Материалдар / "Лепті сөйлем"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Лепті сөйлем"

Материал туралы қысқаша түсінік
2- сыныпқа арналған қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
668
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

2- сыныпта қазақ тілі пәнінен «Лепті сөйлем» тақырыбында өткен ашық сабақтан көрініс











Бекітемін:

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г. Алғалиева











2- сыныпта қазақ тілі пәнінен

«Лепті сөйлем»

тақырыбында

өткен ашық сабақтың жоспары

Пән мұғалімі: Б. Мизамитова





















2017- 2018 оқу жылы






Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар


Мектеп: «Көктүбек орта мектебі» КММ

Күні: 6. 12. 2017ж Мұғалімнің аты-жөні : Мизамитова Б

Сынып: 2

Сабақ 51

Қатысқандар:2

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

Лепті сөйлем

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.2.3.1 Сөз, сөйлемдердің ара жігін анықтайды сөздік қорын толықтырады;

2.2.4.1 Өз тәжірибесімен байланыстыра отырып, оқиғалар, кейіпкерлер туралы сұрақ қоя біледі және пікір айта бастайды;

2.1.5.1 Орынды сөздік қорды қолданып, өз идеялары мен сезімдерін бейтаныс жағдаяттарда түсіндіреді.

Сабақтың мақсаттары

сөйлем, сөйлемнің айтылу мақсатына  қарай бөліну түрлері туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға мүмкіндік жасау;
.

Жетістік критерийлері

лепті сөйлемнің мағынасын түсіндеді,
Лепті сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқуға жаттығады
лепті сөйлемнің қандай мағына білдіріп тұрғанын анықтады


Сөздік қор


Әдептілік, мектеп ережесі, үзіліс кезіндегі ереже, оқушы міндеті, ақылды , байсалды , сыпайы , әдепті , алғыр , білгіш, ізетті , мейірімді, бауырмал, кішіпейіл, тілалғыш,білімді, әдемі, талапты, сүйкімді, шыншыл, қайратты, ақкөңіл, еңбекқор, қайырымды, әділетті, намысшыл, адал, сыйлы, шыдамды,батыр.

Құндылықтарды дарыту




Мектептегі, үзіліс кезіндегі ережелерді сақтай отырып, оқушы бойында әдептілік, мәдениетті болу, сыйлау және зияткерлік әдептері қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Белсенді тақтадан суретті қарау арқылы АКТ пәнімен байланыс, музыка желісімен сергіту сәтін орындау арқылы музыка пәнімен байланыс, үзіліс кезіндегі ережелерді, әдептілік арқылы өзін – өзі тану пәнімен байланысады.

Алдыңғы меңгерілген білім

«Әңгіме оқуды дамыту» тақырыбы бойынша мәтіндермен жұмыс орындалған.Суретке қарап көріністі әңгімелей алады.

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында таныстырылым көрсеткенде қолданылады, әдептілік ережесін қарастыруда өзін – өзі тану пәнімен байланыс орнайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1 – 8 минут

1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық.

Кел, балалар күлейік,

Күлкіменен түлейік.

Күлкі көңіл ашады,

Күліп өмір сүрейік!

Кел, балалар күлейік,

Күлкіменен түлейік.

Қабақ түйген не керек,

Көңілді болып жүрейік.

Смайликтен медаль тағу.

Бүгінгі сабақтың ережелерін еске түсіріп алайық!.

1-ереже .Сабақта бір – бірімізді тыңдаймыз.

2 - ереже. Біреудің айтқанын қайталамаймыз.

3 - ереже. Уақытты босқа өткізбейміз.

4 - ереже. Сабаққа белсене қатысамыз.

Оқушы қызығушылығын ояту.

(МК;Ж) Сабақтың тақырыбын ашу

«Сұрақ- жауап» әлеміне саяхат жасаймыз

-Бүгінгі сабағымызда сұрақ- жауап әлеміне саяхат жасаймыз

-Балалар тақтаның алдында тағы не байқадыңдар?

-Шарлардың ішінде нелер бар деп ойлайсың?

Шарларды жарып тапсырмаларды алып сұрақтарға жауап алу.

- Сөйлем дегеніміз не ?

- Сөйлемнің неше түрі бар ?

- Олар қалай аталады ?

- Хабарлы сөйлем дегеніміз не ?

- Сұраулы сөйлем дегеніміз не ? Мысал келтір




Сабақ ортасы

9 – 55 минут

Shape1 Лепті сөйлем

Восклицательное предложение

Exclamatory sentence

Сабақ мақсатымен таныстыру.

Лепті лөйлем дегеніміз адамның көңіл-күйін білдіреді, олар үнемі көтеріңкі дауыспен айтылады. Лепті сөйлемнен соң леп белгісі қойылады.

Оқулықпен жұмыс.

1- жаттығу.

Дескриптор : Өлеңге ат қояды. Бізді қоршаған орта табиғат екенін біледі.



2- жаттығу. Дәптермен жұмыс.Сурет бойынша құраған лепті сөйлемдерін дәптерлеріне жазады.

Дескриптор : Сурет бойынша сөйлем құрастыра алады.



Сергіту сәті. Музыка ырғағымен сергіту сәті орындалады.

Жекежұмыс.













Жұптық жұмыс.

Қалыптастырушы бағалау.

Дескриптор: -айтылу мақсатына қарай сөйлем түрлерін ажыратады;

-сөйлемнің соңына тиісті тыныс белгісін қояды.

















































Музыка ырғағымен орындалатын сергіту сәті






















































Сабақтың соңы

Кері байланыс

Білім ағашы.


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы-

ның сақталуы

Қабілеті жоғары оқушылар берілген тапсырманы бірден орындай алады.

топтық тапсырмада жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың сабаққа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау, тақырыпқа сай қажет сөздерді таңдай алу, қажетті сөздерді дұрыс қолдана білуі.


Оқушылар-мен сергіту сәтін өткізгенде денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отыру.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!