|
Білім беру ұйымы |
№1жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
2-бөлім. Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова Маржан Турисбековна |
||||||||||||||||||||||
|
Күні |
26.11.23жыл ІІ тоқсан |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы өмірі мен шығармашылығы «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны» поэмасы Әлеуметтік мәселелер |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1. әдеби шығармаға сюжеттік –композициялық талдау жасау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог әрекеті Ұйымдастыру кезеңі |
Білім алушылардың іс- әрекеті |
Бағалау критерий |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жаңа білімді игеру Ал, құрметті оқушылар, ендеше, сабағымызды бастаймыз. «Ойтүрткі» сұрағына жауап беріп көрейікші. Махамбет кім? иә, дұрыс айтасыздар. Дауылпаз ақын, дәуескер күйші. Шарулар көтерілісінің белді батыры. Махамбет Өтемісұлының өмірі мен шығармашылығына назар салайық. |
Дескриптор: Махамбет Өтемісұлының өмірі мен шығармашылығын оқиды; |
|
|
|||||||||||||||||||
|
1-тапсырма
|
Дескриптор: -өлең үзінділерін оқиды; -өмірімен байланыстырадды; |
Әр дұрыс жауапқа 0,5 ұпай, барлығы 4 ұпай |
Оқулық 137-140–бет |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2 - тапсырма. Өмірінің кезеңдерін жазыңыз. |
-ақын өмірінің маңызды кезеңдерін жазады; |
Дескриптор: Әр дұрыс жаупқа 1 ұпай. Барлығы 5 |
Хрестоматия 110 бет |
|||||||||||||||||||
|
3-тапсырма . Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз Тексеріп көрейік. 1. Мен шарға ұстаған қара балта едім 2. Мен қаңғып жүрген қарашың 3. Мен ақ сұңқар құстың сойы едім 4. Мен кескекті ердің сойымын |
- Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табады;
|
Дескриптор: 1 |
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау Сабақтың соңы. |
Үйге тапсырма: 131-135-беттерді мұқият оқу, хрестоматиядан 89 бет, үзінді жаттау. |
|
|
Хрестоматия 88 |
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Мен бүгін ... білдім Мен енді ... білемін (бағалау критерийлеріне сәйкес) |
|
|
|
|||||||||||||||||||
3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Өтемісұлы өмірі мен шығармашылығы. 1-сабақ.
М. Өтемісұлы өмірі мен шығармашылығы. 1-сабақ.
|
Білім беру ұйымы |
№1жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
2-бөлім. Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова Маржан Турисбековна |
||||||||||||||||||||||
|
Күні |
26.11.23жыл ІІ тоқсан |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы өмірі мен шығармашылығы «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны» поэмасы Әлеуметтік мәселелер |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1. әдеби шығармаға сюжеттік –композициялық талдау жасау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог әрекеті Ұйымдастыру кезеңі |
Білім алушылардың іс- әрекеті |
Бағалау критерий |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жаңа білімді игеру Ал, құрметті оқушылар, ендеше, сабағымызды бастаймыз. «Ойтүрткі» сұрағына жауап беріп көрейікші. Махамбет кім? иә, дұрыс айтасыздар. Дауылпаз ақын, дәуескер күйші. Шарулар көтерілісінің белді батыры. Махамбет Өтемісұлының өмірі мен шығармашылығына назар салайық. |
Дескриптор: Махамбет Өтемісұлының өмірі мен шығармашылығын оқиды; |
|
|
|||||||||||||||||||
|
1-тапсырма
|
Дескриптор: -өлең үзінділерін оқиды; -өмірімен байланыстырадды; |
Әр дұрыс жауапқа 0,5 ұпай, барлығы 4 ұпай |
Оқулық 137-140–бет |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2 - тапсырма. Өмірінің кезеңдерін жазыңыз. |
-ақын өмірінің маңызды кезеңдерін жазады; |
Дескриптор: Әр дұрыс жаупқа 1 ұпай. Барлығы 5 |
Хрестоматия 110 бет |
|||||||||||||||||||
|
3-тапсырма . Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз Тексеріп көрейік. 1. Мен шарға ұстаған қара балта едім 2. Мен қаңғып жүрген қарашың 3. Мен ақ сұңқар құстың сойы едім 4. Мен кескекті ердің сойымын |
- Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табады;
|
Дескриптор: 1 |
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау Сабақтың соңы. |
Үйге тапсырма: 131-135-беттерді мұқият оқу, хрестоматиядан 89 бет, үзінді жаттау. |
|
|
Хрестоматия 88 |
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Мен бүгін ... білдім Мен енді ... білемін (бағалау критерийлеріне сәйкес) |
|
|
|
|||||||||||||||||||
3
шағым қалдыра аласыз













