Магниттік мектеп мұғалімдеріне арналған сабақАлгебра және анализ бастамалары 11`а` сыныбы 30 қаңтар 2017 жылПән мұғалімі: Зейнолдина А.К. |
Тақырыбы | Логарифмдік теңсіздіктер |
Сабақ мақсаттары | Логаримнің қасиеттерін, теңсіздіктер шешу алгоритмдері мен әдіс-тәсілдерін есеп шығаруда пайдалану.Логикалық ойлау қабілеті мен есеп шығару дағдыларын жетілдіру.
|
Сабақ түрі | Практикалық, есеп шығару
|
Күтілетін нәтиже | Логарифмнің қасиеттерін есеп шығаруда қолданадыБерілген теңсіздіктің анықталу облысын табадыЛогарифмдерді бірдей негізге келтіредіЛогарифмнің негізіне байланысты өспелі (кемімелі) екенін анықтайдыАлынған теңсіздікті шешіп шешімін сан өсіне сызып көрсетедіШешімін анықталу облысымен қиылыстырып жауабын алады |
Білім беру технологиясы | Сын тұрғысынан ойлау технологиясы |
Сабақтың білім беру формасы | Топпен бірлесе, жұптық және жекелей атқаратын жұмысқа арналған |
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер | Кумулятивтік әңгіме, зертеушілік әңгіме, өздік жұмыс. |
Көрнекіліктер | презентация, таратпа материалдар, бағалау парағы. |
Сабақ барысы |
Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау |
Ұйымдастыру(3 мин) | Оқушыларды түгендеуТопқа бөлуТоп басшысын сайлауҮй тапсырмасын тексеру
| Топпен жинақталып отыру.
| Мұғалімнің формативті бағалауы |
«Қызығушылықты ояту»( 6 мин) | Шатастырылған бауларҚиынды анықтамаларды таратып беру, қасиеттерін және теңсіздіктерді шешу алгоритмін қайталату. Слайд 1.
| Қиынды анықтамаларды құрастырып, анықтаманы және қасиеттерді айтады.
| Топ басшысының бағалауы,
мұғалімнің формативті бағалауы |
«Мағынаны ажырату»(25мин)
| Топқа есептер беріледі. Әр есепке 10 ұпай беріледі.І және ІІІ Қорғаушы топЕсепті топпен талдау, шығару. Есеп дұрыс шығарылған болса топтың ұйғарымымен тақтаға шығып қорғаулары қажет.
ІІ-ІҮ Бағалаушы топ тақтаға шығарылған есептің шығарылу алгоритмін, қысқаша жазылуын, шығарылу жолы тиімді, тиімсіз екенін бағалап, ұпай санын шегере алады.
| Есепті топпен талдайды, шығарады.
Қорғаушылар:Есеп дұрыс шығарылған болса топтың ұйғарымымен тақтаға шығып қорғайды.
Бағалаушылар:Бағалаушы топ тақтаға шығарылған есепті бағалайды.
| Бағалаушы топ оқушылары Өзін-өзі бағалауы
Топ басшысының бағалауы.
Мұғалімнің бағалауы. |
| Топ оқушыларына жеке тапсырма беріледі. Модулмен берілген теңсіздікті шешу.Әр оқушы өз бейжиктегі түсіне сәйкес есепті шығарады. –сары -қызыл – жасыл түс-көк
| Әр оқушы түстер бойынша жаңа топқа бірлесе отырып есептерін талдап ең тиімді тәсілді тақтада көрсетеді.Топ оқушылары топтарға қайта топтасады, әр оқушы есептерінің тиімді деген тәсілдерімен өз топтарында бөліседі. | Өзін-өзі бағалауТоп басшысының бағалауы. |
| Слайд 4. Үй тапсырмасы: 9.В.61,62§18 оқуға
| Үй тапсырмасын жазады. |
|
Семантикалық карта толтыру(6мин) |
|
Жеке жұмысСемантикалық карта толтырады | Бірін-бірі бағалауыТоп басшысының бағалауы |
Бағалау(3мин)
| Топ басшысының формативті бағалауымен, мұғалімнің жиынтық бағалауы
|
|
Табыс критериі
|
Кері байланысРефлексия(2 мин) | Сабақ бойынша кері байланыс. | Тақырып бойынша ұққанын және ұқпағанын стикерге жазу. |
|