Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық теңдеулерге есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: Квадраттық теңдеулердің түрлерін білу, Виет теоремасы бойынша теңдеу құру, квадраттық теңдеулерді формуласы бойынша шешу, мәселе есептерді квадраттық теңдеулер арқылы шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: Квадраттық теңдеулердің түрлерін, Виет теоремасы бойынша теңдеу құруды, квадраттық теңдеулерді формуласы бойынша шешуді, мәселе есептерді квадраттық теңдеулер арқылы шығаруды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар: «Блум таксономиясы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық, бағдаршам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе Ұйымдас- тыру кезеңі (3 мин) |
Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастырып, «Шаңырақ» арқылы 3 топқа бөлу |
Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. «Шаңырақ» арқылы топқа бөлінеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу (5 мин) |
Өтілген тақырыпты пысықтау. 1.Квадрат теңдеу деп қандай
теңдеуді айтады? |
Оқушылар квадрат теңдеу бойынша алған білімдерін пысықтайды, толықтырады. Топтар бірі-бірі бармақпен бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Түсіну (5 мин) |
Берілген квадрат теңдеулерден «Квадрат» тобы-толық ,толымсыз, «Дискриминант» -тобы-келтірілген, « Түбір» -тобы-биквадрат теңдеулерді айырып жазу: -0,2х2+4=0 7х2+3х+1=0
х2-5х=-3 х4-2,5х+7=0 -х2-9х-12=0
-6х2+10=-х4 |
Оқушылар теңдеулерден толық, толымсыз, биквадрат және келтірілген квадраттық теңдеулерді түсінеді, білімді қабылдайды, түсіндіреді. Бағдаршам арқылы бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану (13 мин) |
Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар:
|
Түбірлері |
Виет теоремасынан, квадрат теңдеудің формуласы бойынша түбірлерін табудан алған білімдерін қолданады. Түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу құрады. Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табады. Бірін-бірі ауызша бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
х1=-7 х2=5 х1=-10 х2=-1 х1=4 х2=5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2)Түбірлері бойынша квадрат теңдеулерді жазыңдар: х1= -2 х2= -5 х1=7 х2=4 х1=9 х2=-3
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (10 мин) |
Оқулықтан №207 есеп үш топқа ортақ Шаңғышының бастапқы жылдамдығы- х км/сағ
Бастапқы
жылдамдықпен жүргендегі жіберген уақыты-
Жылдамдығын 3 км/сағ
арттырғанда жіберген уақыты- Барлығына жіберген уақыты-3 сағ
Шешуі: Жауабы: 12 км/сағ |
Оқушылар мәселе есептерді квадрат теңдеу құрып шығарады, талдайды, саралайды, салыстырады. Постер қорғайды Бағдаршам арқылы бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау (2 мин) |
«Өзіңді тексер» кестесін смайлик арқылы толтыру
|
Оқушылар өзін-өзі бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау (3мин) |
Топ жетекшілері топ мүшелерінің білімдерін бағалайды,топтар бірін-бірі бағалайды.Оқушыларға жиынтық баға қойылады. |
Әрбір оқушы алған білімдерін бағалау ағашына қойып стикерлер арқылы қойып шығады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия (2 мин) |
Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін «Білім ағашына» алма стикерлері арқылы береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
Тест тапсырмаларын орындап келу |
Тапсырманы күнделікке жазып алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
Құланды орта мектебі мемлекеттік мекемесі
Квадрат теңдеулер
8 «Ә» - сынып
Жарылгасова Шолпан




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық теңдеулер
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық теңдеулерге есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: Квадраттық теңдеулердің түрлерін білу, Виет теоремасы бойынша теңдеу құру, квадраттық теңдеулерді формуласы бойынша шешу, мәселе есептерді квадраттық теңдеулер арқылы шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: Квадраттық теңдеулердің түрлерін, Виет теоремасы бойынша теңдеу құруды, квадраттық теңдеулерді формуласы бойынша шешуді, мәселе есептерді квадраттық теңдеулер арқылы шығаруды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар: «Блум таксономиясы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық, бағдаршам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе Ұйымдас- тыру кезеңі (3 мин) |
Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастырып, «Шаңырақ» арқылы 3 топқа бөлу |
Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. «Шаңырақ» арқылы топқа бөлінеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу (5 мин) |
Өтілген тақырыпты пысықтау. 1.Квадрат теңдеу деп қандай
теңдеуді айтады? |
Оқушылар квадрат теңдеу бойынша алған білімдерін пысықтайды, толықтырады. Топтар бірі-бірі бармақпен бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Түсіну (5 мин) |
Берілген квадрат теңдеулерден «Квадрат» тобы-толық ,толымсыз, «Дискриминант» -тобы-келтірілген, « Түбір» -тобы-биквадрат теңдеулерді айырып жазу: -0,2х2+4=0 7х2+3х+1=0
х2-5х=-3 х4-2,5х+7=0 -х2-9х-12=0
-6х2+10=-х4 |
Оқушылар теңдеулерден толық, толымсыз, биквадрат және келтірілген квадраттық теңдеулерді түсінеді, білімді қабылдайды, түсіндіреді. Бағдаршам арқылы бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану (13 мин) |
Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар:
|
Түбірлері |
Виет теоремасынан, квадрат теңдеудің формуласы бойынша түбірлерін табудан алған білімдерін қолданады. Түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу құрады. Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табады. Бірін-бірі ауызша бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
х1=-7 х2=5 х1=-10 х2=-1 х1=4 х2=5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2)Түбірлері бойынша квадрат теңдеулерді жазыңдар: х1= -2 х2= -5 х1=7 х2=4 х1=9 х2=-3
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (10 мин) |
Оқулықтан №207 есеп үш топқа ортақ Шаңғышының бастапқы жылдамдығы- х км/сағ
Бастапқы
жылдамдықпен жүргендегі жіберген уақыты-
Жылдамдығын 3 км/сағ
арттырғанда жіберген уақыты- Барлығына жіберген уақыты-3 сағ
Шешуі: Жауабы: 12 км/сағ |
Оқушылар мәселе есептерді квадрат теңдеу құрып шығарады, талдайды, саралайды, салыстырады. Постер қорғайды Бағдаршам арқылы бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау (2 мин) |
«Өзіңді тексер» кестесін смайлик арқылы толтыру
|
Оқушылар өзін-өзі бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау (3мин) |
Топ жетекшілері топ мүшелерінің білімдерін бағалайды,топтар бірін-бірі бағалайды.Оқушыларға жиынтық баға қойылады. |
Әрбір оқушы алған білімдерін бағалау ағашына қойып стикерлер арқылы қойып шығады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия (2 мин) |
Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін «Білім ағашына» алма стикерлері арқылы береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
Тест тапсырмаларын орындап келу |
Тапсырманы күнделікке жазып алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
Құланды орта мектебі мемлекеттік мекемесі
Квадрат теңдеулер
8 «Ә» - сынып
Жарылгасова Шолпан




шағым қалдыра аласыз

-х2+6х-11=0















