Сабақтың тақырыбы: y = ax2 + n функциясы және графигі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік1) Квадраттық функцияның y = ax2 + n дербес түрін қайталау
және белгілі графиктің көмегімен квадраттық функцияның
графиктерін салудағы оқушылардың білімін бекіту;
2) Оқушылардың білімдерін тереңдету, логикалық ойлау
қабілетін дамыту;
3) Оқушыларды шапшаң ойлауға,тез есептеуге дағдыландыру
Сабақтың түрі: Біліктілік пен дағдыны игеру сабағы, қалыптастыру
сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, топтық және ұжымдық
Көрнекілік: кестелер, карточкалар, формулалар, тест
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру.( 3 топқа бөлу)
ІІ. Ой қозғау. Бұл бөлімде оқушыларға сұрақтар беріледі
-
Квадрат үшмүше дегеніміз не?
-
Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласы
-
Квадраттық функция дегеніміз не?
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру №248
ІV. Есептер шығару
-
Берілген функциялардың қайсысы квадраттық функция болады?
а) y = 5x2-6 в) y =7x-1 c) y = 4x2 д) y=x3+5x+1 е) y=9x2+4x
2) Функциялардың графиктері бойынша формулаларын жаз:


3) Берілген функциялар графиктерінің қиылысу нүктелерін тап:
y=x2+3 және y=3x2+3
y = x2 және y=4
№250,254
V. Тест
VІ. Үйге
тапсырма:
13. № 249, 250
(2,4)
VІІ. Қорытынды . Біз бұл сабағымызда нені үйрендік?
VІІІ. Бағалау
Парабола эскизін сызып, оны өздеріңнің көңіл – күйлеріңді білдіретіндей , адамның бет әлпетіне толтырыңдар, ол сендердің бүгінгі сабаққа берген бағаларың деп есептеймін.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық функция
Квадраттық функция
Сабақтың тақырыбы: y = ax2 + n функциясы және графигі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік1) Квадраттық функцияның y = ax2 + n дербес түрін қайталау
және белгілі графиктің көмегімен квадраттық функцияның
графиктерін салудағы оқушылардың білімін бекіту;
2) Оқушылардың білімдерін тереңдету, логикалық ойлау
қабілетін дамыту;
3) Оқушыларды шапшаң ойлауға,тез есептеуге дағдыландыру
Сабақтың түрі: Біліктілік пен дағдыны игеру сабағы, қалыптастыру
сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, топтық және ұжымдық
Көрнекілік: кестелер, карточкалар, формулалар, тест
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру.( 3 топқа бөлу)
ІІ. Ой қозғау. Бұл бөлімде оқушыларға сұрақтар беріледі
-
Квадрат үшмүше дегеніміз не?
-
Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласы
-
Квадраттық функция дегеніміз не?
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру №248
ІV. Есептер шығару
-
Берілген функциялардың қайсысы квадраттық функция болады?
а) y = 5x2-6 в) y =7x-1 c) y = 4x2 д) y=x3+5x+1 е) y=9x2+4x
2) Функциялардың графиктері бойынша формулаларын жаз:


3) Берілген функциялар графиктерінің қиылысу нүктелерін тап:
y=x2+3 және y=3x2+3
y = x2 және y=4
№250,254
V. Тест
VІ. Үйге
тапсырма:
13. № 249, 250
(2,4)
VІІ. Қорытынды . Біз бұл сабағымызда нені үйрендік?
VІІІ. Бағалау
Парабола эскизін сызып, оны өздеріңнің көңіл – күйлеріңді білдіретіндей , адамның бет әлпетіне толтырыңдар, ол сендердің бүгінгі сабаққа берген бағаларың деп есептеймін.
шағым қалдыра аласыз













