Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Квадрат теңдеулерді шешу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
8.2А Квадрат теңдеулер |
|
||||
Күні: 25.11.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Іздік А |
||||
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
Тема урока |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
8.2.2.3 квадраттеңдеулердішешу; |
||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар: Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын біледі Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеудің дискриминанттың формуласын біледі Дискриминант бойынша квадрат теңдеудің түбілер санын анықтайды; Квадрат теңдеу шешу алгоритмін біледі; Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын қолданады |
||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын біледі Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеудің дискриминанттың формуласын біледі Дискриминант бойынша квадрат теңдеудің түбілер санын анықтайды; Квадрат теңдеу шешу алгоритмін біледі; Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын қолданады |
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: квадрат теңдеулерді шешу туралы ой-толғаулар жүргізеді. квадрат теңдеудің дискриминантын қолданып оның түбірлер санын негіздейді Пәнге қатысты лексика мен терминология: квадрат теңдеу; екінші дәрежелі теңдеу; толымды, толымсыз теңдеулер; бірінші, екінші коэффициент, бос мүше; дискриминант; Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер: Квадрат теңдеудің дискриминанты деп …; … болғандықтан теңдеудің бір ғана түбірі бар; … болғандықтан теңдеудің екі әртүрлі түбірі бар; … болғандықтан теңдеудің нақты сандар жиынында түбірі жоқ; |
||||
Құндылықтарды дарыту |
Бір-бірін тыңдай білу, кезекпен сөйлеу қабілеті, мысалдар мен дәлелдер келтіріп аудиторияға өз ойларын дәл жеткізе білу, топта жұмыс істеу, өзінің жұмыс сапасына жауапты болу құндылықтарды дарыту сабақтың барысында жоспарланған жұмыстар арқылы жүзеге асырылады. |
||||
Пәнаралықбайланыстар |
физика |
||||
Бастапқы білім |
квадрат теңдеудің анықтамасы; квадрат теңдеудің түрлері; теңдеу түбірлерінің жалпы формуласы; |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 0 - 3мин |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. Мүғалім сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін айтады. |
Презентация, zoom |
|||
Сабақтың ортасы 4- 27 мин
|
«Екінші коэффициенті жұп сан болатын квадрат теңдеулер үшін түбір формуласы». Мұғалім: Екінші коэффициентіжұп сан болатын квадрат теңдеулер үшін түбір формуласын ыңғайлы түрге келтіруге болады. Айталық, квадрат теңдеуінің екінші коэффициенті жұп болсын (), онда . Мұғалім: квадрат теңдеуінің дискриминантын табыңыз. Күтілетін оқушылардың жауаптары:. Мұғалім:Әлбетте, теңдеу түбірлерінің саны өрнегінің таңбасына байланысты. Айталық, , онда. Егер, онда, сондықтан квадрат теңдеудің формуласы бойынша: , яғни,мұндағы. Егер,онда,бұл жағдайда теңдедің түбірі жоқ. Мұғалім экраннан мысал көрсетіп оқушыларға түсіндіреді.
Оқушыларға №1 тапсырма беріледі, Оқушылар есептің шешімін шығарып , мұғалімге жібереді. Мұғалім дұрыс шыққан есепті экранға көрсетеді. Оқушылар есептерін экрандағы дұрыс шешім бойынша тексереді. |
Презентеция Алгебра.8 класс: А.Е. Әбілқасымова, Т.П.Кучер |
|||
Сабақтың соңы 29 - 30 мин |
Мұғалім оқушыларға үй жұмысын береді. Үй жұмысы №7.11 Рефлексия Оқушыларға "тег" бұлтын толтыруды ұсынуға болады. Мысалы, интерактивті тақтада келесі сөйлемдерді аяқтау керек: - Бүгін мен ... білдім - … қиын болды - Мен … түсіндім - Мен … үйрендім - … істей алдым - … білуге қызықты болды |
|
|||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
Жұптағы немесе жеке жұмыстарда Сіз өзіне сенімсіз оқушыларға көмекші сұрақтар қою арқылы көмектесе аласыз. |
Формативті бағалау сабақтың әр кезеңінде өткізіледі (өзін-өзі бағалау, мұғалімнің критерий бойынша бағалауы). Оқушылардың тапсырманы орындау барысындағы қатысуы және диалогқа қатысуын бағылау арқылы бағалау. |
Оқушылар көз жаттығуларын орындайды. |