
«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 11 (88-сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Осындай да ғажап бар
Мақсаты: Мәтіннің негізгі ойын анықтай аламын.
Күтілетін нәтиже: Мәтінді түсініп оқимын.
Мәтіннің негізгі ойын анықтап, мақалмен көрсетемін
Мәтін мазмұнына сәйкес сахналау ұйымдастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 94-75- бет
{HYPERLINK "http://www.youtube.com"} каналы
Сабақ барысы: (Оқығаныңды көз алдыңа елестетіп отырып оқы және сұраққа жауап бер)
Бір ғажап ел болыпты. Сол елде қасқыр мен қой, арыстан мен қозы
бірге жүріпті. Түлкі мен тауық бір қорада тұрыпты. Көгершін мен қаршыға
бір ұяда жұмыртқалапты.
Айта қойшы, осындай ел болуы мүмкін бе? Неліктен?
«Адамды өлімнен құтқарған жан- жануарлар» туралы білгің келсе
төмендегі сілтемені бас
{HYPERLINK
"https://www.youtube.com/watch?v=yEs396vHpZc&list=LLBaSMHxvo1s7Mvxjc-
Usj6w&index=785"}
Тапсырмалар: «Әдебиеттік оқу» 2-сыныпқа арналған оқулығының 94-95-бетіндегі
Леонардо да Винчидің «Арыстан мен қозы» мәтінін мәнерлеп, түсініп оқы.
1- тапсырма: «Радиоспектакль» әдісі
Дескрипторы:
1.Мәтін кейіпкерлерін анықта
2.Автор мен кейіпкерлерді мәтін мазмұнына сәйкес сөйлет
3. Олардың сөзін рөлге еніп, ата-анаңа ойнап бер
Кері байланыс: «Арыстан мен қозы» мәтінінің негізгі ойына сәйкес келетін мақалды тап
Жақсы сөйлесе аузынан гүл төгіледі.
Мейірімділік – жүректе,
Мейірімсіздік – білекте.
Ақыл жас ұланнан,
Жүйрік тай- құнаннан
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Леонардо да Винчи «Арыстан мен қозы»
Леонардо да Винчи «Арыстан мен қозы»

«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 11 (88-сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Осындай да ғажап бар
Мақсаты: Мәтіннің негізгі ойын анықтай аламын.
Күтілетін нәтиже: Мәтінді түсініп оқимын.
Мәтіннің негізгі ойын анықтап, мақалмен көрсетемін
Мәтін мазмұнына сәйкес сахналау ұйымдастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 94-75- бет
{HYPERLINK "http://www.youtube.com"} каналы
Сабақ барысы: (Оқығаныңды көз алдыңа елестетіп отырып оқы және сұраққа жауап бер)
Бір ғажап ел болыпты. Сол елде қасқыр мен қой, арыстан мен қозы
бірге жүріпті. Түлкі мен тауық бір қорада тұрыпты. Көгершін мен қаршыға
бір ұяда жұмыртқалапты.
Айта қойшы, осындай ел болуы мүмкін бе? Неліктен?
«Адамды өлімнен құтқарған жан- жануарлар» туралы білгің келсе
төмендегі сілтемені бас
{HYPERLINK
"https://www.youtube.com/watch?v=yEs396vHpZc&list=LLBaSMHxvo1s7Mvxjc-
Usj6w&index=785"}
Тапсырмалар: «Әдебиеттік оқу» 2-сыныпқа арналған оқулығының 94-95-бетіндегі
Леонардо да Винчидің «Арыстан мен қозы» мәтінін мәнерлеп, түсініп оқы.
1- тапсырма: «Радиоспектакль» әдісі
Дескрипторы:
1.Мәтін кейіпкерлерін анықта
2.Автор мен кейіпкерлерді мәтін мазмұнына сәйкес сөйлет
3. Олардың сөзін рөлге еніп, ата-анаңа ойнап бер
Кері байланыс: «Арыстан мен қозы» мәтінінің негізгі ойына сәйкес келетін мақалды тап
Жақсы сөйлесе аузынан гүл төгіледі.
Мейірімділік – жүректе,
Мейірімсіздік – білекте.
Ақыл жас ұланнан,
Жүйрік тай- құнаннан
шағым қалдыра аласыз













