|
Бөлім: 3 |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
14 .01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.1.1 шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды -осы тектес басқа шығармалармен салыстырады. - тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құрмет. Қарым- қатынас қабілетін, өзгелердің пікіріне құрметпен қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут |
Ұйымдастыру Оқушылырмен амандасу. Түгелдеу Оқушылар «Алфавит» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: Жамал 2-топ: Ғали3-топ: Қалампыр 4-топ: Сарсенбай Қызығушылығын ояту. 1.Жамалдың өліміне кім кінәлі? 2.Жамал неліктенәділетсіз қоғамның құрбаны болды? 3. Ақылына көркі сай сұлу Жамал неге бақытсыз болды? 4. Сәрсенбайдың екінші рет әйел алу себебі не? 5.Қазақ және әлем әдебиетінде осы тектес қандай шығармаларды білесің? 1-тапсырма. Блум таксономиясы бойынша берілген тапсырмалары арқылы өз көзқарастарын дәлелдейді.
2-тапсырма. Топтық жұмыс
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.
“Жамал трагедиясы- бүкіл халықтың трагедиясы ма, әлде бір қыздың бас қайғысы ма?” мәселесі негізінде “Т” сызбасын толтырыңдар және топта талқылаңдар
3-топ тапсырмасы Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
4-топ тапсырмасы.” Төрт сөйлем “әдісі Жамалдың бақытсыздығына,ажалына кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Жағдайды өзгерту үшін сендер қандай шешім ұсынар едіңіз? Ойыңызды жазыңыздар. |
Оқушылар амандасады. Оқушыларға сабақ мақсатымен танысады. 1-тапсырма. Блум таксономиясы бойынша берілген тапсырмалары арқылы өз көзқарастарын дәлелдейді.
2-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ тапсырмасы Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. 2-топ тапсырмасы “Жамал трагедиясы- бүкіл халықтың трагедиясы ма, әлде бір қыздың бас қайғысы ма?” мәселесі негізінде “Т” сызбасын толтырыңдар және топта талқылаңдар
3-топ тапсырмасы Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
4-топ тапсырмасы.” Төрт сөйлем “әдісі Жамалдың бақытсыздығына,ажалына кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Жағдайды өзгерту үшін сендер қандай шешім ұсынар едіңіз? Ойыңызды жазыңыздар.
|
1-10 балл аралығында бағалаймын. Дескриптор -Көтерілген мәселені жазады . 1 ұпай -жамалдың айттыру себебін жазады. 1 ұпай -роман желісі бойынша әр бөліміне тақырыптар қояды 1 ұпай -кейіпкерлер образын сипаттап жазады.1 ұпай - романның қайғымен аяқталуын жазады.1 ұпай - сұраққа жауап жазады 1ұпай Жалпы:6 ұпай Дескриптор: -Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.2 ұпай -сұраққа жауап жазады. 2 -сызбаны толтырады, талқылайды.2 ұпай -Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырады. 4 ұпай -сұраққа жауап жазады. 2 ұпай - өз ұсынысын жазады 2 ұпай Жалпы: 4 ұпай
|
Қазақ әдебиеті оқулық 8-сынып
«Үш қадам сұхбат» әдісі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау «INSTER» картасы
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі |
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады |
«INSTER» картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Романды талдау. “Жамал мен Ғали- әділетсіз қоғамның құрбандары. “ эссе жазу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы
|
Бөлім: 3 |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
14 .01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.1.1 шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды -осы тектес басқа шығармалармен салыстырады. - тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құрмет. Қарым- қатынас қабілетін, өзгелердің пікіріне құрметпен қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут |
Ұйымдастыру Оқушылырмен амандасу. Түгелдеу Оқушылар «Алфавит» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: Жамал 2-топ: Ғали3-топ: Қалампыр 4-топ: Сарсенбай Қызығушылығын ояту. 1.Жамалдың өліміне кім кінәлі? 2.Жамал неліктенәділетсіз қоғамның құрбаны болды? 3. Ақылына көркі сай сұлу Жамал неге бақытсыз болды? 4. Сәрсенбайдың екінші рет әйел алу себебі не? 5.Қазақ және әлем әдебиетінде осы тектес қандай шығармаларды білесің? 1-тапсырма. Блум таксономиясы бойынша берілген тапсырмалары арқылы өз көзқарастарын дәлелдейді.
2-тапсырма. Топтық жұмыс
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.
“Жамал трагедиясы- бүкіл халықтың трагедиясы ма, әлде бір қыздың бас қайғысы ма?” мәселесі негізінде “Т” сызбасын толтырыңдар және топта талқылаңдар
3-топ тапсырмасы Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
4-топ тапсырмасы.” Төрт сөйлем “әдісі Жамалдың бақытсыздығына,ажалына кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Жағдайды өзгерту үшін сендер қандай шешім ұсынар едіңіз? Ойыңызды жазыңыздар. |
Оқушылар амандасады. Оқушыларға сабақ мақсатымен танысады. 1-тапсырма. Блум таксономиясы бойынша берілген тапсырмалары арқылы өз көзқарастарын дәлелдейді.
2-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ тапсырмасы Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. 2-топ тапсырмасы “Жамал трагедиясы- бүкіл халықтың трагедиясы ма, әлде бір қыздың бас қайғысы ма?” мәселесі негізінде “Т” сызбасын толтырыңдар және топта талқылаңдар
3-топ тапсырмасы Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырыңдар.
4-топ тапсырмасы.” Төрт сөйлем “әдісі Жамалдың бақытсыздығына,ажалына кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Жағдайды өзгерту үшін сендер қандай шешім ұсынар едіңіз? Ойыңызды жазыңыздар.
|
1-10 балл аралығында бағалаймын. Дескриптор -Көтерілген мәселені жазады . 1 ұпай -жамалдың айттыру себебін жазады. 1 ұпай -роман желісі бойынша әр бөліміне тақырыптар қояды 1 ұпай -кейіпкерлер образын сипаттап жазады.1 ұпай - романның қайғымен аяқталуын жазады.1 ұпай - сұраққа жауап жазады 1ұпай Жалпы:6 ұпай Дескриптор: -Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.2 ұпай -сұраққа жауап жазады. 2 -сызбаны толтырады, талқылайды.2 ұпай -Еңлік Кебек поэмасы мен Бақытсыз Жамал романын салыстырады. 4 ұпай -сұраққа жауап жазады. 2 ұпай - өз ұсынысын жазады 2 ұпай Жалпы: 4 ұпай
|
Қазақ әдебиеті оқулық 8-сынып
«Үш қадам сұхбат» әдісі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау «INSTER» картасы
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі |
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады |
«INSTER» картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Романды талдау. “Жамал мен Ғали- әділетсіз қоғамның құрбандары. “ эссе жазу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













