Логикалық ойындар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Логикалық ойындар

Материал туралы қысқаша түсінік
мектеп мұғалімдеріне керек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тақырыбы: « Логикалық сұрақтар»

Мақсаты: 1. Оқушылардың математикаға деген қызығушылығын
арттыру, есептеу дағдыларын жетілдіру
2. Оқушылардың логикалық ойлау,есептеу қабілеттерін
дамыту, белсенділігін арттырып, қызығушылығын арттыру.
3.Оқушыларды шапшаңдыққа,зейінділікке ,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жарыс сабағы
Сабақтың әдісі :көрнекілік әдісі, шығармашылық
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақтада кесте, 
ребустар,суреттер,геометриялық фигуралар
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық
ІІ. Сыныпты 2 топқа бөлу Ітоп Зерделілер
ІІтоп Тапқырлар 
ІІІ Тапсырмалар: І. “Ойнайық та, ойлайық” (әзіл есептер)
“Топ үйрек” 
1.Бір топ үйрек ұшып барады. Олар барлығы бесеу. 
Біреуі жерге қонса, нешеу қалады?
2.“Нешеде?”
Әпкесі 4 жаста, інісі 3 жаста. Әпкесі 7 жасқа толғанда
інісі неше жаста болады?
3.“Май шам”
Үстел үстінде 5 май шам жанып тұр еді. Еркін оның 4-еуін 
өшіріп тастады. Үстел үстінде неше май шам қалды?
ІІ. “Кім жүйрік?” (логикалық есептер)
1-топ .Үлкен квадратқа 4 ақ ,4 қызыл,4 көк, 4 сары дөңгелектерді ұзындығында, енінде ,көлденеңінде де ешбір түс қайталанбайтындай етіп орналастыр
2-топ 10 орындықты үш-үштен бөлменің әр қабырғасына орналастыр.

ІІІ. “Тапқыр болсаң, шешіп көр” І-топ
а) Үш кісі шахмат ойнаған. Олар барлығы 3 ойын өткізсе, 
әр кісі неше рет ойнаған?
ә) Қосарлап жегілген 3 ат 1 сағаттың ішінде 12 км жол жүрді. 
Осы уақыттың ішінде 1 ат неше км жол жүрді?
ІІ-топ
а) Әкемнің 7 ұлы бар. Оның әрбір ұлының қарындасы бар. 
Сонда әкемнің неше баласы бар?
ә) Неше рет арттырса да, өзгермейтін қандай сан?

ІV.Ребус құрастыру.
Әр топ ребус құрастырып, бір-біріне береді.Шешуін табу
V. «Жүзден жүйрік» Есеп шығару
І-топ
Бір мезгілде екі ауылдан бір-біріне қарама қарсы шыққан 
екі жолаушы 3 сағаттан кейін кездесті. Олардың 
біріншісінің жылдамдығы 4 км/сағат, ал екіншісінікі 5 км/сағат. 
Екі ауылдын ара қашықтығын тап?
ІІ,ІІІ –топтарға Кері есеп құрастыру
VІІ. “Сиқырлы шаршы Әр топқа тапсырма
Барлық бағыттағы сандар қосындысы бірдей болатындай етіп, торкөздерді толтырып шық.

VІІ. Құрастыра біл” Әр түрлі геометриялық фигуралардан жаңа фигура құрастыру.
VІІІ. Сабақты қорытындылау .Жинаған геометриялық фигуралардың саны бойынша қай топ көп фигура жинады, сол топ алға шығады.
ІХ.Бағалау.
Х.Үйге тапсырма Ребус құрастыру 
Қорытынды:





































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.11.2020
1751
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі