|
Мерзімі |
03.11.2021 ж |
|||
|
Коучинг – сабақ тақырыбы: |
Lesson study әдісін сабақта қолданудың тиімділігі |
|||
|
Мақсаты |
Мұғалімдердің кәсіби деңгейін жоғарлатуда, бірлесіп оқушыларды жан — жақты зерттеу арқылы жұмыс жасайтын педагогикалық тәсіл туралы білуге, тәжірибе алмасуға бағыттайды. |
|||
|
Күтілетін нәтижелері: |
|
|||
|
Коучинг сабақ барысы |
Коучтің іс- әрекеті |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Ресурс |
|
|
Басы 5 мин |
Құрметті мұғалімдер «Lesson study әдісін сабақта қолданудың тиімділігі» атты тақырыпта жүргізілетін коучингке қош келдіңіздер! |
Менің сөздерімнің тереңіне үңіледі, өз еріктерімен жұмыс жасайды, мені қолдайды. Мұғалімдер арасында психологиялық ахуал туады. |
Слайд |
|
|
|
Шаттық шеңбері «Уәде беремін» |
Мұғалімдер айнаға қарап тұрып бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты уәде береді |
Айна |
|
|
|
Топқа бөлу. «Тәтті сый» сағыз түрлерімен топқа бөлу Мұғалімдер сағыз түрлерімен топқа бөлінеді |
Ынтымақтастықта топқа бөлінеді
|
Кеспе қағаздары |
|
|
|
«Еліміздің ертеңі — білімді ұрпақтың қолында, білімді ұрпақтың тағдыры – ұстаздардың қолында — демекші құрметті мұғалімдер дамыған елдің қатарына қосылуымыз үшін білімді ұрпақты дайындау үшін мұғалім қауымы шебер болу керек деген ойдамын, енді сіздермен мынандай «Ашық және жабық сұрақтар» жүргізбекшімін! Өз ойларыңызды айтсаңыздар.Коуч тақырыпқа қатысты сұрақтар қоя отырып жетелейді.
Тақырыпты ашуға бағытталған ашық , жабық
сұрақтар: |
Қатысушылар коучинг мақсатын анықтайды. Мұғалімддер тақырып аясында ой түйеді Жеке жұмыс, ойланады, өз пікірін айтады, өзгенің пікірінің құндылығына үңіледі. |
Слайд |
|
|
|
Құрметті әріптестер, енді бәріңізге «Lesson Study-дің сабақта қолданылу тиімділігі» тұрғысынан тапсырмалар беріледі, сол тапсырмаларды орындауларыңызды сұраймын. Топтарға берілетін тапсырмалар: 1. Lesson Study-дің басты мақсаты қандай? 2. Lesson Study сабақта қалай жүргізіледі 3. Бірінші Lesson Study-ді жоспарлау және «бақылаудағы» оқушыларды анықтау 4. Lesson Study-ден кейінгі талқылау (сабақтан кейін бақылаудағы оқушылардың пікірін білу) 5. Әріптестерді Lesson Study-дің нәтижелерімен ресми түрде таныстыру мен оны мектеп –гимназия бағдарламасына енгізу. Осы тапсырмалар бойынша әр топ презентация дайындайды. |
|
|
|
|
|
Сергіту сәті Сұрақтар: 1. Сіз ұшақта отырсыз, Сіздің алдыңызда жылқы, артыңызда көлік тұр. Сіз қай жердесіз? 2. Жасыл адамды көрген жағдайда не істеу керек? 3. Бұл не: Көзі көрмейді, қанаты ұшпайды? 4. Қай өсімдік түрін бәрі біледі? 5. Бір көз, бір мүйіз, бірақ, мүйізтұмсық емес? 6. Не болуы мүмкін: ұзындығы - 15 см, ені - 7 см және қыз-келіншектерге қатты ұнайтын нәрсе? 7. Бір қолшатыр астында алты бала, екі ит, төрт ересек қайткен жағдайда су болмайды? 8. Құйрығына байланған табаның белгісін естімеу үшін ит қандай жылдамдықпен жүгіргені дұрыс? 9. Тырнағы бар, бірақ құс емес, ұшады және балағаттайды. 10. Үнемі дұрыс айтылмайтын сөз? 11. Кішкентай, сарғыштау, есікті өзімен ашық қалдырады? 12. Жас бойдақтың кәрі бойдақтан айырмасы? 13. Шамды бұрау үшін қанша программист қажет? 14. Көл үстінде түрлі-түсті таразы ілініп тұр... |
Логикалық сұрақтарға жауап береді. Жауаптар: 1. Әткеншекте.
2. Көшеден өту. 3. Кәрі қарға. 4. "Анау" өсімдік ("Хрен"). 5. Бұрыштан сығалап қараған сиыр. 6. 100 долларлық банкнот. 7. Егер жауын жаумаса. 8. Физика былай деп түсіндіреді: физиктің жауабынша, дыбыстан жүйрік жылдамдықпен жүгіргені дұрыс. 9. Электромонтер. 10. "Дұрыс емес" сөзі. 11. Брюс Ли. 12. Жас бойдақ қызды қонаққа шақыру үшін үйді жинайды, ал кәрі бойдақ қызды үй жинау үшін шақырады. 13. Бірде-біреуі қажетсіз. Бұл программистер шешпейтін аппаратты проблема. 14. Ақылдан алжасқандықтың белгісі.
|
Слайд |
|
|
|
Ақылдың 6 қалпағы әдісі арқылы қорытындылау
Коучингті қорытындылау мақсатында мұғалімдердің алдындағы парақшаларға Ең қызықты... Ең құнды... Ең күрделі... үш нәрсені жазу тапсырылады
|
|
|
|
|
|
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Тақтаға бағдаршам іледі |
Әрбір қатысушы жеке жұмыс. Яғни, екі тілек пен бір ұсыныс қалдырады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Lesson Study - Сабақты зерттеу: мұғалім тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған педагогикалық тәсіл
Lesson Study - Сабақты зерттеу: мұғалім тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған педагогикалық тәсіл
|
Мерзімі |
03.11.2021 ж |
|||
|
Коучинг – сабақ тақырыбы: |
Lesson study әдісін сабақта қолданудың тиімділігі |
|||
|
Мақсаты |
Мұғалімдердің кәсіби деңгейін жоғарлатуда, бірлесіп оқушыларды жан — жақты зерттеу арқылы жұмыс жасайтын педагогикалық тәсіл туралы білуге, тәжірибе алмасуға бағыттайды. |
|||
|
Күтілетін нәтижелері: |
|
|||
|
Коучинг сабақ барысы |
Коучтің іс- әрекеті |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Ресурс |
|
|
Басы 5 мин |
Құрметті мұғалімдер «Lesson study әдісін сабақта қолданудың тиімділігі» атты тақырыпта жүргізілетін коучингке қош келдіңіздер! |
Менің сөздерімнің тереңіне үңіледі, өз еріктерімен жұмыс жасайды, мені қолдайды. Мұғалімдер арасында психологиялық ахуал туады. |
Слайд |
|
|
|
Шаттық шеңбері «Уәде беремін» |
Мұғалімдер айнаға қарап тұрып бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты уәде береді |
Айна |
|
|
|
Топқа бөлу. «Тәтті сый» сағыз түрлерімен топқа бөлу Мұғалімдер сағыз түрлерімен топқа бөлінеді |
Ынтымақтастықта топқа бөлінеді
|
Кеспе қағаздары |
|
|
|
«Еліміздің ертеңі — білімді ұрпақтың қолында, білімді ұрпақтың тағдыры – ұстаздардың қолында — демекші құрметті мұғалімдер дамыған елдің қатарына қосылуымыз үшін білімді ұрпақты дайындау үшін мұғалім қауымы шебер болу керек деген ойдамын, енді сіздермен мынандай «Ашық және жабық сұрақтар» жүргізбекшімін! Өз ойларыңызды айтсаңыздар.Коуч тақырыпқа қатысты сұрақтар қоя отырып жетелейді.
Тақырыпты ашуға бағытталған ашық , жабық
сұрақтар: |
Қатысушылар коучинг мақсатын анықтайды. Мұғалімддер тақырып аясында ой түйеді Жеке жұмыс, ойланады, өз пікірін айтады, өзгенің пікірінің құндылығына үңіледі. |
Слайд |
|
|
|
Құрметті әріптестер, енді бәріңізге «Lesson Study-дің сабақта қолданылу тиімділігі» тұрғысынан тапсырмалар беріледі, сол тапсырмаларды орындауларыңызды сұраймын. Топтарға берілетін тапсырмалар: 1. Lesson Study-дің басты мақсаты қандай? 2. Lesson Study сабақта қалай жүргізіледі 3. Бірінші Lesson Study-ді жоспарлау және «бақылаудағы» оқушыларды анықтау 4. Lesson Study-ден кейінгі талқылау (сабақтан кейін бақылаудағы оқушылардың пікірін білу) 5. Әріптестерді Lesson Study-дің нәтижелерімен ресми түрде таныстыру мен оны мектеп –гимназия бағдарламасына енгізу. Осы тапсырмалар бойынша әр топ презентация дайындайды. |
|
|
|
|
|
Сергіту сәті Сұрақтар: 1. Сіз ұшақта отырсыз, Сіздің алдыңызда жылқы, артыңызда көлік тұр. Сіз қай жердесіз? 2. Жасыл адамды көрген жағдайда не істеу керек? 3. Бұл не: Көзі көрмейді, қанаты ұшпайды? 4. Қай өсімдік түрін бәрі біледі? 5. Бір көз, бір мүйіз, бірақ, мүйізтұмсық емес? 6. Не болуы мүмкін: ұзындығы - 15 см, ені - 7 см және қыз-келіншектерге қатты ұнайтын нәрсе? 7. Бір қолшатыр астында алты бала, екі ит, төрт ересек қайткен жағдайда су болмайды? 8. Құйрығына байланған табаның белгісін естімеу үшін ит қандай жылдамдықпен жүгіргені дұрыс? 9. Тырнағы бар, бірақ құс емес, ұшады және балағаттайды. 10. Үнемі дұрыс айтылмайтын сөз? 11. Кішкентай, сарғыштау, есікті өзімен ашық қалдырады? 12. Жас бойдақтың кәрі бойдақтан айырмасы? 13. Шамды бұрау үшін қанша программист қажет? 14. Көл үстінде түрлі-түсті таразы ілініп тұр... |
Логикалық сұрақтарға жауап береді. Жауаптар: 1. Әткеншекте.
2. Көшеден өту. 3. Кәрі қарға. 4. "Анау" өсімдік ("Хрен"). 5. Бұрыштан сығалап қараған сиыр. 6. 100 долларлық банкнот. 7. Егер жауын жаумаса. 8. Физика былай деп түсіндіреді: физиктің жауабынша, дыбыстан жүйрік жылдамдықпен жүгіргені дұрыс. 9. Электромонтер. 10. "Дұрыс емес" сөзі. 11. Брюс Ли. 12. Жас бойдақ қызды қонаққа шақыру үшін үйді жинайды, ал кәрі бойдақ қызды үй жинау үшін шақырады. 13. Бірде-біреуі қажетсіз. Бұл программистер шешпейтін аппаратты проблема. 14. Ақылдан алжасқандықтың белгісі.
|
Слайд |
|
|
|
Ақылдың 6 қалпағы әдісі арқылы қорытындылау
Коучингті қорытындылау мақсатында мұғалімдердің алдындағы парақшаларға Ең қызықты... Ең құнды... Ең күрделі... үш нәрсені жазу тапсырылады
|
|
|
|
|
|
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Тақтаға бағдаршам іледі |
Әрбір қатысушы жеке жұмыс. Яғни, екі тілек пен бір ұсыныс қалдырады. |
|
шағым қалдыра аласыз













