Материалдар / Литосфералық катаклизмдер кезіндегі қауіпсіздік ережелері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Литосфералық катаклизмдер кезіндегі қауіпсіздік ережелері

Материал туралы қысқаша түсінік
литосфералық катаклизмдер туралы ақпараттар беру . өз аймақтарында таралу себептерін анықтау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Желтоқсан 2017
2506
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қ.О.М. Күні: 24.10.17ж Мұғалімнің аты-жөні Туремуратова А сынып :7 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Литосфералық катаклизмдер кезіндегі қауіпсіздік ережелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

1. Литосфералық катаклизмдердің түрлерін білу.

2. Олардың себеп-салдарын, таралуын түсіндіру.

3. Литосфералық катаклизмдер барысында өзін өзі ұстау ережелерін түсіндіру (жергілікті компонент негізінде).

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну.

Сабақтың мақсаты


Литосфералық катаклизмдерді оқып, литосфералық катаклизмдер кезінде өзін өзі ұстау ережелерін қолдана алуды үйренеді

Бағалау критерийі

  1. Литосфералық катаклизмдердің кемінде 4 түрін біледі.

  2. Әр литосфералық катаклизмнің 2 себеп-салдарын атайды.

  3. Өз аймақтарында таралуын түсіндіреді.

  4. Литосфералық катаклизмдер барысында өзін өзі ұстау ережелерін түсіндіреді (жергілікті компонент негізінде).

Тілдік мақсаттар

Айтылым; оқушылар тақырыпты талқылайды.

Тыңдалым; оқушылар топта бір-бірін тыңдайды, бейнематериалды тыңдайды.

Жазылым; кластер құру, элементтерді жазу.

Оқылым; оқушылыр мәтінді оқиды.

Құндылықтарға баулу

Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана; Ұлттық қауіпсіздігі және еліміздің бүкіләлемдік өңірлік мәселелерді шешуге жаhандық тұрғыдан қатысуы құндылықтары арқылы оқушыларды Қазакстан патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Физика

Алдыңғы білім

«Зерттелу тарихы» оқушыға төмендегі

сәйкестендіру тест беріледі.

Тақырыптағы тірек сөздерді дәптерлеріңе мағынасын ашып, жазып алыңдар.

(оқушылар осы терминдерге толық анықтама береді)



Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы

5 минут








5 минут

Ұйымдастыру кезеңі- оқушыларды түгелдеу, оқушылар назарын сабаққа аудару.

Сыныпта жақымды психологиялық ахуал орнату үшін «Шаттық шеңбері» тренингі өткізіледі.«Смарт- бейджик» әдісі арқылы сыныпты топтастырады, топ басшысын сайлайды.


Ойды сыртқа шығарып ойлану

Оқушылар жеке ойланады, бірнеше оқушы жауап береді.

Сабақтың тақырыбы анықталады. Оқу мақсаттары (ОМ) мен жетістік критерийлері таратылады. ОМ жету жолындағы әрекеттер дәптерге (тақтаға) жазылады




Интербелсенді тақта, бейджиктер













Бейнематериал






Сабақтың ортасы


8 минут

Цунами қаркөшкіні» тақырыбындағы бейнематериал көрсетіледі.

Көрсетілімнің алдында нұсқаулық беріледі. Бейнематериалды көрместен бұрын, тыңдалым мен көрсетілім

  1. Маңызды ақпараттарды жазып отыру.


Бейнематериалды көріп болғаннан кейін, тыңдалым мен көрсетілімнен кейін: терминдерді еске түсіре отырып, дәптерге жазу ұсынылады.


Кері байланыс: Бейнематериал бойынша түсініксіз сұрақтар бар ма? Сұрақ болса, талқыланады. Сұраққа жауап беруді білім деңгейі жоғары оқушыларға ұсыну қажет.



.



1.Оқушылар тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді

Бағалау: дұрыс жауаптар тақтаға шығарылады, оқушы өзін өзі бағалайды.








Критерий

Дескриптор

Литосфераның катаклизмдер барысында өзін өзі ұстау ережелерін түсіндіру сәйкестендіреді.

  • Заттық құрамындағы элементтерді біледі.

  • Литосфераның заттық құрамын ажыратады.

  • Элементтердің таңбасын біледі.

  • Дұрыс сәйкестендіреді.


Бағалау:



Оқушылар жұпта бірін бірі бағалайды. 3-тапсырма.

Қорытындылау


Кері әсер.

































«Зерттелу тарихы» оқушыға төмендегі

сәйкестендіру тест беріледі.



Шкаласы: 1-3 жауап 2 ұпай 0

4-5 жауап 3 ұпай 1

6-7 жауап 4 ұпай 2

8 жауап + 5 сұрақ дұрыс 5 ұпай 3


Цунами


жер асты дүмпуі күштерінің әсерінен


Жер сілкінісі


жер сілкінісін зерттейтін құрал


Гейзер


Сейс-қ қауіпті аймақ


Сейсмограф –


ыстық бұлақтардан


Алматы


сұрапыл толқын


Тас қабаты


зілзала


катаклизм


литосфера


Гейзер п.б.


ыстық су мен бу шапшымаларын 60 метр биіктікке дейін оқтын-оқтын атқақтататын қайнар.

«Зерттелу тарихы» оқушыға төмендегі

сәйкестендіру тест беріледі.

Шкаласы: 1-3 жауап 2 ұпай 0

4-5 жауап 3 ұпай 1

6-7 жауап 4 ұпай 2

8 жауап + 5 сұрақ дұрыс 5 ұпай 3


Цунами


жер асты дүмпуі күштерінің әсерінен


Жер сілкінісі


жер сілкінісін зерттейтін құрал


Гейзер


Сейс-қ қауіпті аймақ


Сейсмограф –


ыстық бұлақтардан


Алматы


сұрапыл толқын


Тас қабаты


зілзала


катаклизм


литосфера


Гейзер п.б.


ыстық су мен бу шапшымаларын 60 метр биіктікке дейін оқтын-оқтын атқақтататын қайнар.



Шкаласы: 1-3 жауап 2 ұпай 0

4-5 жауап 3 ұпай 1

6-7 жауап 4 ұпай 2

8 жауап + 5 сұрақ дұрыс 5 ұпай 3

1

Цунами

1

жер асты дүмпуі күштерінің әсерінен

2

Жер сілкінісі

2

жер сілкінісін зерттейтін құрал

3

Гейзер

3

Сейс-қ қауіпті аймақ

4

Сейсмограф –

4

ыстық бұлақтардан

5

Алматы

5

сұрапыл толқын

6

Тас қабаты

6

зілзала

7

катаклизм

7

литосфера

8

Гейзер п.б.

8

ыстық су мен бу шапшымаларын 60 метр биіктікке дейін оқтын-оқтын атқақтататын қайнар.























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!