіс-тәсілдер:

іздендіру, салыстыру. жеке жұмыс, топтық жұмыс.

Тапсырмалар:

1. Өздік жұмыс

2.Оқулықпен жұмыс жасау.

3.Шығармашылық жұмыстар.

Керекті жабдықтар

Оқулық, тикер, бағалау, рефлексия парағы


Сабақтың кезеңдері

Оқыту модельдері

Мұғалім әрекеті

Уақыты

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Оқытудағы басқару және көшбасшылық

а) сәлемдесу

б) назарларын сабаққа аудару

3 мин

Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші сыныпты түгендеп хабарлайды, оқу құралдарын дайындайды.

Өткен сабақты еске түсіру

Оқу және оқытудағы жаңа тәсіл

(диалог)

Үй тапсырмасын тексеру

Стикерлік диалог әдісі бойынша сұралады

6 мин

  1. Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды?

( түріндегі теңдеу)

  1. Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент шарты не үшін қажет (себебі, егер а=0 болса, онда бұл теңдеу түрінде жазылып, ол сызықтық теңдеуге айналады)

  2. Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды? (егер саны квадрат теңдеудің сол жақ бөлігін нөлге айналдырса, яғни теңбе-теңдігі орындалса, онда uсаны квадрат теңдеудің түбірі деп аталады)

  3. Квадрат үшмүше дегеніміз не? (Квадрат теңдеудің сол жақ бөлігін, яғни көпмүшесін квадрат үшмүше деп атайды.

  4. Қандай теңдеулерді толымсыз квадрат теңдеулер деп атайды? (квадрат теңдеулердің дербес жағдайларында в немесе с, немесе екеуі бірдей нөлге тең болуы мүмкін. )

  5. Толымсыз квадрат теңдеулерді қалай шешеді?

  6. Қандай теңдеудің әрқашанда екі түбірі болады?

Тұсаукесер

Түрлі түсті стикерлер арқылы 3 топқа бөлу.

сабаққа кіріспе, мақсатын хабарлау.

Бағалау парақшаларынмен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс

239




Деңгейлік тапсырма

1-деңгей


2-деңгей


3-деңгей


5 мин

Оқушылар оқулықтан берілген есепті топпен шығарып , шығару жолдарын тақтаға жазады.


















Оқушылар бұл есепті де топпен бірлесіп шығарып, әр деңгейді үш топтан бір-бір оқушыдан шығып тағатаға шығарады.

Негізгі бөлім

Практикалық сабақ

Сыни тұрғыдан ойлау


Жұппен , топпен талқыла


Постермен жұмыс

Топқа тақырыптар таратылады.

1-топ. Квадрат теңдеу

2-топ. Толымсыз квадрат теңдеу

3-топ. Көбейткіштерге жіктеу


12 мин

Мәтіндерді оқып, топ ішінде талдайды.

Оқушылар тапсырманы топпен орындайды:

Постермен жұмыстанады.







Қорытынды

Білімдерін тексеру


Талантты және дарынды балаларды оқыту

Сұрақ-жауап Оқушы-Оқушы

Әр топтан 2 оқушыдан шығады, сұрақтарға жауап береді.

  1. Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды?

  2. Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент шарты не үшін қажет

  3. Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды?


  1. Квадрат үшмүше дегеніміз не?





  1. Қандай теңдеулерді толымсыз квадрат теңдеулер деп атайды?





  1. Толымсыз квадрат теңдеулерді қалай шешеді?


12 мин

Оқушылар сұраққа жауап береді.


түріндегі теңдеу


себебі, егер а=0 болса, онда бұл теңдеу түрінде жазылып, ол сызықтық теңдеуге айналады


егер саны квадрат теңдеудің сол жақ бөлігін нөлге айналдырса, яғни теңбе-теңдігі орындалса, онда uсаны квадрат теңдеудің түбірі деп аталады

Квадрат теңдеудің сол жақ бөлігін, яғни көпмүшесін квадрат үшмүше деп атайды.


квадрат теңдеулердің дербес жағдайларында в немесе с, немесе екеуі бірдей нөлге тең болуы мүмкін





Бағалау

Оқыту үшін және оқу үшін бағалау

Құрылған критериилер бойынша бағаланады

3 мин

Топ басшылары топтағы оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін баяндап шығады.

Үйге тапсырма беру

1.Сыни тұрғыдан ойлау

2.Талантты және дарынды балаларды оқыту

10 тест тапсырмасын құрастыру

1 мин

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.

Рефлексия


Оқушыларға рефлексия парағы таратылады.

3 минут

Оқушылар алдарындағы рефлексия парағына өз ойларын жазады.


































Д

Деңгейлік тапсырма

1-деңгей


2-деңгей


3-деңгей



еңгейлік тапсырма

1-деңгей


2-деңгей


3-деңгей





Деңгейлік тапсырма

1-деңгей


2-деңгей


3-деңгей





Деңгейлік тапсырма

1-деңгей


2-деңгей


3-деңгей





























  1. Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды?

  2. Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент шарты не үшін қажет






  1. Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды?

  2. Квадрат үшмүше дегеніміз не?







  1. Қандай теңдеулерді толымсыз квадрат теңдеулер деп атайды?

  2. Толымсыз квадрат теңдеулерді қалай шешеді?













Бағалау критерийі

1)Үй тапсырмасы Толық шештім 4 балл Жартылай шештім -2 балл

2) Өткен сабақты еске түсіру Толық шештім 4 балл Жартылай шештім -2 балл

3)Оқулыкпен жұмыс: Толық шештім -4 балл Жартылай шештім -2 балл

4) Өздік жұмыс 1- деңгей 1-толық шештім 3 балл жартылай – 1 балл

2-деңгей 1-толық шештім – 3 балл   жартылай -1 балл

3-деңгей 1- толық шештім – 3 балл   жартылай -1 балл

5) білімді жүйелеу Толық шештім 4 балл Жартылай шештім -2 балл

Оқушының

аты-жөні

Үй тапсырмасы

Өткен сабақты еске түсіру


Оқулықпен жұмыс

Өздік жұмыс

Білімді жүйелеу

Қорытынды баға

























































Бағалау шкаласы

«5»-18-25 балл

«4»-10-17 балл

«3»-3-9 балл



Рефлексия парағы

Оқушының аты-жөні:

Сендерге сабақ ұнадыма?

Қандай қиыншылықтар  болды?



Рефлексия парағы

Оқушының аты-жөні:

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ