Материалдар / Квадрат теңдеулерді шешу. 8 сынып алгебра ҚМЖ 2 тоқсан
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Квадрат теңдеулерді шешу. 8 сынып алгебра ҚМЖ 2 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қараша 2024
100
1 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі


Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Алгебра

Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу

Бөлім:

Квадрат теңдеулер

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гулжан Аманкулкызы

Күні:

18.11.2024ж

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеулерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

        1. Виет теоремасын қолдану;

Сабақтың мақсаты

  • квадрат теңдеулерді шешуде Виет теоремасын қолдану.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Ой түрткі»

  1. Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  2. Квадрат теңдеулердің қандай түррлерін білеміз? Айырмашылығы неде?

  3. Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз қандай квадрат теңдеу? Қалай шешеміз?

  4. Келтірілген квадрат дегеніміз не?

Шығармашылық тапсырма:

Төменде көрсетілген квадрат теңдеулердің қайсысының түбірлерінің қосындысы 2- ға, ал түбірлерінің көбейтіндісі -3?



Бұл есепті қандай теоремаға негіздеп шығардық?


Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады









Тапсырмаларды орындаййды.








Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ түсіндіру

Теорема. Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама- қарсы таңбамен алынған оның екінші коэффицентіне тең, ал түбірлерінің көбейтіндісі бос мүшеге тең:

Дәлелдеуі: теңдеуінің шешімдері теңдіктерімен анықталады. Онда

Теорема дәлелденді.

жалпы квадрат теңдеуі келтірілген квадрат теңдеуімен мәндес болғандықтан, Виет теоремасы бойынша: Мұндағы берілген теңдеуінің шешімдері.


Тапсырмалар орындау. Жеке тапсырма

1. квадрат теңдеуін Виет теоремасын қолданып шығарыңыз.

Шешуі: теңдеулер жүйесін шешіп, түбірлерін табамыз.

2. Түбірдері бойынша квадрат теңдеу құрыңдар:

және

Шешуі:

3. Ұзындығы енінен 3 см артық болатын тіктөртбұрыштың ауданы 54 . Тіктөртбұрыш ені мен ұзындығын табыңыз. (теңдеуді Виет теоремасын пайдаланып шешіңіз)


Деңгейлік тапсырма. Жұппен жұмыс

Негізгі деңгей: Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңдар: 8 және -3; және

( )

Орта деңгей: теңдеуінің түбірлерін анықтамай- ақ:

теңдеуінің бір түбірі екіншісінен 3 есе артық. с- ны табыңыз. (0,6; 1,8)

Шығармашылық деңгей: теңдеуінің түбірі және екені белгілі болса, p- ны табыңыз. (15)


Жаңа тақырыпты меңгереді


Мысалдарды жазады



























Тапсырмаларды өз бетінше орындайды.






































Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.

























Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

1. Теңдеулер жүйесін шешіңіз. (2; 2)

2. теңдеуі түбірлерінің квадратының қосындысы 16- ға тең. р- ны табыңыз. (0)

3. теңдеуінің бір түбірі 12,5. Екінші түбірі мен бос мүшесін табыңыз. ( )


Рефлексия.

Менің бағам


Мен не білемін?


Нені білуім керек?


Ол үшін қай тақырыпты қайталау керек?


Ол үшін қандай тапсырмалар орындауым керек?



Үй жұмысын жазады. Рефлексияны орындайды.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!