Бекітемін_________
Оқу ісі жөніндегі орынбасар А.Паримбекова Қазақ әдебиеті 3-сабақ
|
Бөлім: 3 |
Махаббат және абырой |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Тоқмырзаева Қуанышкүл Ерқасымқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
15.01.24 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» шығармасындағы кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қоғам игілігі үшін адал қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: жаңаны білуге, тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал «Жақсы сөз - жарым ырыс» шаттық шеңбері
Миға шабуыл 1. Сәрсенбай не себепті Жамалды Жұманға тұрмысқа берді? 2. Жамал Жұманды неліктен ұнатпады? 3. Жамал мен Ғали қайда кездесті? Жамал мен Ғали арасындағы сезім қандай сөздермен берілген? 4. Шолпан не себепті Сәрсенбайға ренжіді? 5. Ғали мен Жамал кімнен көмек сұрады? Неліктен? 6. Жамал Жұманның үйінен неге қашып кетті? 7. Жамалдың ажалы неден болды? 1-тапсырма Топтық жұмыс 1,3-топтар - Композициялық талдау 2,4-топтар - Сатылай кешенді талдау
“Ойлан, жұптас, бірік” әдісі Шығармадан тура және жанама мінездеуді тауып, берілген кестені толтырыңдар.
Жеке жұмыс
1. Романнан алған әсеріңді баяндап, авторға хат жазыңдар 2. “Жамал ескіліктің құрбаны” тақырыбында әдеби эссе жаз
Үйге тапсырма: “Азаттықты аңсаған Жамал” шығарма жазу
Рефлексия «ҚҚҚ» әдісі
|
Психологиялық ахуал “Жақсы сөз-жарым ырыс” әдісі бойынша шаттық шеңберін құрады. Сұрақтарға жауап бере отырып, шығарманың сюжетін талдайды.
Шығармадан тура және жанама мінездеуді тауып, берілген кестені толтырады. Шығармадан дәлелдер келтіреді.
Жеке жұмыста берілген тапсырманы орындайды, шығармадан дәлелдер келтіре отырып жазады.
Сабақ барысында кездескен қызықты, қиын, құнды сәттерін айтып, талдайды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады. Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -топта талқылайды; -талдау түрлерін орындайды;
Дескриптор Білім алушы -тура мінездеулерді табады, -жанама мінездеулерді анықтайды, -шығармадан дәлелдер келтіреді.
Дескриптор: -тақырыпты ашады; -ойын мысалдар арқылы дәлелдейді; -эссе, хат жазу құрылымын сақтайды;
|
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 8-сынып Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» шығармасындағы кейіпкерлер бейнесі
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» шығармасындағы кейіпкерлер бейнесі
Бекітемін_________
Оқу ісі жөніндегі орынбасар А.Паримбекова Қазақ әдебиеті 3-сабақ
|
Бөлім: 3 |
Махаббат және абырой |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Тоқмырзаева Қуанышкүл Ерқасымқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
15.01.24 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» шығармасындағы кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қоғам игілігі үшін адал қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: жаңаны білуге, тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал «Жақсы сөз - жарым ырыс» шаттық шеңбері
Миға шабуыл 1. Сәрсенбай не себепті Жамалды Жұманға тұрмысқа берді? 2. Жамал Жұманды неліктен ұнатпады? 3. Жамал мен Ғали қайда кездесті? Жамал мен Ғали арасындағы сезім қандай сөздермен берілген? 4. Шолпан не себепті Сәрсенбайға ренжіді? 5. Ғали мен Жамал кімнен көмек сұрады? Неліктен? 6. Жамал Жұманның үйінен неге қашып кетті? 7. Жамалдың ажалы неден болды? 1-тапсырма Топтық жұмыс 1,3-топтар - Композициялық талдау 2,4-топтар - Сатылай кешенді талдау
“Ойлан, жұптас, бірік” әдісі Шығармадан тура және жанама мінездеуді тауып, берілген кестені толтырыңдар.
Жеке жұмыс
1. Романнан алған әсеріңді баяндап, авторға хат жазыңдар 2. “Жамал ескіліктің құрбаны” тақырыбында әдеби эссе жаз
Үйге тапсырма: “Азаттықты аңсаған Жамал” шығарма жазу
Рефлексия «ҚҚҚ» әдісі
|
Психологиялық ахуал “Жақсы сөз-жарым ырыс” әдісі бойынша шаттық шеңберін құрады. Сұрақтарға жауап бере отырып, шығарманың сюжетін талдайды.
Шығармадан тура және жанама мінездеуді тауып, берілген кестені толтырады. Шығармадан дәлелдер келтіреді.
Жеке жұмыста берілген тапсырманы орындайды, шығармадан дәлелдер келтіре отырып жазады.
Сабақ барысында кездескен қызықты, қиын, құнды сәттерін айтып, талдайды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады. Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -топта талқылайды; -талдау түрлерін орындайды;
Дескриптор Білім алушы -тура мінездеулерді табады, -жанама мінездеулерді анықтайды, -шығармадан дәлелдер келтіреді.
Дескриптор: -тақырыпты ашады; -ойын мысалдар арқылы дәлелдейді; -эссе, хат жазу құрылымын сақтайды;
|
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 8-сынып Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













