|
Бөлім: 3 |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
16 .01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романындағы кейіпкерлер әлеміне сипаттама |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу 8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құрмет. Қарым- қатынас қабілетін, өзгелердің пікіріне құрметпен қарау |
|
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы 32 минут |
Ұйымдастыру Оқушылырмен амандасу. Түгелдеу М.Дулатұлы жайлы не білеміз? 2.Қазақтың тұңғыш романын атаңыз? 3.Роман қалай аяқталды? Оқу мақсатымен таныстыру Дулатов жайлы не білеміз? 1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі бойынша «Үш қадам» кестесін толтырады.
2-тапсырма «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі бойынша дастан кейіпкерлері туралы кесте толтыра отырып, тура және жанама мінездеме жіктейді
3- тапсырма «Инсерт» әдісі бойынша материалдық құндылыққа байланысты дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанына тоқталып, «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, таныстырып шығады.
4- тапсырма .Салыстыру Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
|
Оқушылар амандасады. Оқушыларға сабақ мақсатымен танысады. 1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі бойынша кестесін толтырады.
2-тапсырма «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі бойынша дастан кейіпкерлері туралы кесте толтыра отырып, тура және жанама мінездеме жіктейді
3- тапсырма «Инсерт» әдісі бойынша материалдық құндылыққа байланысты дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанына тоқталып, «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, таныстырып шығады.
5- тапсырма. Салыстыру Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
|
1-10 балл аралығында бағалаймын. Дескриптор: -Роман эпизодтарында ғы көтерілген мәселелерді анықтайды 1 ұпай -Қазіргі заманда мәселенің өзектілігін жазады 1ұпай -романдағы кейіпкерлер қарым – қатынасын анықтайды 1 балл Дескриптор: - тура және жанама мінездеме жіктейді 2ұпай -дастан кейіпкерлері туралы кесте толтырады1 балл Дескриптор: -дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанын анықтайды 2балл Дескриптор: - Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырады - ұқсас тығын жазады 2 балл
|
Қазақ әдебиеті оқулық 8-сынып
«Үш қадам сұхбат» әдісі
«Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі
«Инсерт» әдісі
Салыстыру
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау «INSTER» картасы
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі |
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады |
«INSTER» картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Романды толық оқып, мазмұндау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романындағы кейіпкерлер әлеміне сипаттама
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романындағы кейіпкерлер әлеміне сипаттама
|
Бөлім: 3 |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
16 .01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романындағы кейіпкерлер әлеміне сипаттама |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу 8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құрмет. Қарым- қатынас қабілетін, өзгелердің пікіріне құрметпен қарау |
|
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы 32 минут |
Ұйымдастыру Оқушылырмен амандасу. Түгелдеу М.Дулатұлы жайлы не білеміз? 2.Қазақтың тұңғыш романын атаңыз? 3.Роман қалай аяқталды? Оқу мақсатымен таныстыру Дулатов жайлы не білеміз? 1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі бойынша «Үш қадам» кестесін толтырады.
2-тапсырма «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі бойынша дастан кейіпкерлері туралы кесте толтыра отырып, тура және жанама мінездеме жіктейді
3- тапсырма «Инсерт» әдісі бойынша материалдық құндылыққа байланысты дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанына тоқталып, «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, таныстырып шығады.
4- тапсырма .Салыстыру Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
|
Оқушылар амандасады. Оқушыларға сабақ мақсатымен танысады. 1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі бойынша кестесін толтырады.
2-тапсырма «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі бойынша дастан кейіпкерлері туралы кесте толтыра отырып, тура және жанама мінездеме жіктейді
3- тапсырма «Инсерт» әдісі бойынша материалдық құндылыққа байланысты дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанына тоқталып, «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, таныстырып шығады.
5- тапсырма. Салыстыру Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
|
1-10 балл аралығында бағалаймын. Дескриптор: -Роман эпизодтарында ғы көтерілген мәселелерді анықтайды 1 ұпай -Қазіргі заманда мәселенің өзектілігін жазады 1ұпай -романдағы кейіпкерлер қарым – қатынасын анықтайды 1 балл Дескриптор: - тура және жанама мінездеме жіктейді 2ұпай -дастан кейіпкерлері туралы кесте толтырады1 балл Дескриптор: -дастандағы қазақ халқының қандай салт – дәстүрлері көрініс тапқанын анықтайды 2балл Дескриптор: - Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырады - ұқсас тығын жазады 2 балл
|
Қазақ әдебиеті оқулық 8-сынып
«Үш қадам сұхбат» әдісі
«Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі
«Инсерт» әдісі
Салыстыру
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау «INSTER» картасы
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі |
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады |
«INSTER» картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Романды толық оқып, мазмұндау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













